Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

10 žhavých 5G akcií, které koupíte už od pár stovek a dost možná je čeká velmi zajímavý růst

Publikováno
10 žhavých 5G akcií, které koupíte už od pár stovek a dost možná je čeká velmi zajímavý růst
Zdroj: depositphotos.com

5G síť se stala v posledních dvou letech jednou z nejdiskutovanějších témat. Proč? Nová generace mobilní sítě může totiž otevřít dveře novým možnostem a dalšímu vývoji technologií. Konktrétně ji bude možné efektivně uplatnit prakticky kdekoli, a to jak v domácnosti, podnicích, infrastruktuře, ale i například v obraně.

V tomto článku vám ukážeme 10 tipů na akcie 5G sítě s cenou do 15 dolarů, do kterých můžete investovat už od pár stovek a svést se na trendu technologií.

Proč jsou 5G sítě tak atraktivní oblast (nejen pro investory)?

Jedním z argumentů, které poukazují na to, že by se investice do 5G akcií mohla vyplatit, je i poslední průzkum publikovaný společností Cison. Podle něj celé odvětví dosáhlo v minulém roce hodnoty okolo 5,53 miliard dolarů, přičemž o pouhých 6 let později by se mělo jednat již o 667,90 miliardy dolarů.

I za tak krátkou dobu se 5G síti podařilo stát se neodmyslitelnou součástí celé ekonomiky, k čemuž přispěla i současná pandemie koronaviru. Většina běžných činností se během pár měsíců přesunula do online prostředí, což vyžaduje i dostatečně výkonné připojení, a právě tento problém řeší síť páté generace.

Celému odvětví by se navíc mělo dařit i pod vedením Bidenovy administrativy. Nově zvolený prezident již představil své plány na podporu rozvoje 5G sítě, které zahrnují například investici 20 miliard dolarů či ztrojnásobení rozpočtu pro rozšíření celé sítě i do odlehlých oblastí.

Nové generaci mobilní sítě očividně důvěřují i samotní uživatelé smartphonů. To se potvrdilo ihned po vydání nového 5G iPhonu, u kterého Apple zaznamenal tržby v hodnotě 66 miliard dolarů. Ve výsledku se tedy jednalo o jeden z největších upgradů iPhonů v historii společnosti.

Jelikož je zřetelné, že společnosti spojené s 5G sítěmi se brzy stanou velkými hráči nejen na akciových trzích, rozhodli jsme se vám představit 10 levných 5G akcií, do kterých můžete v současnosti investovat.

1. Orange SA (ORA)

Orange S.A. (ORA) se řadí mezi jedny z největších telekomunikačních společností na světě, přičemž v Evropě pomalu dohání i takové giganty jako je například Vodafone. Svoji historii začala psát v roce 1988, kdy byla založena pod názvem France Télécom.

Od té doby se její tržní hodnota vyšplhala na 26,2 miliardy dolarů a dala práci skoro 150 tisícům zaměstnanců. Její úspěch se odráží i na výnosech, které dosáhly v roce 2019 42,2 miliard eur. V současnosti se akcie Orange obchodují za cenu mezi 9 až 10 dolary na akcii.

Poznámka

Ticker: ORA

Burza: Euronext

Tržní hodnota společnosti: 26,2 miliardy dolarů

2. Ribbon Communications (RBBN)

Logo Ribbon Communications

Americká společnost Ribbon Comunications (RBBN) se zaměřuje především na vývoj bezpečnostních a softwarových komunikačních řešení, přičemž mezi jeho zákazníky patří velké podniky ve více než 25 zemích světa.

RBBN působí na trhu teprve od roku 2017, kdy vznikla sloučením dvou společností GENBAND a Sonus Networks. Společnost svůj růst podpořila i nedávným spojením sil se společností Synnex (SNX), která poskytuje B2B IT služby. Cena akcií RBBN od listopadu minulého roku vzrostla o 75 % a v současnosti se pohybuje okolo 11 dolarů za kus.

Poznámka

Ticker: RBBN

Burza: NASDAQ

Tržní hodnota společnosti: 1,47 miliardy dolarů

3. KT Corp (KT)

Logo KT CorpKT Corp (KT), známá dříve jako Korea Telecom, byla založena již v roce 1885. Za svoji dlouhou historii si v Jižní Koreji vybudovala pevné postavení a v současnosti ovládá více než 90 % celého trhu s internetovým připojením v zemi.

V roce 2020 společnost oznámila další úspěch ohledně expanze své služby IPTV do Thajska. Danou službu však chce rozšířit i do dalších zemí Asie a poté i do celého světa. V současnosti se akcie KT obchodují přibližně za 11 dolarů.

Poznámka

Ticker: KT

Burza: NYSE

Tržní hodnota společnosti: 5 miliard dolarů 

4. Extreme Networks (EXTR)

Logo Extreme Networks

Již 25 let stará společnost Extreme Networks (EXTR) se sídlem v San Jose v Kalifornii se řadí mezi jedny ze společností zaměřujících se na vývoj a výrobu vybavení pro kabelové a bezdrátové internetové připojení. Mezi její nejpočetnější skupinu klientů patří velké podniky, univerzity, nemocniční zařízení či datová centra.

Od listopadu minulého roku zaznamenaly akcie EXTR růst o více než 150 %, přičemž se v současnosti obchodují okolo 10 dolarů za akcii. EXTR se činila i po finanční stránce a za třetí čtvrtletí vykázala tržby o hodnotě 209,5 milionů dolarů. Podle posledních odhadů by společnost navíc mohla v blízké době začít generovat zisky okolo 1 až 1,1 miliardy dolarů.

Poznámka

Ticker: EXTR

Burza: NASDAQ

Tržní hodnota společnosti: 1,2 miliardy dolarů 

5. Limelight Networks (LLNW)

Logo Limelight Networks

Limelight Networks (LLNW) je jedním z provozovatelů takzvané CDN (neboli sítě pro doručování online obsahu), čímž mnohonásobně zvyšuje dostupnost dat na internetu.

Nedávno společnost oznámila změnu ve svém představenstvu, kde novým prezidentem a generálním ředitelem společnosti byl jmenován Bob Lyons, který má za úkol společnost úspěšně provést četnými inovacemi. Tento krok by měl LLNW zajistit i dostatečnou konkurenceschopnost v následujících letech. Akcie společnosti vzrostly od července 2019 celkem o 50 % a momentálně se obchodují za cenu necelých 4 dolarů na akcii.

Poznámka

Ticker: LLNW

Burza: NASDAQ

Tržní hodnota společnosti: 486,3 miliardy dolarů

6. Neophotonics (NPTN)

Logo Neophotonics

Americká společnost Neophotonics (NPTN) je známá jako přední vývojář a výrobce optoelektronických produktů pro telekomunikační sítě a data centra. Nedávno navíc oznámila i vydání nové řady AWG pro podporu vysokorychlostního přenosu dat.

Podle samotného předsedy představenstva NPTN se chce společnost zaměřit především na co nejrychlejší přizpůsobení se vývoji technologií a s ní spojenou poptávkou. Akcie společnosti od května předminulého roku vzrostly o 266 %, přičemž v současnosti se obchodují přibližně za 13,61 dolarů za kus.

Poznámka

Ticker: NPTN

Burza: NYSE

Tržní hodnota společnosti: 689 milionů dolarů

7. Infinera (INFN)

Logo Infinera

Infinera (INFN) založená v roce 2000 vkládá většinu svého úsilí do vývoje a inovace optické sítě. V rámci své vize se v minulém roce připojila i ke globálnímu fóru IOWN. Ta si bere za úkol urychlení vývoje optické sítě nové generace, která je klíčová pro úspěšné zavedení 5G sítě.

Ve své podstatě má INFN velký potenciál, což se odrazilo i na ceně jejích akcií, které od května minulého roku vzrostly o více než 125 %. Momentálně se její akcie obchodují na ceně okolo 11 dolarů za kus.

Poznámka

Ticker: INFN

Burza: NASDAQ

Tržní hodnota společnosti: více než 2 miliardy dolarů 

8. Nokia Corp (NOK)

Logo Nokia

Nokia (NOK) není na trhu žádným nováčkem a za více než sto let svého fungování se jí podařilo vypracovat v přední nadnárodní telekomunikační společnost na světě.

Své působení rozšiřuje i na pole 5G sítí, a to konkrétně ve spolupráci se společností Tele2 či skupinou CPQD. Za fiskální rok 2019 Nokia vykázala i slušné výnosy, které se vyšplhaly až na 23,33 miliardy eur. V současnosti se cena akcií pohybuje nad hranicí 3 eur na akcii.

Poznámka

Ticker: NOK

Burza: NYSE

Tržní hodnota společnosti: 23,9 miliard dolarů 

 9. A10 Networks (ATEN)

Logo A10 Networks

A10 Networks (ATEN) založená v roce 2004 se zabývá vývojem aplikací pro síťové technologie, mezi které patří právě i 5G sítě. S jejich nástupem se společnost zaměřila na vývoj nových bezpečnostních řešení, která dokážou vyhovět všem potřebným parametrům.

ATEN se navíc může chlubit i oceněními od uznávaných magazínů jako Cyber Defense Magazine či Security Products Guide. Momentálně se akcie ATEN obchodují za cenu převyšující 9 dolarů na akcii.

Poznámka

Ticker: ATEN

Burza: NYSE

Tržní hodnota společnosti: 719,9 milionu dolarů

10. Hewlett Packard Enterprise (HPE)

Logo Hewlett Packard Enterprise

Poslední 5G akcií na tomto seznamu je poměrně mladá společnost Hewlett Packard Enterprise (HPE), která vznikla odštěpením od mnohem známější společnosti HP (Hewlett-Packard), která se věnuje výrobě počítačů a tiskáren. Na rozdíl od ní se HPE zaobírá informačními technologiemi, a to především výrobou hardwarových produktů.

Právě proto s ní nedávno navázala spolupráci například i společnost EditShare, která tímto chtěla docílit mnohem výkonnějšího řešení pro správu a uložiště dat svých zákazníků. HPE své úsilí vkládá i do vývoje 5G sítí, a to prostřednictvím své platformy s názvem 5G Core Stack. Společnosti se daří i po finanční stránce, což dokazují výsledky za fiskální rok 2019, kdy se její výnosy vyšplhaly na 29,125 miliard dolarů. V současnosti se cena akcií HPE pohybuje okolo 14 dolarů za kus.

Poznámka

Ticker: HPE

Burza: NYSE

Tržní hodnota společnosti: 18 miliard dolarů

Budete investovat do 5G sítí, nebo se raději zaměříte na úplně jiné odvětví? Podělte se s námi o svůj názor.

Líbil se vám tento článek?
12
1

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.