Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

3 hodnotové akcie, které nepřestanou růst – jak se vyhnout vysokému riziku a zároveň efektivně zhodnotit své finance?

Publikováno
3 hodnotové akcie, které nepřestanou růst – jak se vyhnout vysokému riziku a zároveň efektivně zhodnotit své finance?
Zdroj: anglija.lt

Hodnotové akcie jsou obecně vhodné pro opatrné investory, kteří nechtějí moc riskovat, ale zároveň hledají efektivní zhodnocení svých financí. Většinu takových titulů můžeme najít u společností, které disponují roky ověřenými obchodními modely, díky kterým dokážou generovat dlouhodobě vysoké výnosy.

Právě takové akcie může stát za to přidat do svého portfolia. A proto jsme pro vás vybrali 3 hodnotové akcie, které mají velký potenciál k tomu, aby ani v blízké budoucnosti nepřestaly růst.

1. Retractable Technologies (RVP)

Graf ceny akcií Retractable Technologies
Graf ceny akcií Retractable Technologies. Zdroj: Google.com

Logo Retractable TechnologiesRetractable Technologies (NYSEMKT: RVP) je jednou ze společností, která na rozdíl od jiných vydělávala na pandemii. Jakožto lídr ve výrobě injekčních jehel se totiž stala nepostradatelným článkem v boji proti koronaviru, a to především díky vládě Spojených států.

Ta se zařadila mezi jedny z největších zákazníků společnosti a zároveň jí poskytla i investici ve výši 27,36 milionů dolarů za účelem zvýšení výrobní kapacity minimálně o 50 %. V návaznosti na to vzrostly výnosy společnosti za posledních 12 měsíců o 93,19 %.

Jinak tomu nebylo ani během prvního čtvrtletí letošního roku, kdy její výnosy meziročně vzrostly o více než 484 %. Podle všeho navíc vláda Spojených států počítá s tím, že služby společnosti bude využívat i v následujících letech, díky čemuž samozřejmě i výnosy společnosti dlouhodobě porostou.

2. Staar Surgical (STAA)

Načítání
Načítání
Kupte si akcie STAA Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

staar surgical akcie

Staar Surgical (NASDAQ: STAA) je lídrem mezi výrobci nitroočních čoček, které dokážou řešit i vážné oční vady. Na rozdíl od brýlí či běžných čoček, jsou nitrooční čočky určeny k implantaci přímo do vnitřku oka, díky čemuž svého nositele nějak neomezují.

Během posledních pěti let se z nitroočních čoček stal hit, díky čemuž její výnosy za stejné období vzrostly o více než 120 %. Podobně se společnosti dařilo i během prvního čtvrtletí letošního roku, kdy její tržby meziročně vzrostly o 44 % na 50,8 milionů dolarů. Aktuálně má v plánu expanzi i na další trhy v Číně či Evropě, což by však podle všeho nemělo mít vliv na její hrubou marži. Tu chce naopak dlouhodobě zvyšovat z loňských 74,6 % na 80 % v roce 2022.

Společnosti hraje do karet i rostoucí počet očních vad či problémů se zrakem, které by podle některých studií měly do roku 2050 trápit více než polovinu populace. Se zvyšující se efektivitou a rostoucími tržbami je tak Staar Surgical dalším kandidátem na kvalitní hodnotovou akcii nabízející dlouhodobý růst v budoucnu.

3. Align Technology (ALGN)

Načítání
Načítání
Kupte si akcie ALGN Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Align Technology akcie

Align Technology (NASDAQ: ALGN) se angažuje na poli ortodoncie, a to konkrétně jako výrobce neviditelných rovnátek, která se těší stále větší popularitě. Právě díky tomu se jí daří získávat stále nové zákazníky, kteří se dříve běžným rovnátkům vyhýbali obloukem.

Za posledních deset let vzrostly její výnosy o 543,6 %, a to především kvůli 29% podílu na trhu v oblasti ortodoncie pro dospělé. Mimo něj ovládá i 5% podíl v ortodoncii pro teenagery, kteří jsou stále hlavní cílovou skupinou v tomto oboru.

V prvním čtvrtletí letošního roku vzrostly její výnosy meziročně téměř o 62,4 % na 894,9 milionu dolarů. V návaznosti na to vedení společnosti očekává, že úspěch ze začátku roku povede k růstu celkových výnosů na 3,9 miliardy dolarů. Aktuálně je pro Align Technology nejzásadnější efektivní expanze na další trhy mimo USA, díky čemuž by měly její akcie v následujících letech dosahovat dlouhodobého růstu.

Proč právě tyto akcie?

Jak již bylo zmíněno v úvodu, kvalitní hodnotové akcie je nutné hledat především u společností, které disponují ověřenými obchodními modely a zároveň nabízí zboží či služby, které budou potřeba, nehledě na to, kam až se posune vývoj technologií.

Všechna tato kritéria námi vybrané akcie splňují téměř na 100 %, přičemž působí především na poli zdravotnictví, které bude součástí našich životů i v budoucnu. Samozřejmě je ale nutné počítat s možnými proměnnými, které mohou fungování některé ze společností narušit natolik, že již nebude dosahovat takových výsledků jako doposud.

Pokud ale chápete všechna možná rizika a chcete své finance zhodnotit navzdory inflaci, mohou tyto tři tituly být skvělou volbou, díky které budete generovat vysoké výnosy i v následujících letech (v závislosti na vaší vlastní podrobné analýza a investiční strategii).

Líbil se vám tento článek?
6
0

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.