Finex.cz logo
Menu
Finex » Analýzy » Akcie Meta (Facebook) padla na Covidová minima - Začínají investoři panikařit?

Akcie Meta (Facebook) padla na Covidová minima - Začínají investoři panikařit?

Akcie Meta (Facebook) padla na Covidová minima - Začínají investoři panikařit?
Zdroj: al-ain.com

Silný americký dolar, který si nezadržitelně kráčí stále vzhůru, dělá velké problémy především na akciových trzích. Nejen malé nebo střední akciové společnosti, ale také mezinárodní giganti se kvůli síle dolaru potýkají s výrazným poklesem hodnoty svých akcií a především odlivem investorů.

Na odliv a nedůvěru investorů doplácí především společnost Meta (Facebook), jejíž akcie padly na hodnotu z před Covidové doby.

Proč investoři opouštějí společnost a je na obzoru levný nákup akcií této technologické společnosti? Tomu se budeme věnovat v tomto článku.

Akciový graf společnosti Meta Platforms
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Společnost Meta Platforms v minulém týdnu potkalo několik nepříjemných událostí, které vedly k poklesu jejích akcií o dalších 7 %. Pokles odstartovala zpráva o tom, že společnost počítá se snížením svých nákladů o 10 %, které mají souviset především s personální restrukturalizací. Společnost sice neohlásila propuštění, ale i tak akcie reagovaly 3% propadem jen na tuto zprávu.

Pomyslné lano poslední záchrany hodila společnosti Meta banka Morgan Stanley, která vydala prohlášení, že by desetiprocentní snížení nákladů společnosti Meta, mohlo vést k desetiprocentnímu navýšení jejích zisků v roce 2023. Veškeré snahy o akciový růst byly ovšem pohřbeny v okamžiku, kdy americký FED zvýšil úrokovou sazbu. Příznivce Meta z řad Demokratů rovněž dopálila zpráva, že po vypršení blokace účtu v roce 2023 se může bývalý president Donald Trump na Facebook opět vrátit.

Podle předpovědí analytiků z Wall Street, se akcie Meta Platforms nacházejí na ročních minimech a i přes příval negativních fundamentů jsou výhledy pozitivní, s předpokladem růstu až k hodnotě 466 USD za akcii.

Predikce cenového růstu společnosti Meta Platforms na rok 2022
Predikce cenového růstu společnosti Meta Platforms na rok 2022
Zdroj: tipranks.com

Technická a fundamentální analýza

Při pohledu na cenový graf by se nejeden investor zhrozil nad tím, jak mohly akcie této světoznámé společnosti během jednoho roku klesnout. Odstrašující 64% propad akcií je o to dramatičtější, že negativní fundamenty neustupují a stále se objevují nové. Nejbližší supportní úrovně se nacházejí na úrovni 120 USD za akcii a poslední záchrana před absolutním pádem na dno je silná Volume úroveň na ceně 90 USD za akcii.

Cenový propad akcií může pokračovat i po uzavření Q3, kdy se očekává pokles tržeb o 200 milionů USD. Pokud bude pokles tržeb ještě výraznější, mohou se investoři obávat pádu i pod 100 USD za akcii. I přestože kvartální hospodářské výsledky tomu prozatím nenasvědčují, očekává společnost totožné tržby jako loňský rok, tedy 118 miliard dolarů.

Měsíční akciový graf společnosti Facebook (Meta)
Měsíční akciový graf společnosti Facebook (Meta)
Zdroj: tradingview.com

Závěr

Společnost Meta se v letošním roce nachází v krizi. Pokles hodnoty jejích akcií téměř 70 % omezuje příjmy z veřejné nabídky, což v současnosti graduje snahou o propuštění zaměstnanců a snižování nákladů. Silný americký dolar, drahé projekty do metaverzních světů a všeobecný akciový pokles naznačují, že současné krize této celosvětově známé společnosti může ještě nějaký ten čas pokračovat, střednědobé vyhlídky analytiků však nadále zůstávají pozitivní.

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatného. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A
RECENZE

TOP Nejlepší brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 80.2 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 78.16 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Trading212 logo
Trading212 ★ 91 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo