Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » Dividendové akcie » 7 bezpečných dividendových akcií s vysokým dividendovým výnosem

7 bezpečných dividendových akcií s vysokým dividendovým výnosem

7 bezpečných dividendových akcií s vysokým dividendovým výnosem
Zdroj: depositphotos.com

Každý z investorů preferuje různé investiční nástroje. I přesto má řada z nich něco společného – zájem o vytvoření kvalitního a stabilního pasivního příjmu pro snížení případných rizik. Toho je možné docílit výběrem kvalitních dividendových titulů.

Cílem mnoha investorů je najít dividendové akcie s vysokými dividendovými výnosy a zároveň nízkým rizikem. Pokud ale již něco o dividendových akciích víte, určitě jste se setkali s pravidlem, podle kterého jsou akcie s dividendovým výnosem nad 4 % považovány za více rizikové. Jednoduše tedy stojíme před nekonečným dilematem, které se na první pohled může zdát jako neřešitelné.

Naštěstí existují sektory, které společnostem dovolují generovat dostatečné cashflow, kterým dokáží zabezpečit nejen svůj business, ale i pravidelně zvyšovat vyplácené dividendy.

Mezi ně se řadí i následujících 7 dividendových akcií, které disponují vysokými dividendovými výnosy a jsou zároveň i bezpečné.

1. Verizon Communications (VZ)

Graf ceny akcií Verizon Communications
CZK
USD
EUR
Normální osa
Logaritmická osa

logo-verizonBezpečné dividendové akcie s vysokými dividendovými výnosy můžeme najít mimo veřejného sektoru služeb také na poli telekomunikací. I když by většina lidí sáhla především po akciích AT&T (NYSE: T), je na trhu možné najít i mnohem lepší dividendovou akcii s dostatkem cashflow a solidní dividendou.

Tou je telekomunikační gigant Verizon (NYSE: VZ), který je mimo jiné i jedním z předních poskytovatelů bezdrátového internetu napříč Spojenými státy. Společnosti hraje do karet i nová 5G síť, do které investovala v minulých letech nemalé peníze.

Jelikož je 5G síť mnohonásobně rychlejší než její předchozí verze, je možné očekávat, že s jejím užíváním poroste objem spotřebovaných dat. Právě díky tomu bude moci Verizon generovat dlouhodobě vysoké zisky, a to jak skrze bezdrátové připojení, tak i prodej nových zařízení.

Společnost se začala zajímat i o širokopásmové služby, díky kterým by měla v několika následujících letech zaznamenat další růst počtu nových uživatelů. Verizon aktuálně nabízí 4,45% dividendový výnos při výplatním poměru okolo 50 %.

2. Enterprise Products Partners (EPD)

Logo Enterprise Products PartnersEnterprise Products Partners (NYSE: EPD) je ropná a plynárenská společnost, která se zaměřuje především na přepravu a skladování ropy, zemního plynu a kapalných zemních plynů. Aktuálně disponuje více než 50 000 mil potrubí a kapacitou pro skladování zemního plynu o velikosti téměř 14 miliard kubických stop.

I když ropné společnosti během pandemie koronaviru především strádaly, v případě EPD tomu tak nebylo. Společnost totiž díky svému zaměření především na skladování a přepravu ropy a zemního plynu, dokáže generovat dobře předvídatelné cashflow prostřednictvím dlouhodobých smluv.

EPD zvyšuje dividendu již po dobu 22 let bez přerušení, v čemž by měla pokračovat i v následujících letech. Hlavním předpokladem pro tento růst jsou její časté investice a akvizice, díky kterým bude schopna generovat stabilní zisky a cashflow i v budoucnu. Pokud bude dividendu nepřetržitě navyšovat i nadále, již za 3 roky se stane dividendových aristokratem.

3. Philip Morris International (PM)

Graf ceny akcií Philip Morris International
CZK
USD
EUR
Normální osa
Logaritmická osa

Philip Morris International

Tabákový gigant Philip Morris International (NYSE: PM) stojí na pomyslném vrcholu tabákového průmyslu, a to především kvůli známé značce cigaret Marlboro. Jelikož jsou cigarety návykové je více než jasné, že ani regulační orgány v čele se zdravotnickými organizacemi tento zlozvyk jen tak nevymýtí.

To hraje do karet právě tabákovým společnostem, které se snaží na trh stále přicházet s novými a údajně i zdravějšími produkty. Stejnou strategii razí i PM, který působí ve více než 180 zemích.

Výnosy společnosti by v tomto roce měly vzrůst přibližně o 5 až 7 %. Velkou část z nich by měly tvořit tržby z takzvaných bezkouřových produktů, které v prvním čtvrtletí představovaly téměř 28 % celkových tržeb, přičemž v roce 2025 by se mělo jednat až o 50 %. PM navíc zvyšuje své dividendy již 12 let po sobě a disponuje i solidním 4,8% dividendovým výnosem.

4. AGNC Investment Corp. (AGNC)

Graf ceny akcií AGNC
CZK
USD
EUR
Normální osa
Logaritmická osa

agnc akcie

AGNC Investment (NASDAQ: AGNC) je hypoteční REIT společnost, která se zaměřuje především na hypotéky garantované státem. Ty jsou totiž méně rizikové a zajišťují společnosti příjmy i v případě většího propadu ekonomiky. Během pandemie se však trhu s hypotékami (z globálního pohledu) moc nedařilo, což mělo logicky vliv i na tento typ REIT společností.

AGNC na rozdíl od své konkurence musela přistoupit pouze ke snížení své měsíční dividendy z 0,16 dolaru na 0,12 dolaru. I přesto se jejím akciím podařilo odrazit od dna, a to o 41 % oproti minulému roku. V žádném případě ale není rozumné očekávat, že by se cena akcií měla nadále nějak významně zvyšovat.

AGNC je totiž ideální akcií především pro dlouhodobé investory, kteří hledají vysoké dividendové výnosy. Ty se v minulosti v průměru pohybovaly okolo 10 % a výše. Aktuálně AGNC disponuje „pouze“ 8,47% dividendovým výnosem, přičemž je možné očekávat možné navýšení dividendy.

5. Duke Energy (DUK)

Graf ceny akcií Duke Energy
CZK
USD
EUR
Normální osa
Logaritmická osa

logo-duke-energyDuke Energy (NYSE: DUK) založená v roce 1904, je jednou z největších regulovaných společností působících na poli energií a veřejných služeb na jihovýchodě a středozápadě USA. V současnosti působí navíc i ve čtyřech státech s vysokou mírou růstu počtu obyvatel, mezi které se řadí například Florida a Severní a Jižní Karolína.

V návaznosti na to společnost zaznamenala značný růst zákazníků, což by se nemělo změnit ani v následujících letech. Duke Energy generuje přibližně 85 % čistých příjmů ze služeb spojených s elektrickou energií, 10 % z plynárenských služeb a infrastruktury a dalších 5 % z obnovitelných zdrojů.

Podle samotné společnosti by měla navíc dlouhodobě dosahovat ročně 5 až 7% růstu zisku na akcii, a to především díky četným investicím do infrastruktury a rozšiřování svého portfolia s obnovitelnými zdroji.

Společnost vyplácí dividendy již 90 let, přičemž je i pravidelně zvyšuje od roku 2005, v čemž by měla pokračovat podle všeho i v následujících letech.

6. Enbridge (ENB)

Graf ceny akcií Enbridge
CZK
USD
EUR
Normální osa
Logaritmická osa

Enbridge-logo-akcie

Enbridge (TSX: ENB) (NYSE: ENB) má pod palcem značně diverzifikované portfolio zahrnující potrubí na kapalná paliva, distribuci a přepravu plynu a podnikání v sektoru obnovitelných zdrojů energií.

I přestože během pandemie klesla poptávka po energiích, podařilo se společnosti po celou dobu generovat stabilní cashflow. Podle posledních předpovědí by se ale poptávka měla vrátit do normálu (na hodnoty z roku 2019) už v roce 2022.

V prvním čtvrtletí zaznamenal růst především segment distribuce a skladování plynu spolu se segmentem s obnovitelnými zdroji energií. V návaznosti na to meziročně vzrostlo distribuovatelné cashflow o 2 %.

Enbridge navyšuje svoji dividendu již 26 let v kuse, přičemž by se jí ji podle analytiků mělo v následujících letech dařit ročně zvyšovat o přibližně 3 až 5 %.

7. IBM (IBM)

Graf ceny akcií IBM
CZK
USD
EUR
Normální osa
Logaritmická osa

IBMIBM-logo-dividendova-akcie (NYSE: IBM) je jednou z mála technologických společností, která dokáže investorům nabídnout vysoký dividendový výnos ve výši 4,4 %. I když se společnosti v posledních letech nedařilo dosahovat vysokého růstu, je i tak schopna stále generovat dostatek zisku a cashflow.

Společnosti se především vymstil pomalý vstup na trh s cloud computingem. Po několika akvizicích a četných inovacích se jí, ale i tak podařilo prosadit mezi konkurencí, přičemž v prvním čtvrtletí byly její výnosy tvořeny z 37 % tržbami právě z této divize.

Společnost se navíc rozhodla snížit náklady na některé své starší projekty zahrnující například prodej softwaru. Jednoduše tak může stále generovat zisky z jejich prodeje a část financí využít ke splacení svého dluhu. Zároveň jí však zůstává i dostatek prostředků pro bezproblémové financování dividend.

Závěr

Z výše uvedeného je patrné, že dané společnosti dokážou bez problému skloubit vyplácení stabilních dividend spolu s efektivním financováním svého podnikání. Všechny z nich si mimo jiné hravě poradily i s pandemií koronaviru a jejími dopady na většinu odvětví.

Pokud však hledáte akcie s vysokými dividendovými výnosy, je pro vás důležitý především fakt, že se každé ze společností daří již po dobu několika let generovat dostatečně vysoké cashflow, přičemž nic nenasvědčuje, že by tomu tak nemělo být i v budoucnu. Většinu z vybraných akcií můžete navíc držet až do vašeho důchodu a využívat tak výhod stabilního pasivního příjmu.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví brokeři

XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 90 %
U 67 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Admirals logo
Admirals★ 89 %
U 75 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo