Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » Tři společnosti, jejichž akcie miluje Warren Buffett a budete je milovat i vy

Tři společnosti, jejichž akcie miluje Warren Buffett a budete je milovat i vy

Tři společnosti, jejichž akcie miluje Warren Buffett a budete je milovat i vy
Zdroj: depositphotos.com

Známé české přísloví říká, že „i mistr tesař se někdy utne“. Může se to stát dokonce i takovému mistrovi, jakým je Warren Buffett. Samozřejmě to myslíme obrazně, ale faktem zůstává, že během epidemie Covid–19 si Buffettova Berkshire Hathaway nevedla tak dobře jako v předchozích letech. Akcie přinesly pouze 2% zisk, zatímco index S&P 500 vydělal investorům po krátké korekci pěkných 16 %.

To rozhodně není Buffettův standard, přesto některé akciové tituly v portfoliu Berkshire Hathaway vynikaly a rozhodně stojí za pozornost i v roce 2021.

Které akciové společnosti mají podle Warrena Buffetta nepřehlédnutelný potenciál?

Akcie Apple

Technologický gigant je oblíbencem mnoha investorů a není se čemu divit. Akcie Apple nezklamaly ani v náročném roce 2020 a jejich hodnota vyletěla téměř o 81 %. Důvěra investorů v růst hodnoty těchto akcií je opravdu velká. Existují predikce, že v dalším roce se bude obchodovat až na hranici 200 $ za akcii.

Ať už se předpověď naplní nebo ne, existují dobré důvody, proč do akcií společnosti Apple investovat i v roce 2021. Hlavním důvodem jsou dlouhodobě stabilní prodeje mobilních telefonů iPhone – vlajkového produktu společnosti. Podle Newsmagazine Nikkei Asia má Apple v plánu navýšit produkci iPhonů o téměř 30 % a to již v první polovině roku 2021.

Pokud se společnosti podaří plán realizovat, mohl by to být příslib velmi silných tržeb ve 3. a 4. kvartálu 2021. Ve stínu úspěchu iPhonů však nezůstávají ani ostatní produkty a služby, které Apple nabízí. Jejich prodejní dynamika rozhodně není zanedbatelná – zatímco prodeje IPhonů rostou v řádu vyšších jednotek procent, ostatní služby a produkty v řádech desítek procent. Velký komerční úspěch se očekává na příklad od nových
sluchátek AirPods Max, která byla trhem velmi dobře přijata.

Vývoj ceny akcií Apple od roku 2016
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Akcie Bristol Myers Squibb

Brystol-Myers-Squibb-BMS-logo-akcieAkcie farmaceutických firem byly díky stále neustupující epidemii Coronaviru nesporným hitem roku 2020. Warren Buffett a jeho Berkshire Hathaway koupili akcie společnosti Bristol Myers Squibb ve 3. čtvrtletí loňského roku s velkým očekáváním do budoucna.

Oproti Apple se akcie Bristol Myers Squibb jeví jako podhodnocená vzhledem k potenciálu farmaceutického trhu. Společnost má skutečně co nabídnout. Jejich produkty na léčbu rakoviny, roztroušené sklerózy nebo myelofibrózy (přeměny kostní dřeně na nefunkční tkáň) získávají jedno regulační schválení za druhým napříč Evropou i Spojenými státy.

Nadále se zvyšuje její produktová řada a spolu s ní rostou i tržby. Kromě růstu své hodnoty by mohla přilákat nové investory i na zajímavý dividendový výnos 2,99 %.

Akcie Mastercard

mastercard-logoPodnikání jednoho z hlavních lídrů ve zpracování plateb utrpělo v roce 2020 silný otřes. Koronavirová epidemie takřka paralyzovala některá odvětví, zejména cestovní ruch, ze kterého plynuly společnosti nemalé zisky.

Přestože se tento otřes projevil na výsledcích 3. kvartálu, dokázaly akcie Mastercard překonat růst hlavních tržních indexů a skončily se zajímavým ziskem téměř 20 %.

Mastercard vstupuje do roku 2021 se znatelnou mírou optimismu. Obecně se věří, že s rozšířenou dostupností vakcíny na Covid – 19 dojde k postupnému zotavení cestovního ruchu i ostatních zasažených odvětví. To by společnosti pomohlo k dosažení ještě větších zisků.

Investory Mastercard potěší i dividenda ve výši 1,64 dolarů na akcií, kterou začal vyplácet již v roce 2006.

Dalším důvodem, proč lze očekávat růst ceny akcií, je skutečnost, že představenstvo společnosti Mastercard schválilo zpětný odkup akcií v celkové výši 6 miliard amerických dolarů.

Vývoj ceny akcií Mastercard od roku 2015
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Závěr

Rok 2020 byl pro investory poměrně adrenalinový. V první polovině roku docházelo k výprodeji na akciových trzích, který byl způsobený nervozitou, nejistotou a strachem z budoucnosti. Ve druhé polovině roku se nálada na trzích stabilizovala a my jsme mohli pozorovat jednu z největších býčích vln, která se v posledních letech udála.

Do roku 2021 vstupují investoři s velkým očekáváním. Lze očekávat, že nízké úrokové sazby poženou investory opět do náruče akciových trhů.

Toho si je Warren Buffett samozřejmě vědom a již v roce 2020 tomu začal přizpůsobovat své portfolio. Přestože se rok 2020 nezařadil k jeho nejúspěšnějším, je jedním z nejlepších investorů, který kdy žil a jeho investiční kroky budou přitahovat pozornost i v roce 2021.

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A
RECENZE

TOP Nejlepší brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 77 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 78.16 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Trading212 logo
Trading212 ★ 91 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo