Finex.cz logo
Menu
Finex » Analýzy » 5 dlouhodobě rostoucích akcií se zajímavou dividendou

5 dlouhodobě rostoucích akcií se zajímavou dividendou

5 dlouhodobě rostoucích akcií se zajímavou dividendou
Zdroj: depositphotos.com

Co více by mohl investor od svých akcií očekávat, než je nepřetržitý růst jejich ceny. Možná by se toto přání dalo ještě více specifikovat tím, že by se mělo jednat o dlouhodobý stabilní růst, s minimem tržních korekcí. A aby toho nebylo málo, od těchto akcií by investor rád inkasoval dividendy. Že se jedná o smyšlenku a nereálné požadavky? Omyl! V tomto článku si přesně takové společnosti představíme.

Stabilní a dlouhodobě rostoucí akcie patří do portfolií konzervativních investorů. Od těchto akcií nelze očekávat zhodnocení v řádu stovek procent ročně, ale jejich potenciál se skrývá právě v dlouhodobosti. Zároveň se jedná o společnosti, které jsou na trhu mnoho let, jsou prověřeny jak zákazníky, tak trhem, a proto je riziko úpadku mnohonásobně nižší, než například u mladých agresivních technologických společností.

Vzhledem k tomu, že akcie uvedené v tomto článku dávají investorovi právo na dividendy, jedná se o investiční instrumenty odolné vůči tržním výkyvům. Akcie společností vyplácejících dividendu jsou totiž díky tomu mnohem stabilnější v slabších ekonomických cyklech, protože dividendoví investoři nemají potřebu své akcie prodávat. Toto cílení na dlouhodobé pasivní zisky zajišťuje dividendovým akciím stabilitu a investorům klidnější mysl. Nyní si již tyto akcie pojďme blíže představit.

Cílení investorů na dlouhodobý pasivní příjem pomocí dividend chrání hodnotu akcií v negativních ekonomických cyklech.

1) Procter & Gamble Company

Meziroční tržby: 2,47 %
Predikce tržeb na 2023: 80,94 miliard USD
Roční dividenda: 3,65 USD/akcie

Akcie Procter & Gamble se obchodují od roku 2018 v silném rostoucím trendu, při kterém respektují hodnoty rostoucí trendové čáry. Po vytvoření současného maxima trh oslabil na hodnotu nejbližšího supportu, který je tedy již otestován a nemusí v budoucnu na 100 % plnit svojí podpůrnou funkci. V současné době se akcie této společnosti obchodují na dlouhodobém volume a pokud dojde k jeho proražení, mohou se ještě odrazit od již zmíněné trendové čáry.

Měsíční akciový graf společnosti Procter & Gamble Company
Měsíční akciový graf společnosti Procter & Gamble Company
Zdroj: tradingview.com

2) PepsiCo

Meziroční tržby: 8,7 %
Predikce tržeb na 2023: 89,27 miliard USD
Roční dividenda: 4,6 USD/akcie

Akcie PepsiCo se nacházejí na úrovni jedné z rostoucích trendových linií, které byly při cenovém růstu na grafu vykresleny. Trh vytvořil začátkem letošního roku své historické maximum, takže je nyní přirozené očekávat tržní korekci. Pokud bude tato korekce vedena ještě na nižší ceny, může se trh opřít o druhou rostoucí trendovou čáru. Poslední záchytný bod se nachází na ceně 135 USD, kde se od roku 2018 zobchodovalo nejvíce peněž, což lze pozorovat na volume profilu.

Měsíční akciový graf společnosti PepsiCo
Měsíční akciový graf společnosti PepsiCo
Zdroj: tradingview.com

3) Eli Lilly and Company

Meziroční tržby: 0,79 %
Predikce tržeb na 2023: 30,6 miliard USD
Roční dividenda: 4,52 USD/akcie

Strmý růst akcií této společnosti je v současné době narušen výraznější tržní korekcí, při které cena akcií Eli Lilly spadla až pod hodnotu spodní hrany rostoucího trendového kanálu. Zároveň je trh na dostřel nejbližší supportní zóně, tvořené silnou volume a výraznými knoty cenových svíček. V tomto případě se největší obchodovaný objem nachází až na samé patě trendového kanálu, takže se trh v případě poklesu bude muset opřít pouze o hodnoty Fibonacciho retracementu, případně o Price Action.

Měsíční akciový graf společnosti Eli Lilly and Company
Měsíční akciový graf společnosti Eli Lilly and Company
Zdroj: tradingview.com

4) Merck & Co.

Meziroční tržby: 21,72 %
Predikce tržeb na 2023: 58,27 miliard USD
Roční dividenda: 2,92 USD/akcie

Akcie Merck & Co. provedly breakout nad horní hranu rostoucího trendového kanálu, přičemž se nad touto cenovou úrovní dokázaly i udržet. To značí velmi silný nákupní tlak, takže se může v budoucnu stát, že horní hrana cenového kanálu bude nejbližší supportní zóna. Pokud by nakonec došlo k výraznějšímu cenovému poklesu, na hodnotě 95 USD nalezne trh podporu v proražených cenových high. I zde se největší objem nachází ve větší vzdálenosti od aktuální ceny akcií, ale cenový graf nabízí mnoho supportních zón, které mohou růst tohoto instrumentu podpořit.

Měsíční akciový graf společnosti Merck & Co.
Měsíční akciový graf společnosti Merck & Co.
Zdroj: tradingview.com

5) Johnson & Johnson

Meziroční tržby: 1,25 %
Predikce tržeb na 2023: 97,63 miliard USD
Roční dividenda: 4,52 USD/akcie

Akcie Johnson & Johnson si nyní prochází cenovým poklesem, který atakuje spodní hranu rostoucího trendového kanálu. Nevýhodou těchto akcií je, že při svém růstu trh za sebou nezanechal příliš mnoho supportních úrovní, což může hrát významnou roli v případném dalším cenovém poklesu. Nejvýraznější support se nachází na ceně 120 USD, kde tvoří konfluenci nejsilnější volume a velké množství cenových low a knotů víček. Ovšem propad na tyto cenové úrovně by znamenal pro společnost největší propad v její historii.

Měsíční akciový graf společnosti Johnson & Johnson
Měsíční akciový graf společnosti Johnson & Johnson
Zdroj: tradingview.com

Závěr

V tomto článku jsme si představili 5 akcií, které rostou již pěknou řádku let a to s minimálními tržními korekcemi. Jedná se o konzervativní investiční aktiva, která si udržují svojí atraktivitu díky dividendám. Výše uvedené akcie se obchodují v rostoucích trendových kanálech, což usnadňuje identifikaci výhodných nákupních úrovní. Časem prověřené akcie dokáží stabilizovat volatilitu ve všech portfoliích, což dodává investorům klid a psychickou pohodu.

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatné. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A
RECENZE

TOP Nejlepší brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 80.2 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 78.16 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Trading212 logo
Trading212 ★ 91 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo