Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

4 akcie, které Buffettovi vydělaly téměř 200 miliard dolarů. Dává smysl do nich investovat?

Inovace na poli technologií, skvělý obchodní model a dlouhodobě vstřícná dividendová politika jsou faktory, které z těchto čtyř společností dělají výborné investice.

Publikováno
4 akcie, které Buffettovi vydělaly téměř 200 miliard dolarů. Dává smysl do nich investovat?
Zdroj: omapadamia.net

Portfolio společnosti Berkshire Hathaway se může pochlubit nerealizovanými zisky ve výši 196,2 miliardy dolarů z pouhých čtyř společností, což odráží schopnost společnosti správně rozpoznat hodnotu.

Každá z těchto akcií – Apple, American Express, Coca-Cola a Moody’s, je titánem ve svém oboru a významně přispívá k ziskům investičního impéria Warrena Buffetta.

1. Apple

Akcie Apple mají největší podíl v portfoliu společnosti Berkshire Hathaway. Při odhadovaném průměrném nákupním nákladu na akcii ve výši 39,62 dolaru, činí nerealizovaný zisk této investice 140 miliard dolarů. Tento zisk navíc akcie vygenerovaly za pouhých osm let držby Buffettovou firmou.

Společnost těží ze své inovativnosti a tradiční pozice lídra trhu smartphonů. Investoři ale také oceňují její schopnost neustále se vyvíjet. Například rozvojem předplatných.

Předplatitelské služby přinášejí Applu několik výhod. Za prvé, poskytují společnosti stabilní příjmy i v obdobích poklesu tržeb z prodeje hardwaru. Za druhé jí pomáhají budovat již tak vysokou loajalitu zákazníků.

Vývoj ceny akcií Apple za poslední rok

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Apple Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

2. American Express

Akcie poskytovatel platebních a kreditních karet Amarican Express nepředstavuje tak velkou část portfolia, přesto představují pro Berkshire skvělou investici, která přinesla nerealizované zisky ve výši 24,24 miliardy dolarů bez započtení dividend.

Je to příklad síly strategického, dlouhodobého investování, kdy Buffett rozpoznal potenciál dlouhodobé stability společnosti, která stojí na obou stranách platebních transakcí.

Poskytuje úvěry i debetní karty. Zaměření na vysoko příjmové zákazníky zajistilo American Express odolnost a stabilitu, což ji odlišuje v cyklické sféře finančních akcií.

Vývoj ceny akcií American Express za poslední rok

Načítání
Načítání
Kupte si akcie AXP Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

3. Coca-Cola

Coca-Cola je nejdéle držená investice společnosti Berkshire, která přinesla nerealizované zisky ve výši 22,32 miliardy USD, převážně na dividendách.

Coca-Cola zvýšila svou základní roční dividendu v 61 po sobě jdoucích letech a v současné době vyplácí 1,84 dolaru na akcii.

Vzhledem k nákupní ceně akcií Coca-Cola, Buffettova společnost dosahuje téměř 57% výnosu každý rok jenom na základě vyplacené dividendy. Jinými slovy, společnost každé dva roky více než zdvojnásobí svou počáteční investici do nápojového gigantu pouze na základě dividendového příjmu, který dostává.

Vývoj ceny akcií Coca-Cola za poslední rok

Načítání
Načítání
Kupte si akcie KO Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

4. Moody’s Corporation

Ratingová agentura Moody’s Corporation, je součástí portfolia Berkshire již od přelomu 80. a 90. let. Tehdy její akcie Buffett nakoupil za cenu kolem 10 dolarů.

Při současné ceně více než 380 dolarů za akcii to dělá 9 miliard dolarů do plusu v hodnotě portfolia.

Cena akcií Moody’s

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Moody's Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Zatímco Apple přináší vysoké zisky i v krátkých obdobích, další tři jmenované tituly jsou dokladem Buffettovy schopnosti rozpoznat hodnotu, dobře nakoupit a pak trpělivě dlouhodobě sklízet plody své práce.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Líbil se vám tento článek?
4
1

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.