Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

5 nejlepších hodnotových akcií, o kterých můžete nyní uvažovat

Publikováno
5 nejlepších hodnotových akcií, o kterých můžete nyní uvažovat
Zdroj: u-traders.com

Hodnotové akcie jsou připraveny na další silný rok. Hlavním důvodem je to, že společnosti se stabilními volnými peněžními toky, silnými rozvahami a zavedeným konkurenčním výhodami jsou lépe připraveny zvládnout hospodářský pokles než podniky zaměřené za každou cenu na růst.

Které hodnotové akcie jsou nyní nejatraktivnějšími nákupy? I když existují desítky lákavých kandidátů, těchto pět podhodnocených jmen vyčnívá z davu.

1. Alibaba

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Alibaba Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Čínský gigant v oblasti e-commerce Alibaba je nyní velmi atraktivní hodnotovou akcií. Akcie společnosti se v posledních několika letech potýkaly s problémy v důsledku nepřeberného množství protivětrů, jako jsou regulace v Číně, klesající marže, logistické a ekonomické problémy v Číně plynoucí z covid-19, vzestup nových konkurentů a politické napětí mezi USA a Čínou.

Díky tomu, že Čína v prosinci loňského roku zrušila svou politiku nulové tolerance covid-19, by se však zisky společnosti měly začít v průběhu roku 2023 normalizovat. Aktuálně se podle analytiků, kteří se zabývají akciemi tohoto čínského technologického giganta, předpokládá, že jeho tržby v příštích 24 měsících vzrostou o více než 18 %.

Vzhledem k tomu, že se akcie Alibaba obchodují za (v rámci odvětví nebývale) nízký 11násobek forwardového zisku, mohou hodnotoví investoři zvážit nákup tohoto spícího e-commerce giganta.

2. Alphabet

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Alphabet Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Akcie internetového vyhledávacího titána Alphabetu v únoru ztrácely, neboť byly pod tlakem kvůli obavám z konkurence v souvislosti se spuštěním vyhledávače Bing od společnosti Microsoft poháněného technologií ChatGPT. A toto nedávné oslabení není zcela bezdůvodné. Koneckonců, technologický průmysl je plný mnoha varovných příběhů o ztrátách tržního podílu po jediné inovaci, která mění pravidla hry.

Alphabet však není další Blockbuster Video (dominantní společnost věnující se půjčování filmů, kterou smetl z povrchu zemského Netflix). Společnost je aktuálně dominantní v oblasti internetového vyhledávání, strojem na generování volných peněžních toků a osvědčeným inovátorem na mnoha platformách.

Na konci roku 2022 měla více než 113 miliard dolarů v hotovosti, peněžních ekvivalentech a obchodovatelných cenných papírech. Při ceně okolo 20násobku forwardového zisku jsou akcie Alphabet prostě příliš levné na to, abyste je nyní jen tak ignorovali.

3. AT&T

Načítání
Načítání
Kupte si akcie AT&T Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Ikonická telekomunikační společnost AT&T rovněž nabízí investorům výraznou hodnotu. Akcie se zdají být výrazně podhodnocené z několika důvodů. Zaprvé, probíhající odklon od médií/zábavy a návrat k jejímu historickému jádru, kterým je telekomunikační společnost, je jednoznačně pozitivním krokem.

To dokládá i fakt, že společnost v posledních čtvrtletích zaznamenala zdravý organický růst v oblasti bezdrátových i širokopásmových služeb.

Krom toho se tato špičková telekomunikační akcie v současné době obchoduje za výhodnou cenu pod osminásobkem budoucích zisků. A konečně, AT&T nabízí akcionářům dividendový výnos téměř 6 %, což je na akcii s velkou tržní kapitalizací obrovská výplata.

4. Confluent

Zdroj: google.com/finance
Vývoj ceny akcií Confluent za poslední rok
Vývoj ceny akcií Confluent za poslední rok

Specialista na streamování dat Confluent se nyní jeví rovněž velmi zajímavě. Tyto technologické akcie se od svého IPO v polovině roku 2021 propadly o více než 40 %, ale tento prudký pokles je v ostrém kontrastu s její bleskovou růstovou trajektorií.

Wall Street například očekává, že v příštích dvou letech vzrostou tržby společnosti o neuvěřitelných 58 %. Navíc se zdá, že se akcie Confluent na základě předpokládaného tempa růstu v tomto období obchodují za přibližně pětinásobek tržeb v roce 2025. To je pro inovativní technologickou společnost vyloženě výhodná nabídka.

Platforma společnosti umožňuje uživatelům analyzovat údaje o zákaznících v reálném čase a zvýšit tak provozní efektivitu, zlepšit zákaznickou zkušenost a expandovat na nedostatečně pokryté trhy. Na seznamu jejích klientů jsou hvězdy z téměř všech odvětví světové ekonomiky. Platforma Confluent se tak stává nedílnou součástí moderního podnikatelského prostředí.

5. Icahn Enterprises

Zdroj: google.com/finance
Vývoj ceny akcií Icahn Enterprises za poslední rok
Vývoj ceny akcií Icahn Enterprises za poslední rok

Icahn Enterprises je vysoce ceněným nástrojem pasivního příjmu, který se obchoduje za pouhý 1,2násobek 12měsíčních tržeb. Tato společnost působí prostřednictvím různých dceřiných společností, které mají podíly v oblastech financí, energetiky, automobilového průmyslu, balení potravin, nemovitostí, domácí módy a farmacie.

Icahn Enterprises často investuje do podhodnocených společností a následně využívá tento vlastnický podíl k ovlivňování manažerských rozhodnutí s cílem zvýšit hodnotu pro akcionáře. Tento agresivní přístup k vytváření hodnoty je znám jako aktivistické investování.

V roce 2022 společnost vyplatila ohromující 15% dividendu. Vzhledem k bohaté tradici společnosti, která pravidelně zvyšuje čtvrtletní výplaty dividend, a k likviditě ve výši přibližně 4,4 miliardy dolarů, by však společnost neměla mít ani v dohledné budoucnosti problém zajistit držitelům akcií špičkové výnosy.

Líbil se vám tento článek?
10
7

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (3 komentáře)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Radek Sevcik

Dobrý deň, plne súhlasím s Vaším komentárom dodal by som, že Alphabet tiež nepovažujem za hodnotovú akciu a tiež prosím o bližšie vysvetlenie (a to ani nehovorím o vysokom zdanení dividend L.P. spoločností a ďalšie daňové povinnosti s tým spojené, nevzťahuje sa na ne totiž W8-BEN formulár).

Ing. Patrik Kudláček

Dobrý den, pánové. Díky za zpětnou vazbu, které si vážím. Článek je pouze mým osobním vyjádřením, nikoliv investičním doporučením. Každý investor přitom může za hodnotové akcie považovat jiné tituly dle jeho osobních kritérií. Vaše poznámky jsou na místě, nicméně nezbývá než dodat, že investování do jednotlivých akcií by se měli věnovat spíše profesionálové a před realizací jakéhokoliv nákupního rozhodnutí je na místě komplexní analýza dané společnosti. Jako komplexní analýza samozřejmě tento článek neobstojí. Jedná se spíše o námět k přemýšlení či inspiraci.

Bc Filip Freinek

Dobrý večer,
Prosím o informaci, podle čeho jste Alibabu, Confluent a Icahn Enterprises zařadil do nejlepších hodnotových akcií? Alibaba je z Číny, tedy nevíte co bude za 5 minut. Confluent měl IPO nedávno, tedy rozhodně to není hodnotová akcie. Icahn Enterprise je L.P., takže hodnotová být může, ale vztahuje se na ně tvrdé danění od 1.1.2023.. Prosím o bližší vysvětlení

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎