Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

5 akcií, které budou mít do roku 2030 hodnotu bilion dolarů!

Několik společností na akciovém trhu je připraveno do konce desetiletí dosáhnout bilionové tržní hodnoty. Které to jsou?

Publikováno
5 akcií, které budou mít do roku 2030 hodnotu bilion dolarů!
Zdroj: depositphotos.com

Investory uprostřed volatility cen akcií přitahují spolehlivé, vysoce výkonné podniky. Mezi nimi v poslední době nejvíce vynikala známá velkolepá sedmička – 7 velkých technologických akcií, které překonávají index S&P 500.

Až na jednu výjimku (Teslu) mají všechny tržní kapitalizaci vyšší, než bilion dolarů a v žebříčku hodnoty veřejně obchodovaných firem jsou na samém vrcholu.

Které firmy se k nim do roku 2030 připojí, samozřejmě nevíme jistě, ale u některých je pravděpodobnost vyšší a můžeme vám říct, proč.

Berkshire Hathaway

Společnost Berkshire Hathaway v čele s Warrenem Buffettem má v současnosti tržní kapitalizaci kolem 900 miliard dolarů, takže už má takříkajíc nakročeno.

Aktuální vývoj ceny akcií Berkshire Hathaway A

Načítání
Načítání
Kupte si akcie BRK Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Buffettův strategický investiční přístup, který upřednostňuje cyklické akcie a společnosti vyplácející dividendy, vedl k působivému téměř 20% průměrnému ročnímu výnosu v průběhu několika dekád.

Investiční portfolio společnosti v hodnotě 370 miliard dolarů, které je silně založeno na vysoce výkonných společnostech, přináší již 60 let značné výnosy.

Přispívá k tomu především trpělivý přístup Warrena Buffetta a jeho týmu. Důvěřují totiž tendenci trhu i ekonomiky růst a nikdy nesázejí proti tomuto trendu.

Dlouhodobá držba akcií se silnými základy se jim vyplácí, zejména v případě dividendových akcií, kterých portfolio Berkshire zahrnuje přes 25.

K tomu všemu přičtěme schopnost Věštce z Omahy, jak se Buffettovi přezdívá, najít solidní hodnotu v podhodnocených akciích, které časem překonají trh, a vyjde nám velmi slibný základ pro další růst.

Taiwan Semiconductor Manufacturing

Společnost Taiwan Semiconductor Manufacturing, jejíž hodnota je přes 750 miliard dolarů, je jedním z klíčových hráčů v revoluci umělé inteligence (AI).

Její partnerství s lídry v oboru a odhadovaný 81% růst zisku na akcii (EPS) do roku 2027 ji staví do pozice potenciální bilionové společnosti.

Aktuální vývoj ceny akcií Taiwan Semiconductor Manufacturing

Načítání
Načítání
Kupte si akcie TSM Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Jako výrobce polovodičů je předním partnerem pro největší jména v oblasti AI, jako jsou Nvidia, jejíž čipy drží 90% podíl na poli datových center i AMD, které je v oblasti grafických procesorů největším konkurentem Nvidie.

TSM by také měla těžit z technologického pokroku, který se odehrává mimo AI boom.

Například vozidla nové generace zavádějí technologie rychlým tempem a vzhledem k tomu, že jsou tato vozidla stále více závislá na pokročilých technologiích, budou mít společnosti vyrábějící čipy ideální pozici pro další růst.

Broadcom

Broadcom, jehož hodnota v současné době činí více než 600 miliard dolarů, je další polovodičovou velmocí s inovativními produkty.

Příkladem je čip Jericho3-AI, který dovede propojit více než 32 tisíc vysoce výkonných grafických procesorů v datových centrech, čímž umožňuje výkonově velmi náročné trénování velkých jazykových modelů generativní umělé inteligence.

Jeho rozmanité portfolio, včetně bezdrátových čipů pro chytré telefony podporující 5G sítě přináší firmě solidní zisky a vzhledem k vývoji ve světě technologií ještě dlouho bude.

Aktuální vývoj ceny akcií Broadcom

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Broadcom Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Broadcom nabízí i celou řadu řešení pro automobilový průmysl, od pokročilých asistenčních systémů pro řidiče a elektroniky karoserie až po podniková softwarová řešení, která pomáhají velkým podnikům plnit jejich klíčové ukazatele výkonnosti.

Visa a Mastercard

Společnosti Visa a Mastercard s tržní kapitalizací 569, respektive 445 miliard dolarů jsou lídry v oblasti zpracování bezhotovostních plateb, které jsou čím dál rozšířenější. Díky rozvojovým trhům však existuje stále ještě dost prostoru k růstu.

Jejich strategické rozhodnutí vyhnout se poskytování úvěrů umožňuje rychlé zotavení ze zpomalení ekonomiky. Jakmile se navíc ekonomický cyklus překlopí do růstové fáze, rostou rychle výdaje lidí i firem a tím i příjmy Visy a Mastercard z poplatků za platby.

Široká základna obchodníků využívajících jejich platební terminály poskytuje oběma společnostem značnou konkurenční výhodu v podobě síťového efektu.

Předpokládaný růst zisků Visy o 62 % a 85% růst u Mastercard do roku 2027 vytyčuje jasnou cestu do bilionového klubu.

Aktuální vývoj ceny akcií Visa a Mastercard

Aktuální cena
Změna
Visa / V
Načítání
Načítání
Načítání
MasterCard / MA
Načítání
Načítání
Načítání

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
10
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎