Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

5 dlouhodobě rostoucích akcií se zajímavou dividendou

Martin Klass Ph.D., MBA
Jméno Příjmení
Popisek autora
Informace o autorovi článku
Publikováno
5 dlouhodobě rostoucích akcií se zajímavou dividendou
Zdroj: depositphotos.com

Co více by mohl investor od svých akcií očekávat, než je nepřetržitý růst jejich ceny. Možná by se toto přání dalo ještě více specifikovat tím, že by se mělo jednat o dlouhodobý stabilní růst, s minimem tržních korekcí. A aby toho nebylo málo, od těchto akcií by investor rád inkasoval dividendy. Že se jedná o smyšlenku a nereálné požadavky? Omyl! V tomto článku si přesně takové společnosti představíme.

Stabilní a dlouhodobě rostoucí akcie patří do portfolií konzervativních investorů. Od těchto akcií nelze očekávat zhodnocení v řádu stovek procent ročně, ale jejich potenciál se skrývá právě v dlouhodobosti. Zároveň se jedná o společnosti, které jsou na trhu mnoho let, jsou prověřeny jak zákazníky, tak trhem, a proto je riziko úpadku mnohonásobně nižší, než například u mladých agresivních technologických společností.

Vzhledem k tomu, že akcie uvedené v tomto článku dávají investorovi právo na dividendy, jedná se o investiční instrumenty odolné vůči tržním výkyvům. Akcie společností vyplácejících dividendu jsou totiž díky tomu mnohem stabilnější v slabších ekonomických cyklech, protože dividendoví investoři nemají potřebu své akcie prodávat. Toto cílení na dlouhodobé pasivní zisky zajišťuje dividendovým akciím stabilitu a investorům klidnější mysl. Nyní si již tyto akcie pojďme blíže představit.

Cílení investorů na dlouhodobý pasivní příjem pomocí dividend chrání hodnotu akcií v negativních ekonomických cyklech.

1) Procter & Gamble Company

Meziroční tržby: 2,47 %
Predikce tržeb na 2023: 80,94 miliard USD
Roční dividenda: 3,65 USD/akcie

Akcie Procter & Gamble se obchodují od roku 2018 v silném rostoucím trendu, při kterém respektují hodnoty rostoucí trendové čáry. Po vytvoření současného maxima trh oslabil na hodnotu nejbližšího supportu, který je tedy již otestován a nemusí v budoucnu na 100 % plnit svojí podpůrnou funkci. V současné době se akcie této společnosti obchodují na dlouhodobém volume a pokud dojde k jeho proražení, mohou se ještě odrazit od již zmíněné trendové čáry.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Procter & Gamble Company
Měsíční akciový graf společnosti Procter & Gamble Company

2) PepsiCo

Meziroční tržby: 8,7 %
Predikce tržeb na 2023: 89,27 miliard USD
Roční dividenda: 4,6 USD/akcie

Akcie PepsiCo se nacházejí na úrovni jedné z rostoucích trendových linií, které byly při cenovém růstu na grafu vykresleny. Trh vytvořil začátkem letošního roku své historické maximum, takže je nyní přirozené očekávat tržní korekci. Pokud bude tato korekce vedena ještě na nižší ceny, může se trh opřít o druhou rostoucí trendovou čáru. Poslední záchytný bod se nachází na ceně 135 USD, kde se od roku 2018 zobchodovalo nejvíce peněž, což lze pozorovat na volume profilu.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti PepsiCo
Měsíční akciový graf společnosti PepsiCo

3) Eli Lilly and Company

Meziroční tržby: 0,79 %
Predikce tržeb na 2023: 30,6 miliard USD
Roční dividenda: 4,52 USD/akcie

Strmý růst akcií této společnosti je v současné době narušen výraznější tržní korekcí, při které cena akcií Eli Lilly spadla až pod hodnotu spodní hrany rostoucího trendového kanálu. Zároveň je trh na dostřel nejbližší supportní zóně, tvořené silnou volume a výraznými knoty cenových svíček. V tomto případě se největší obchodovaný objem nachází až na samé patě trendového kanálu, takže se trh v případě poklesu bude muset opřít pouze o hodnoty Fibonacciho retracementu, případně o Price Action.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Eli Lilly and Company
Měsíční akciový graf společnosti Eli Lilly and Company

4) Merck & Co.

Meziroční tržby: 21,72 %
Predikce tržeb na 2023: 58,27 miliard USD
Roční dividenda: 2,92 USD/akcie

Akcie Merck & Co. provedly breakout nad horní hranu rostoucího trendového kanálu, přičemž se nad touto cenovou úrovní dokázaly i udržet. To značí velmi silný nákupní tlak, takže se může v budoucnu stát, že horní hrana cenového kanálu bude nejbližší supportní zóna. Pokud by nakonec došlo k výraznějšímu cenovému poklesu, na hodnotě 95 USD nalezne trh podporu v proražených cenových high. I zde se největší objem nachází ve větší vzdálenosti od aktuální ceny akcií, ale cenový graf nabízí mnoho supportních zón, které mohou růst tohoto instrumentu podpořit.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Merck & Co.
Měsíční akciový graf společnosti Merck & Co.

5) Johnson & Johnson

Meziroční tržby: 1,25 %
Predikce tržeb na 2023: 97,63 miliard USD
Roční dividenda: 4,52 USD/akcie

Akcie Johnson & Johnson si nyní prochází cenovým poklesem, který atakuje spodní hranu rostoucího trendového kanálu. Nevýhodou těchto akcií je, že při svém růstu trh za sebou nezanechal příliš mnoho supportních úrovní, což může hrát významnou roli v případném dalším cenovém poklesu. Nejvýraznější support se nachází na ceně 120 USD, kde tvoří konfluenci nejsilnější volume a velké množství cenových low a knotů víček. Ovšem propad na tyto cenové úrovně by znamenal pro společnost největší propad v její historii.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Johnson & Johnson
Měsíční akciový graf společnosti Johnson & Johnson

Závěr

V tomto článku jsme si představili 5 akcií, které rostou již pěknou řádku let a to s minimálními tržními korekcemi. Jedná se o konzervativní investiční aktiva, která si udržují svojí atraktivitu díky dividendám. Výše uvedené akcie se obchodují v rostoucích trendových kanálech, což usnadňuje identifikaci výhodných nákupních úrovní. Časem prověřené akcie dokáží stabilizovat volatilitu ve všech portfoliích, což dodává investorům klid a psychickou pohodu.

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatné. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
12
0

Autor

Soukromý obchodník a investor, který se pohybuje na finančních trzích již od roku 2014. Obchoduje swingové obchodní strategie na forexu, akciích a komoditách. Mezi jeho oblíbené analytické nástroje patří především technická analýza cenového grafu. Své obchodní dovednosti podpořil také veřejnou equity svého obchodního účtu.

Martin získal titul Ph.D. z oboru financí a své znalosti a zkušenosti využívá nejen při vlastním obchodování, ale také při svých analýzách finančních trhů. Díky tomu může čtenářům předat mnoho drobných postřehů z chování trhů, které nemusejí být na první pohled zřejmé, ale tvoří tenkou hranici mezi úspěchem a neúspěch na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.