Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Tři společnosti, jejichž akcie miluje Warren Buffett a budete je milovat i vy

Publikováno
Tři společnosti, jejichž akcie miluje Warren Buffett a budete je milovat i vy
Zdroj: Depositphotos.com

Známé české přísloví říká, že „i mistr tesař se někdy utne“. Může se to stát dokonce i takovému mistrovi, jakým je Warren Buffett. Samozřejmě to myslíme obrazně, ale faktem zůstává, že během epidemie Covid–19 si Buffettova Berkshire Hathaway nevedla tak dobře jako v předchozích letech. Akcie přinesly pouze 2% zisk, zatímco index S&P 500 vydělal investorům po krátké korekci pěkných 16 %.

To rozhodně není Buffettův standard, přesto některé akciové tituly v portfoliu Berkshire Hathaway vynikaly a rozhodně stojí za pozornost i v roce 2021.

Které akciové společnosti mají podle Warrena Buffetta nepřehlédnutelný potenciál?

Akcie Apple

Technologický gigant je oblíbencem mnoha investorů a není se čemu divit. Akcie Apple nezklamaly ani v náročném roce 2020 a jejich hodnota vyletěla téměř o 81 %. Důvěra investorů v růst hodnoty těchto akcií je opravdu velká. Existují predikce, že v dalším roce se bude obchodovat až na hranici 200 $ za akcii.

Ať už se předpověď naplní nebo ne, existují dobré důvody, proč do akcií společnosti Apple investovat i v roce 2021. Hlavním důvodem jsou dlouhodobě stabilní prodeje mobilních telefonů iPhone – vlajkového produktu společnosti. Podle Newsmagazine Nikkei Asia má Apple v plánu navýšit produkci iPhonů o téměř 30 % a to již v první polovině roku 2021.

Pokud se společnosti podaří plán realizovat, mohl by to být příslib velmi silných tržeb ve 3. a 4. kvartálu 2021. Ve stínu úspěchu iPhonů však nezůstávají ani ostatní produkty a služby, které Apple nabízí. Jejich prodejní dynamika rozhodně není zanedbatelná – zatímco prodeje IPhonů rostou v řádu vyšších jednotek procent, ostatní služby a produkty v řádech desítek procent. Velký komerční úspěch se očekává na příklad od nových
sluchátek AirPods Max, která byla trhem velmi dobře přijata.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Apple Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Akcie Bristol Myers Squibb

Brystol-Myers-Squibb-BMS-logo-akcieAkcie farmaceutických firem byly díky stále neustupující epidemii Coronaviru nesporným hitem roku 2020. Warren Buffett a jeho Berkshire Hathaway koupili akcie společnosti Bristol Myers Squibb ve 3. čtvrtletí loňského roku s velkým očekáváním do budoucna.

Oproti Apple se akcie Bristol Myers Squibb jeví jako podhodnocená vzhledem k potenciálu farmaceutického trhu. Společnost má skutečně co nabídnout. Jejich produkty na léčbu rakoviny, roztroušené sklerózy nebo myelofibrózy (přeměny kostní dřeně na nefunkční tkáň) získávají jedno regulační schválení za druhým napříč Evropou i Spojenými státy.

Nadále se zvyšuje její produktová řada a spolu s ní rostou i tržby. Kromě růstu své hodnoty by mohla přilákat nové investory i na zajímavý dividendový výnos 2,99 %.

Akcie Mastercard

mastercard-logoPodnikání jednoho z hlavních lídrů ve zpracování plateb utrpělo v roce 2020 silný otřes. Koronavirová epidemie takřka paralyzovala některá odvětví, zejména cestovní ruch, ze kterého plynuly společnosti nemalé zisky.

Přestože se tento otřes projevil na výsledcích 3. kvartálu, dokázaly akcie Mastercard překonat růst hlavních tržních indexů a skončily se zajímavým ziskem téměř 20 %.

Mastercard vstupuje do roku 2021 se znatelnou mírou optimismu. Obecně se věří, že s rozšířenou dostupností vakcíny na Covid – 19 dojde k postupnému zotavení cestovního ruchu i ostatních zasažených odvětví. To by společnosti pomohlo k dosažení ještě větších zisků.

Investory Mastercard potěší i dividenda ve výši 1,64 dolarů na akcií, kterou začal vyplácet již v roce 2006.

Dalším důvodem, proč lze očekávat růst ceny akcií, je skutečnost, že představenstvo společnosti Mastercard schválilo zpětný odkup akcií v celkové výši 6 miliard amerických dolarů.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie MasterCard Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Závěr

Rok 2020 byl pro investory poměrně adrenalinový. V první polovině roku docházelo k výprodeji na akciových trzích, který byl způsobený nervozitou, nejistotou a strachem z budoucnosti. Ve druhé polovině roku se nálada na trzích stabilizovala a my jsme mohli pozorovat jednu z největších býčích vln, která se v posledních letech udála.

Do roku 2021 vstupují investoři s velkým očekáváním. Lze očekávat, že nízké úrokové sazby poženou investory opět do náruče akciových trhů.

Toho si je Warren Buffett samozřejmě vědom a již v roce 2020 tomu začal přizpůsobovat své portfolio. Přestože se rok 2020 nezařadil k jeho nejúspěšnějším, je jedním z nejlepších investorů, který kdy žil a jeho investiční kroky budou přitahovat pozornost i v roce 2021.

Líbil se vám tento článek?
6
0

Autor

Ahoj, jmenuji se Michaela Benkovičová a pro Finex pracuji jako externí redaktorka. Připravuji pro Vás články z investičního i podnikatelského světa.

Zájem o finance se ve mě zrodil zřejmě v okamžiku, kdy jsem dostala své první “spořící prasátko” (takže dááááávno). Od té doby jsem tak nějak tušila, že toto “prasátko” nemůže být jediná cesta k finanční nezávislosti.

Vysoká škola ekonomická byla jasnou volbu a nastupovala jsem tam s velikým očekáváním. Po 5ti letech jsem školu úspěšně dokončila a přesto, že jsem získala spoustu znalostí, mi nikdo nebyl schopen odpovědět na otázku “kde a do čeho investujete vy a jak to mám udělat já?”.

Tak jsem se vzdělávala dál a už teď vím, že tato cesta nikdy neskončí. Mojí obrovskou vášní jsou nemovitosti, ale investuji i do akcií a kryptoměn. Jsem velkou zastánkyní finanční gramotnosti a práce na dálku.

Mým cílem je dosáhnout finanční a časové svobody a pomoci ostatním lidem zorientovat se ve financích, případně je inspirovat k tomu, aby se o své finance starali lépe. Mimo práce pro Finex, se starám o finance českého start-upu a několika SVJ.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎