Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » Zisky Airbnb ve třetím čtvrtletí dramaticky vzrostly o 280 % – Co dalšího se dozvíme ze čtvrtletních výsledků?

Zisky Airbnb ve třetím čtvrtletí dramaticky vzrostly o 280 % – Co dalšího se dozvíme ze čtvrtletních výsledků?

Zisky Airbnb ve třetím čtvrtletí dramaticky vzrostly o 280 % - Co dalšího se dozvíme ze čtvrtletních výsledků?
Zdroj: depositphotos.com

Airbnb ve čtvrtek (4. 11.) oznámilo výrazný růst zisku za třetí čtvrtletí a překonání odhadů tržeb. Společnosti se daří zotavovat z krize způsobené covid-19, když se cestování po celém světě vrací, díky tomu, jak roste proočkovanost populace. Akcie Airbnb následně v pátek vzrostly přibližně o 10 %, za celý týden si pak připsaly zisk dokonce 18 %.

Není to však od investorů příliš krátkozraké?

Airbnb vykázalo zisk 1,22 dolaru na akcii, což analytici vůbec neočekávali a také oznámilo tržby ve výši 2,24 miliardy dolarů, čímž překonalo odhady ve výši 2,05 miliardy dolarů.

Vývoj ceny akcií Airbnb za poslední měsíc
CZK
USD
EUR
Normální osa
Logaritmická osa

Rekordní tržby i zisk Airbnb

Airbnb, které vstupovalo na burzu v prosinci 2020, vykázalo ve třetím čtvrtletí 79,7 milionu rezervovaných nocí a zážitků, což je mírný pokles oproti druhému čtvrtletí. Je to ale stále o 29 % více než v předchozím roce, kdy cestovní ruch sužoval covid-19.

Společnost také ve třetím čtvrtletí zaznamenala historicky nejvyšší tržby a čistý zisk, přestože se městské a přeshraniční cestování nevrátilo na úroveň před pandemií, uvedl finanční ředitel Dave Stephenson. Tržby dosáhly 2,24 miliardy dolarů, což představuje meziroční nárůst o 67 %. Čistý zisk se meziročně zvýšil dokonce o 280 % na 834 milionů dolarů.

Airbnb očekává ve čtvrtém čtvrtletí tržby mezi 1,39 a 1,48 miliardy dolarů, což je v souladu s očekáváním analytiků.

Ve svém dopise akcionářům za třetí čtvrtletí Airbnb uvedlo, že trendy oživení se nadále liší regionálně a podle míry očkování a cestovních omezení. Společnost se však nechala slyšet, že má jedinečnou pozici, aby vedla revoluci v cestování. Jen v Severní Americe vzrostl počet rezervovaných nocí a zážitků o 10 % oproti stejnému čtvrtletí roku 2019, uvedla Airbnb.

Průměrná cena za nocleh v meziročním srovnání vzrostla o 15 %

Airbnb již dříve ve svém dopise akcionářům za druhé čtvrtletí uvedlo, že očekává, že delta varianta koronaviru ovlivní chování cestovatelů. Společnost také očekávala, že tato varianta způsobí, že meziroční srovnání počtu rezervovaných nocí a zážitků a hodnoty rezervací budou volatilnější a nelineární.

Hrubá hodnota rezervací – kterou společnost používá ke sledování příjmů hostitelů, poplatků za služby, úklid a daní – činila ve třetím čtvrtletí 11,89 miliardy dolarů. To bylo meziročně o 48 % více, ale mírně pod prognózou analytiků společnosti StreetAccount, která předpokládala 12,31 miliardy dolarů.

Průměrná denní sazba za nocleh (včetně všech služeb) klesla na 149 dolarů ze zhruba 161 dolarů v přecházejícím čtvrtletí. Je to však přibližně o 15 % více než ve stejném období loňského roku.

Společnost uvedla, že očekává silné čtvrté čtvrtletí a že poptávka po cestování se rozšíří i do roku 2022. Očekává také, že počet rezervovaných nocí a zážitků za čtvrté čtvrtletí výrazně překoná stejné období loňského roku. Pro rok 2022 a budoucnost společnosti obecně však bude klíčovým tématem pokrok v očkování, účinnost vakcín a oživení mezinárodního cestování – faktory, které Airbnb nemá příliš šancí ovlivnit. Investice do této růstové akcie tak může být stále poměrně riziková.

Anketa

Investujete do akcií Airbnb?

Děkujeme, váš hlas byl započítán.
  • Ano
    Hlasovali jste pro tuto možnost. – 0 hlasů (0%)
  • Ne, ale chtěl bych
    Hlasovali jste pro tuto možnost. – 1 hlas (0%)
  • Ne a ani nebudu
    Hlasovali jste pro tuto možnost. – 1 hlas (0%)
Celkem 2 čtenáři hlasovali.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví a forex brokeři

XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 90 %
U 67 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Admirals logo
Admirals★ 89 %
U 75 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo