Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Včerejší vývoj na akciových trzích v USA

Publikováno
Včerejší vývoj na akciových trzích v USA

Co se dělo v úterý na amerických burzách? Vývoj akcií byl příznivý. Přinášíme vám průřez těmi nejdůležitějšími momenty.

Nejprve v konkrétních číslech: Došlo k posílení Indexu Dow, a to o 0,26 % na 26 452,66 bodu. S&P 500 se vyšplhal na 2 907,06 bodu, tedy o 0,05 %. Index technologického trhu Nasdaq Composite zaznamenal posun o 0,3 % na 8 000,23 bodu.

Snížil se naopak index volatility VIX. (Co je to volatilita?) Konkrétně poklesl o 1,14 % na 12,18 bodu a výnos desetiletých vládních dluhopisů USA vzrostl o čtyři bazické body na 2,59 %.

Ziskovým se stal dolar. Vůči euru se mu podařil vzestup o 0,2 % na hladinu 1,128 EUR/USD. Zabodovaly také akcie kosmetického gigantu Johnson & Johnson a to +1,10 %. Svými výsledky výrazně předčily původní očekávání. Významně si polepšily akcie Qualcomm, které zaznamenaly raketový růst o 23,2 %, a to především díky vyhlášení příměří s Apple.

Konec soudních sporů pro Apple znamená zaplacení licenčních poplatků. Navíc by měla společnost uhradit jednorázovou platbu. Přímo reakce ze strany Apple byla spíše vlažná a tady se žádné změny nekonaly.

Burza ve znamení vzestupů i pádů

Zadařilo se i Netfixu, ten si mohl připsat zpevnění o 3 %. V plusových číslech se nakonec ocitl taktéž Intel. Byť tady nebyl vzestup tak výrazný, podařilo se mu dosáhnout nárůstu „pouze“ o 0,3 %.

Ostatně vývoj akcií se rozhodně nenesl jen v pozitivním duchu. Akcie Tenet Healthcare se propadly dokonce o 11,3 %, u HCA to bylo o 10 %. Finanční sektor si vedl také dobře. Akcie Bank of America nakonec skončily mírně v plusových hodnotách, a to konkrétně o 0,13 %. Přestože v globálu se očekávání spojená s těmito akciemi nenaplnila, jejich výnos byl nižší, než se předpokládalo.

Vývoj cen ropy hlásí aktuálně 64,2 USD za barel. Zodpovědné jsou za to především obavy o budoucí vývoj dodávek této komodity z Venezuely.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎