Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

3 kvalitní technologické akcie, které nedávno poklesly, ale jsou připraveny dále růst

Publikováno
3 kvalitní technologické akcie, které nedávno poklesly, ale jsou připraveny dále růst
Zdroj: depositphotos.com

Technologické akcie v posledních několika týdnech prožily korekci, což přináší investorům zajímavou příležitost nakoupit některé z kvalitních technologických podniků „ve slevě“.

Jaký byl ke korekci důvod? Americký akciový trh zasáhly obavy z inflace, když index spotřebitelských cen (CPI) v dubnu zaznamenal největší meziroční nárůst od roku 2009 (jak jsme psali v našem článku o aktuálních trendech). Jádrová inflace, která nezahrnuje ceny potravin a energií, také v dubnu meziročně vzrostla o 0,9 %, což byl největší nárůst dokonce od roku 1982. Vysoká inflace přitom má negativní vliv na růstové akcie i hodnotové akcie.

Vyšší inflace diskontuje současnou hodnotu růstových akcií – potenciální investor u nich chce vidět vyšší růst a zvyšuje pravděpodobnost, že Fed zvýší úrokové sazby, což může mít negativní vliv na cyklické akcie. Fed už přitom vydal „varování“ že zvažuje přijetí protiinflačních opatření.

Co to bude znamenat? Investoři by se jednak měli připravit na vyšší volatilitu, situace ale také představuje příležitost k nákupu špičkových technologických akcií – zvláště pak akcie Alphabet, akcie Facebook a akcie HP se nyní jeví velmi atraktivně.

1. Google – Alphabet

Alphabet vykazoval nejnovější hospodářské výsledky v dubnu a jak je u něj zvykem, drtivě překonal odhady analytiků. Vykázal EPS ve výši 26,29 dolaru, provozní příjem se mu podařil více než zdvojnásobit a tržby meziročně vzrostly o 34 % na 55,3 miliardy dolarů. Například tržby z reklamy na YouTube meziročně vzrostly o 50 %.

Jaké mohou být katalyzátory budoucího růstu Alphabetu? Společnost výrazně zvyšuje svou snahu v oblasti hlasového vyhledávání – rostou prodeje chytrého reproduktoru Google Home.

To je pro dlouhodobé vyhlídky společnosti dobrá zpráva, protože technologie hlasu je považovaná za další velkou disruptivní novinku, která by měla mít stále větší vliv na naše životy.

Na takřka monopolu společnosti v online vyhledávání se zatím nic nemění, přičemž Google zaznamenává neustálý nárůst vyhledávacích dotazů. Alphabetu také rostou tržby z cloudových technologií, kde je momentálně trojkou za Amazonem a Microsoftem a zapomínat bychom neměli (kromě jiného) ani na dceřinou společnost Waymo, která s úspěchem realizuje pokroky v oblasti technologie autonomního řízení.

Google-Alphabet tak díky mnoha zdrojům příjmů stále vykazuje zajímavý růst tržeb, přitom je v rámci svého podnikání nesmírně efektivní, když vykazuje čistou ziskovou marži na úrovni 26,1 % a velmi dobrou návratnost kapitálu 22,3 %. Po nedávném výprodeji technologických akcií tak může stát rozhodně za bližší analýzu.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Alphabet Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

2. Facebook

Facebook rovněž vykázal v Q1 2021 silné hospodářské výsledky, které překonaly očekávání Wall Street. Společnosti se meziročně podařilo zvýšit tržby o 48 %, přičemž jsou za většinu růstu zodpovědné příjmy z reklamy. Zuckerbergova společnost však také vykázala 146% růst tržeb z oblasti virtuální reality a svého snažení v oblasti e-commerce. Růst tržeb je samozřejmě odrazem bobtnající uživatelské základny.

Facebook zvýšil počet měsíčních aktivních uživatelů o 10 % a spolu s dalšími sociálními platformami Instagram a WhatsApp ho každý měsíc využilo 3,45 miliardy lidí.

Investoři uvažující o Facebooku navíc také mohou počítat s několika katalyzátory růstu akcií. Nadále mu rostou příjmy za prodej webové i mobilní reklamy, přičemž jako hlavní dojná kráva se nyní jeví Instagram, který překonal v objemu tržeb za reklamu samotný Facebook. Messenger a WhatsApp pak stále nebyly ani zdaleka efektivně monetizované, což nabízí Facebooku do budoucna další možné zdroje příjmů. Kromě toho se pak Facebook samozřejmě snaží o průlom v oblastech rozšířené a virtuální reality.

Přestože se akcie společnosti nyní obchodují okolo svého ATH (all-time high), aktuální konsenzus cílové ceny analytiků leží ještě o 16 % výše. Facebook se navíc chlubí ještě lepší čistou ziskovou marží než Alphabet – 35,70 % a také nadprůměrnou návratností kapitálu – 27,5 %. Kromě toho činí jeho forward P/E pouze 21,58. Přestože se tak nyní Facebook obchoduje v okolí svého historického maxima, akcie Facebook v posledních 5 letech nerostly ani zdaleka takovým tempem jako další FAANG akcie, takže se zdá, že by mohl nabízet zajímavou dlouhodobou investiční příležitost.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie FB Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

3. HP

Logo HPHP je předním poskytovatelem počítačů, tiskáren a spotřebního materiálu pro tiskárny. Dle tržní kapitalizace se s výše zmíněnými společnostmi nemůže měřit, to ale neznamená, že byste od HP měli dávat automaticky ruce pryč.

Tržby společnosti se v posledních měsících vyvíjejí velmi pozitivním směrem. HP by přitom mělo i nadále těžit ze zvýšené poptávky po osobních počítačích, která se zvedla během pandemie, a to díky trendům práce a vzdělávání na dálku.

Během Q1 2021 meziročně vzrostly prodeje počítačů o 15 %. Jelikož by po pandemii mělo více podniků umožnit svým zaměstnancům práci z domova, případně nějaký hybridní pracovní model, měl by tento růst i nadále pokračovat. HP je pak také jedním z celosvětově největších prodejců tiskáren, přičemž na trh uvádí neustále nové modely svých zařízení. K růstu v této oblasti by měla přispět i nedávná akvizice, kdy HP odkoupila od Samsungu segment Samsung Electronics, který kromě jiného vlastnil také více než 6 500 tiskových patentů.

Na závěr pak možná to nejzajímavější. HP se jako technologická akcie jeví v rámci odvětví velmi výrazně podhodnoceně – aktuální forward P/E činí 8,59. Společnost přitom exceluje v oblasti návratnosti investic (ROI = 76,10 %).

Na konci Q1 2021 pak HP disponovalo 4,2 miliardami hotovosti – zajímavé číslo zvláště v porovnání s 1,2 miliardami krátkodobého dluhu. Akcie navíc k 30.5.2021 klesly oproti svému ATH o téměř 20 %. Pokud vás zaujala tato extrémně podhodnocená technologická akcie, možná stojí za bližší zkoumání, přeci jenom se zdá, že po takovém propadu by mohla nabízet příležitost ke koupi za zajímavou cenu.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie HP Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!
Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎