Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » Dividendové akcie » 5 nejlepších realitních akcií, které nyní můžete zahrnout do svého portfolia

5 nejlepších realitních akcií, které nyní můžete zahrnout do svého portfolia

5 nejlepších realitních akcií, které nyní můžete zahrnout do svého portfolia
Zdroj: enterpreneur.com

Investování do akcií realitních společností je skvělým způsobem, jak generovat pasivní příjem. Díky realitním investičním fondům (REITs), nemusíte být ani extrémně solventní, abyste si mohli vytvořit diverzifikované portfolio nemovitostí. Tyto veřejně obchodované společnosti – dividendové akcie – kupují a pronajímají nemovitosti a vyplácejí nejméně 90 % svých zdanitelných příjmů ve formě dividend.

REITs se obvykle zaměřují na určitou tržní niku v rámci realitního trhu, takže investoři mohou poměrně rychle vytvořit portfolio s expozicí vůči mnoha typům nemovitostí a generovat potřebný pasivní příjem, aniž by museli vynakládat jmění. Přemýšlíte, do kterých realitních akcií investovat? Zde jich představujeme hned pět, o kterých můžete zauvažovat

1. W.P. Carey

Vývoj ceny akcií W.P. Carey za posledních 12 měsíců
CZK
USD
EUR
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Společnost W.P. Carey je REIT zaměřující se na nemovitosti s jedním nájemcem. Tito nájemci jsou následně zodpovědní za údržbu nemovitosti a placení daní a pojištění. Společnost W.P. Carey vlastní více než 1 200 nemovitostí, které jsou diverzifikovány napříč různými průmyslovými odvětvími, takže je méně zranitelná vůči jedné makroekonomické události, která by mohla mnoha nájemcům zabránit v placení nájemného.

Její majetkovou základnu tvoří maloobchodní prodejny, průmyslové budovy a skladové prostory a mezi její největší nájemce patří společnosti jako U-Haul Amerco, Marriott a Advance Auto Parts. W.P. Carey přitom vlastní nemovitosti po celých Spojených státech i v Evropě.

Společnost se brzy stane dividendovým aristokratem, přičemž akcie W.P. Carey v současné době nabízejí dividendový výnos 5,5 %. Stabilní růst vytváří uzavíráním nájemních smluv v průměrné délce téměř 11 let, její smlouvy však často obsahují doložky o zvýšení nájemného v závislosti na míře inflace.

2. Simon Property Group

Vývoj ceny akcií Simon Property Group za posledních 12 měsíců
CZK
USD
EUR
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Společnost Simon Property Group stojí na druhé straně spektra než W.P. Carey – vlastní rovněž maloobchodní nemovitosti, ale typu nákupních center, nákupních středisek a outletů. Přestože se mnozí domnívají, že obchodní centra jsou skomírajícím byznysem, prémiovým obchodním centrům, jako jsou ta ve velkých městech, se stále daří. Pandemie přinesla společnosti problémy, protože v mnoha oblastech byla nákupní centra dočasně uzavřena a nájemci si nemohli dovolit platit nájemné. Simon Property Group tak musela snížit dividendu, kterou doposud nezvýšila na předpandemickou úroveň.

Nyní se však společnost opět staví na nohy a ve třetím čtvrtletí 2021 dosáhla obsazenost jejích nemovitostí téměř 93 %. Dividendový výnos akcií Simon Property Group činí 4,5 %, což je solidní hodnota vzhledem k tomu, že je dividenda stále nižší než před pandemií. E-commerce pomalu pohlcuje stále větší podíl maloobchodních tržeb ve Spojených státech, ale pokud věříte v dlouhodobé zdraví prémiových nákupních center, Simon Property Group je pravděpodobně nejdominantnější REIT ve svém oboru.

3. Digital Realty Trust

Vývoj ceny akcií Digital Realty Trust za posledních 12 měsíců
CZK
USD
EUR
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Společnost Digital Realty Trust získává, vlastní a provozuje datová centra po celém světě. Zhruba polovina jejích zákazníků pochází ze zemí mimo USA. Je to jeden z nejvýznamnějších veřejně obchodovaných REITs s tržní kapitalizací přes 40 miliard dolarů, přičemž jeho zákazníci se nacházejí v různých odvětvích, včetně fintech, energetiky, cloud computingu a veřejných organizací.

Společnost neustále zvyšuje svou dividendu – výplata se zvyšovala nepřetržitě v posledních 16 letech – a aktuální dividendový výnos akcií Digital Realty Trust činí 3,1 %. Svět se stává stále více digitálním a pro většinu podniků je jednodušší pronajmout si infrastrukturu datových center od společnosti, jako je Digital Realty. Rostoucí objem nevyřízených zakázek – nemá na ně zatím dostatečnou kapacitu – ukazuje, že je její podnikání nadále silné a velmi pravděpodobně se bude s rostoucí digitalizací dále rozvíjet.

4. STAG Industrial

Vývoj ceny akcií STAG Industrial za posledních 12 měsíců
CZK
USD
EUR
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Společnost STAG Industrial vlastní a provozuje průmyslové nemovitosti ve Spojených státech, které pronajímá jednotlivým nájemcům. Její portfolio zahrnuje více než 500 budov rozmístěných ve 40 státech USA – zhruba 40 % jejího podnikání je spojeno s e-commerce aktivitami. STAG Industrial je i přes koncentraci na oblast e-commerce velmi diverzifikovaná – Amazon je jejím největším nájemcem, ale přesto tvoří pouze 4 % příjmů společnosti.

Společnost posledních osm let zvyšovala dividendu a v současné době nabízí akcie STAG Industrial 3,5% dividendový výnos. Dividendu vyplácí měsíčně, což by mohlo zaujmout investory, kteří hledají stabilní dividendový příjem. E-commerce je zavedeným růstovým odvětvím, což by mělo být dobrou předzvěstí pro další pozitivní vývoj hospodaření společnosti. Její rozvaha je silná, z celkového dluhu ve výši 1,98 miliardy dolarů je do roku 2024 splatný dluh pouze 301 milionů dolarů.

5. CubeSmart

Vývoj ceny akcií CubeSmart za posledních 12 měsíců
Vývoj ceny akcií CubeSmart za posledních 12 měsíců
Zdroj: google.com/finance

Společnost CubeSmart je jedním z největších vlastníků a provozovatelů samoobslužných skladů ve Spojených státech. Jinými slovy, jedná se o podnik zaměřený na spotřebitele, kdy zákazníci chodí do budov se značkou CubeSmart a pronajímají si její skladovací jednotky. Její celkové portfolio se skládá z 545 skladů a ve 3. čtvrtletí 2021 bylo pronajato 93,4 % z těchto prostor.

Společnost posledních 12 let zvyšuje výplatu dividend a její dividendový výnos činí 3,4 %. CubeSmart také nedávno výrazně investovala do svého růstu, když za 1,7 miliardy dolarů získala akcie společnosti Storage West. Pandemie zvýšila poptávku po samoobslužných skladech, takže i když se růst odvětví do budoucna může zpomalit, CubeSmart by měl zůstat jedním z nejlepších podniků ve svém oboru.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví brokeři

eToro logo
eToroReklama
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo