Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Tato akcie si za necelý měsíc připsala 200% zisk. Vyplatí se do ní investovat?

Společnost Super Micro Computer po novém roce nese na zádech index Russell 2000. Ten s ní roste i padá. Vyplatí se do ní aktuálně investovat?

Publikováno
Tato akcie si za necelý měsíc připsala 200% zisk. Vyplatí se do ní investovat?
Zdroj: depositphotos.com

Už jste někdy zažili růst své investice o neuvěřitelných 200 % během necelého měsíce? Věřte tomu nebo ne, ale pro investory do polovodičů – konkrétně do akcií Super Micro Computer – je to realita.

Akcie tohoto výrobce polovodičů zažily od 18. ledna do 15. února parabolický růst, když jejich cena vzrostla z 311 dolarů na více než 1 000 dolarů.

Přestože se v následujících dnech cena těchto akcií propadla o více než 20 %, za poslední rok (k 20. únoru) si tento titul připisuje bezprecedentní téměř 800% zisk, díky čemuž se tyto akcie staly největší (a nejdůležitější) součástí indexu akcií s malou tržní kapitalizací Russell 2000.

Investoři se přitom nemohou nabažit akcií tohoto výrobce špičkových serverů, který se veze na vlně rostoucích výdajů na datová centra s umělou inteligencíjeho tržby se meziročně více než zdvojnásobily na 3,66 miliardy dolarů.

Vývoj ceny akcií Super Micro Computer za poslední rok

Načítání
Načítání
Kupte si akcie SMCI Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Vyplatí se do akcií Super Micro Computer nyní investovat?

Vývoj ceny akcií Super Micro Computer se vyvíjí jako na houpačce, takže jsou tyto akcie vhodné pouze pro silné žaludky se značnou tolerancí vůči riziku.

Bank of America stanovila cílovou cenu akcií na 1 040 dolarů s odkazem na očekávaný 50% růst poptávky po serverech s umělou inteligencí v příštích třech letech, zatímco analytici Wells Fargo stanovili akciím cílovou cenu 960 dolarů.

Oproti těmto cílovým cenám se tak akcie mohou jevit podhodnoceně (úterní zavírací cena činí 787 dolarů), ale to se také může během pár dní opět změnit. Připomeňme, že minulý čtvrtek akcie dosáhly svého historického maxima na úrovni 1 004 dolarů.

Dlouhodobým růstovým katalyzátorem by mohl být vstup spolenčosti do indexu S&P 500. I přes aktuální pokles o přibližně 20 % činí tržní kapitalizace Super Micro Computer 44 miliard dolarů – je čtyřikrát hodnotnější než druhý největší podíl v indexu Russell 2000.

Po zaúčtování dalšího čtvrtletí zisku by se tak další zastávkou společnosti mohl stát index S&P 500. Ten by mohl přivítat rychle rostoucí titul, jehož velikost aktuálně překračuje 60 % současných podílu v benchmarku amerického akciového trhu.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
2
1

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎