Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Akcie Applu mají za sebou velmi úspěšný rok – Bude to platit i pro rok 2021?

Publikováno
Akcie Applu mají za sebou velmi úspěšný rok – Bude to platit i pro rok 2021?
Zdroj: impactplus.com

Budou akcie Apple i následující rok příhodnou investiční příležitostí? Rok 2020 byl pro Apple výborným rokem, protože od ročního swing low po swing high vzrostla cena o 160 %. Meziroční zhodnocení je o polovinu menší (80 %). I když investor třeba neměl ideální vstup, stačilo trpělivě držet.

V poslední době bylo zpráv kolem akcií Apple docela dost, takže máme k dispozici i čerstvé fundamentální zprávy, ze kterých můžeme vycházet.

Přesto však tím největším gró je technická stránka trhu, která rozhodně nevypadá špatně.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Apple Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Apple oznámil vývoj osobního automobilu iCar

Společnost Apple před pár dny oznámila, že vyvíjí svůj vlastní osobní elektromobil, který by měl být na trh uveden už v roce 2024. Vizualizace elektromobilu vypadá hodně futuristicky a celkově se zdá, že veřejnost přijala zprávu spíše vlažně.

Někteří si z toho samozřejmě dělají srandu, ale můj osobní názor je takový, že se Apple snaží prostě svézt na aktuálním trendu elektromobility. Což je vcelku racionální, je to způsob, jak proniknout na nový trh, což bylo ještě před pár lety zcela nemyslitelné.

Ať si třeba všichni myslíme o elektromobilech cokoliv, jisté je, že toto konkrétní odvětví bude podporováno. Proto není vůbec překvapivé, že firmy chtějí být na trzích, kam kapitál mohutně poteče, a budou se těšit podpory ze strany jednotlivých států a nadnárodních celků.

Co se týče negativních zpráv, firma byla nucena zavřít své prodejny umístěné v americkém státě Kalifornia. K uzavření sice došlo jenom v jednom státě, což se ovšem se zhoršující situací může ještě změnit.

Technická analýza trhu s akciemi Apple

Denní graf akciového trhu Apple
Denní graf akciového trhu Apple

Jak už bylo zmíněno, Apple od březnového low až po historické maximum (137,98 USD) zhodnotil o 160 %, což jistě potěšilo investory, kteří nakupovali po pandemických výprodejích z přelomu února/března.

Následující expanze byla docela stabilní, ale v létě vygradovala již do neudržitelné podoby. V září tak přisel obrat. Za pouhé tři týdny akcie ztratily 25 % ze své hodnoty (korekce rozhodně nebyla nezanedbatelná). Pročištění bylo ukončeno odrazem ceny v rozmezí úrovní 106,75 USD – 99,74 USD.

Od této chvíle cena zase roste.

Po technické stránce jsou tedy akcie Apple stále býčího charakteru, i když od počátku září nebyli nakupující schopni překonat historické maximum. Avšak, pokud si trh udrží současné momentum, stačí akorát několik obchodních dní na pokoření maxima. Díky čemuž býci mohou nabrat větší sebevědomí a růst se díky tomu zrychlí.

Negativum lze spatřit v gapu, který se vytvořil 31. července (viz žlutá šipka). Lidově řečeno v grafu straší a existuje riziko, že se trh rozhodne mezeru zaplnit, což by znamenalo pokles o 27 %. Ovšem prozatím se trh k ničemu takovému nemá. Dokud kurz neprorazí cenové supporty 125,55 USD a 114 USD, nemá větší smysl se gapu obávat.

Závěrem

Apple je určitě technologická špička a do jisté míry i bezesporu specifickým kultem. Oba faktory avizují, že společnosti se v roce 2021 bude dařit, protože investoři tento typ firem momentálně milují. Je nicméně nanejvýš nutné, aby investor pohlížel na trh v celkovém kontextu – mikroekonomickém, makroekonomickém a technickém.

Líbil se vám tento článek?
6
0

Autor

Vystudovaný ekonom a znalec díla Adama Smithe, Davida Ricarda a Johna Keynese, který publikuje obsah o technické analýze kapitálových trhů, fundamentální analýze, makroekonomii a měnové politice.

Jaroslav je přesvědčen, že právě tyto disciplíny jsou zásadní pro pochopení celého kontextu finančního trhu, a snaží se čtenáře vybavit ucelenou myšlenkovou mapou pro přemýšlení nad finančním světem.

“Pro investory je důležitý komplexní znalostní základ, díky kterému může každý minimalizovat rizika.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎