Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

5 známých kryptoměn, které za poslední tři týdny vůbec nevyrostly. Kdy konečně vystřelí?

Zatímco kryptoměnový trh s Bitcoinem v čele vyrazil po vítězství Donalda Trumpa vstříc novým rekordům, těchto 5 velkých kryptoměn stále konsoliduje. Co je s nimi špatně?

5 známých kryptoměn, které za poslední tři týdny vůbec nevyrostly. Kdy konečně vystřelí?
Zdroj: depositphotos.com

Ještě před sečtením prvních hlasů v letošních amerických volbách se Bitcoin (BTC) obchodoval za 69 500 USD. Dva týdny na to stanovil nové cenové maximum jen těsně pod magickou šesticifernou hranicí, a to přesně na 99 600 USD.

Největší kryptoměně sekundují i další velké mince, např. XRP (XRP) za dané období vzrostlo z 0,52 až na 1,63 USD (+ 210 %), Cardano (ADA) z 0,35 až na 1,15 USD (+ 230 %) a Dogecoin (DOGE) z 0,18 na 0,48 USD (+ 165 %).

V žebříčku stovky největších kryptoměn se ale nacházejí i mince a tokeny, které nákupní horečka, zdá se, minula obloukem. Jaké to jsou?

BNB (BNB)

Z Top 20ky povyrostla nejméně kryptoměna kryptoměna burzy Binance, BNB, která je zároveň nativní mincí BNB Smart Chainu. Zanedbatelný růst ohrozil i její pozici na celkovém čtvrtém místě v žebříčku, kdy se za ni začalo dotahovat XRP.

BNB má však pro letošek splněno. Na rozdíl od většiny altcoinů na vrcholu žebříčku (ETH, XRP, ADA, DOGE…) překonalo své cenové maximum již letos v létě a může si tak dovolit zasloužený oddych. Investoři by jen měli doufat, že nebude trvat moc dlouho.

Changpeng Zhao, zakladatel burzy, se po odsouzení a odpykání trestu přestal ohledně Binance i BNB vyjadřovat, s jeho příspěvky ženoucími cenu vzhůru se tak nyní příliš počítat nedá. Samotná Binance pak již dlouhodobě ztrácí podíl na trhu, stále si však udržuje pozici jedničky, co do počtu uživatelů i volume.

Stacks (STX)

Bitcoin v uplynulých týdnech prudce rostl, pro některé je tak s podivem, že jej nenásledovala kryptoměna STX – token smartchainu Stacks, který se co do bezpečnosti spoléhá právě na bitcoinový blockchain a je s ním tak úzce spojen.

Stacks má rozsáhlý ekosystém aplikací, jedním příkladem za všechny budiž např. decentralizovaná burza Velar. V srpnu navíc Stacks prošel důležitým hard forkem Nakamoto, který oddělil produkci bloků sítě od bitcoinového blockchainu a časy potvrzení transakcí tak zkrátil z 10 minut na asi 5 sekund.

I Stacks však, stejně jako BNB, své maximum z roku 2021 již překonal, nejspíše tak konsoliduje před dalším velkým pohybem.

Kaspa (KAS)

S Bitcoinem si je podobná i kryptoměna Kaspa, jedná se totiž o Proof of Work minci, která se těží a mnoho takových se v dnešní době již nevidí.

Kaspa je i přes zabezpečení “důkazem prací” rychlá, levná a zvládá chytré kontrakty.

Za poslední dva roky vzrostla její cena o cca 1 600 % a dostala se prakticky z nuly do Top 30 největších kryptoměn. Také je stále jednou z velmi perspektivních mincí pro těžbu a po Bitcoinu aktuálně nejspíše druhou nejpopulárnější.

Toncoin (TON)

Ani Toncoinu zvolení pro-kryptoměnové administrativy nijak nepomohlo. Možná proto, že jeho hlavní tváře mají aktuálně problémy úplně jinde.

Pavel Durov, zakladatel a ředitel sociální platformy Telegram, jež je s blockchainem Toncoinu úzce provázána a tvoří páteř její herní infrastruktury (např. v poslední době populárních klikaček jako Hamster Kombat), byl totiž v srpnu zatčen ve Francii a od té doby až do skončení vyšetřování nesmí zemi opustit.

A přesně od okamžiku zatčení Toncoin po prudkém růstu stále konsoliduje.

Aptos (APT)

Podivný může leckomu přijít i slabý výkon nativní mince smartchainu Aptos.

Aptos je po své technologické stránce totiž velmi podobný síti Sui (SUI), která je jednou z nejlépe performujících kryptoměn posledních měsíců.

Oba blockchainy zpracovávají transakce paralelně a oba využívají programovací jazyk Move, který byl původně vyvinutý pro Diem, nedokončený kryptoměnový projekt Facebooku. Z toho důvodu za nimi stojí vývojáři se stejnými kořeny.

Aptos byl v žebříčku kryptoměn dlouhodobě před Sui, nyní je tomu naopak. K navrácení starých pořádků by Aptos (tržní kapitalizace 6,5 mld. USD) aktuálně potřeboval povyrůst o cca 50 %.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

Jmenuji se Michal Sobol a na Finex.cz dohlížím na chod kryptoměnové redakce. Mým cílem je, abychom společně s redaktory a přispěvateli předali čtenářům každý den mnoho zajímavých a zejména užitečných informací.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.