Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Týden přinese několik zásadních zpráv, které mohou zvrátit vývoj na trhu

Tento týden se nese ve znamení zveřejnění klíčových ekonomických dat, která mohou zásadně ovlivnit rozhodování Fedu. Hospodářské výsledky dalších předních amerických korporací slibují, že na trzích nebude chybět drama.

Týden přinese několik zásadních zpráv, které mohou zvrátit vývoj na trhu
Zdroj: depositphotos.com

Investoři s příchodem nového týdne netrpělivě očekávají zveřejnění řady zásadních ekonomických údajů, které by mohly významně ovlivnit budoucí směřování měnové politiky Federálního rezervního systému a poskytnout cenné informace o vývoji americké ekonomiky.

Inflace je klíč

Jednou z nejočekávanějších zpráv bude index spotřebitelských cen (CPI), který bude pečlivě sledován z hlediska inflačních trendů a jejich potenciálního dopadu na měnovou politiku Fedu.

Zpráva o CPI, jejíž zveřejnění je naplánováno na úterý, přichází v době, kdy inflace vykazuje známky pomalejšího snižování, než se dříve předpokládalo.

V lednu údaje o CPI odhalily míru inflace ve výši 3,1 %, což je nejnižší hodnota od června, která však stále překonává předpovědi mnoha analytiků. To vyvolalo otázky, zda klesající trend inflace přetrvá, nebo zda se cenové tlaky ukáží jako trvalejší, než se předpokládalo.

Později v průběhu týdne se pozornost přesune na index cen výrobců (PPI), který sleduje ceny, jež inkasují američtí výrobci za svou produkci. PPI poskytne další kontext inflačního prostředí tím, že odhalí, zda si velkoobchodní ceny udržují růstovou dynamiku pozorovanou v lednu.

Tento týden také nabídne pohled na chování spotřebitelů prostřednictvím údajů o maloobchodních tržbách v USA, které budou zveřejněny ve čtvrtek.

Tato zpráva bude obzvláště důležitá vzhledem k tomu, že nedávné údaje naznačují potenciální zmírnění spotřebitelských výdajů.

Kromě toho průzkumy nálady spotřebitelů a malých podniků objasní úroveň optimismu trhu.

Výsledkové zprávy

Na programu jsou také zprávy o výsledcích hospodaření z několika klíčových sektorů, které slibují poskytnout diferencovanější pohled na současný stav ekonomiky.

Tento týden budou reportovat výsledky hospodaření například maloobchodní giganti Dollar Tree, Dollar General a Kohl’s.

V centru pozornosti bude také sektor nemovitostí, který je citlivý na převládající prostředí vysokých úrokových sazeb.

Investoři také uvidí výsledky stavební společnosti Lennar a poskytovatele hypotečních úvěrů LoanDepot.

V technologickém sektoru se očekává zveřejnění výsledků společnosti Adobe, přičemž bude důležité zejména to, zda investice společnosti do nástrojů umělé inteligence (AI) přinášejí zvýšené tržby.

Mezi další výsledky technologických společností patří Oracle, která v pondělí zahájí týden svou finanční zprávou. Výsledky společnosti Oracle poskytnou další důkaz o tom, jak se daří společnostem zabývajícím se podnikovým softwarem v současném ekonomickém klimatu.

A týden zakončí zpráva o výsledcích společnosti Jabil, která může nabídnout další pohled na výrobní sektor.

Pondělí Výsledky: Oracle
Úterý CPI – index spotřebitelských cen; Výsledky: On Holding AG, Kohl’s, Manchester United PLC, and LoanDepot
Středa Výsledky: Dollar Tree, Lennar a Williams-Sonoma
Čtvrtek Maloobchodní tržby a PPI – index cen výrobců; Výsledky: Adobe, Dollar General, Ulta Beauty a Dick’s Sporting Goods
Pátek Consumer sentiment – nálada spotřebitelů za březen; Výsledky: Jabil

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.