Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

5 tipů, jak lépe zvládnout své ztrátové investice. Umíte správně ukončit své obchody a investice?

Publikováno
5 tipů, jak lépe zvládnout své ztrátové investice. Umíte správně ukončit své obchody a investice?
Zdroj: depositphotos.com

Ke ztrátovým obchodům dochází. Jsou součástí cesty. Nic takového jako obchodník nebo investor, který neustále jenom vydělává, prostě neexistuje.

Všichni slavní investoři a obchodníci, které znáte, ve své kariéře mnohokrát prohráli. Je to naprosto normální. Věděli jste, že slavný manažer hedgeových fondů Ray Dalio ve svých 30 letech přišel o všechno? Zkrachoval a musel začít znovu od úplné nuly.

Tento příspěvek se bude zabývat tím, co ztrátové obchody skutečně znamenají a jak se s tím vypořádat. Než začneme, řekněme si, co by mělo být zřejmé:

  • Dávejte si pozor na lidi, kteří tvrdí, že se vždycky trefí.
  • Vyhněte se lidem, kteří se chlubí návratností nebo mírou úspěšnosti obchodů, která prostě není reálná.
  • Ztrátové obchody se stávají každému! Nejste v tom sami.

Nyní si povíme, co znamenají špatné obchody a 5 tipů, jak je řídit.

Číslo 1: Ztrátový obchod není to samé jako špatný obchodu

Zapamatujte si rozdíl mezi kalkulovaným ztrátovým obchodem (který je nutně součástí každé správné strategie) a špatným obchodem bez plánu nebo strategie.

Nejzkušenější obchodníci si jsou dobře vědomi rizika ještě předtím, než vůbec obchodují. Každý ztrátový obchod je malou součástí většího procesu, který souvisí se systémem, plánem nebo strategií, které byly důkladně testovány a studovány. Ztrátový obchod je pro zkušené obchodníky vypočítaná událost. Definovali si své riziko, velikost obchodní pozice, stop loss a cílový zisk.

Špatný obchod je velmi odlišný od ztrátového obchodu popsaného výše. Špatný obchod znamená, že někdo riskoval své těžce vydělané peníze bez smysluplného plánu. Špatný obchod je naivní a nevybíravé obchodování. To se často stává mladým investorům nebo obchodníkům, kteří ještě nechápou čas, studium a výzkum, který je nutný k vytvoření kvalitního plánu.

Existuje několik způsobů, jak začít s plánem nebo strategií. Demo-obchodování, backtest a/nebo práce se zkušenými obchodníky, kteří poskytují cennou zpětnou vazbu, to vše jsou způsoby, jak začít správně. Neriskujte své peníze bez předchozího průzkumu.

Číslo 2: Každý ztrátový obchod poskytuje cenné lekce pro zlepšení

Jak jsme již několikrát zmínili, ztrátové obchody se stávají každému. Pamatujte však, že ztrátové obchody jsou také plné užitečných informací a cenných lekcí.

Z analýzy svých vlastních ztrátových obchodů se můžete hodně naučit.

Na konci každého obchodního dne, týdne nebo měsíce budou zkušení obchodníci podrobně analyzovat své ztrátové obchody. Jaké vzory se objevují? Co mají společného? Proč k nim došlo? S těmito informacemi může obchodník nebo investor upravit svou strategii.

Číslo 3: Nedovolte, aby ztrátové obchody ovlivnily vaše zdraví

Vaše duševní a fyzické zdraví je stejně důležité jako vaše zdraví finanční. Nedovolte, aby ztrátové obchody ovlivnily ani jedno z nich.

Pokud se vaše strategie porouchá nebo několik ztrátových obchodů začíná ovlivňovat vaše emoce, odejděte od počítače nebo telefonu. Všechno vypněte a dejte si pauzu.

Trhy jsou otevřené stovky let a nezmizí jenom kvůli tomu, že vy budete chvílí “offline”. Až budete připraveni se vrátit, pořád tam budou. Vstaňte, nadýchejte se čerstvého vzduchu a vraťte se do arény, až budete připraveni.

Číslo 4: Podělte se o své zkušenosti s ostatními

Obchodníci a investoři po celém světě se chtějí poučit z vašich příběhů a ztrátových obchodů. Jsou to neocenitelné zkušenosti. Sociální sítě vám umožňují chatovat, sdílet a setkávat se s lidmi, kteří procházejí podobnými situacemi a zkušenostmi.

Všichni se můžeme učit jeden od druhého. Sdílejte a požádejte o konstruktivní zpětnou vazbu!

Jistě, pokušení sdílet své povedené obchody nebo chovat se jako nejlepší obchodník, který kdy existoval, je možná lákavé – ale je jasné, že se učíme společně a zlepšujeme se, když se narovinu podělíme také o své poučení z proher. Zde se často nacházejí nejhlubší poznatky a společně můžeme růst jako komunita obchodníků, kteří se všichni snaží překonat trh.

Číslo 5: Pokračuj

Obchody jsou hrou zkoušení, učení, vyhodnocování a postupu vpřed. Denně se objevují a mizí nová témata, trendy a příběhy. Cesta je to dlouhá a nikdy se nezastaví.

Při implementaci vašeho obchodního plánu nebo investičního plánu je důležité, abyste to dělali z dlouhodobé perspektivy. Jeden nebo dva ztrátové obchody za jediný den nebo týden jsou malým zlomkem toho, co přijde po mnoha měsících a letech.

Zkoušejte to dál, pokračujte ve zdokonalování svého plánu a studujte data.

Doufáme, že se vám tento příspěvek líbil a že jste se dozvěděli něco nového nebo poučného! Budeme rádi, pokud s námi nasdílíte své nejcennější lekce a zkušenosti v komentářích pod článkem.

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatné. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
14
1

Autor

Vystudovaný ekonom s vášnivým zájmem o pasivní investování a americké akcie. Zkušenosti nabyté ve finančním sektoru využívá pro vytváření stabilních investičních portfolií. Jeho cílem je dosáhnout finanční svobody prostřednictvím dlouhodobého investičního přístupu. Fanoušek hnutí FIRE a Roberta Kiyosakiho.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.