Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » Akcie Applu mají za sebou velmi úspěšný rok – Bude to platit i pro rok 2021?

Akcie Applu mají za sebou velmi úspěšný rok – Bude to platit i pro rok 2021?

Akcie Applu mají za sebou velmi úspěšný rok – Bude to platit i pro rok 2021?
Zdroj: impactplus.com

Budou akcie Apple i následující rok příhodnou investiční příležitostí? Rok 2020 byl pro Apple výborným rokem, protože od ročního swing low po swing high vzrostla cena o 160 %. Meziroční zhodnocení je o polovinu menší (80 %). I když investor třeba neměl ideální vstup, stačilo trpělivě držet.

V poslední době bylo zpráv kolem akcií Apple docela dost, takže máme k dispozici i čerstvé fundamentální zprávy, ze kterých můžeme vycházet.

Přesto však tím největším gró je technická stránka trhu, která rozhodně nevypadá špatně.

Cena akcií Apple v letošním roce
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Apple oznámil vývoj osobního automobilu iCar

Společnost Apple před pár dny oznámila, že vyvíjí svůj vlastní osobní elektromobil, který by měl být na trh uveden už v roce 2024. Vizualizace elektromobilu vypadá hodně futuristicky a celkově se zdá, že veřejnost přijala zprávu spíše vlažně.

Někteří si z toho samozřejmě dělají srandu, ale můj osobní názor je takový, že se Apple snaží prostě svézt na aktuálním trendu elektromobility. Což je vcelku racionální, je to způsob, jak proniknout na nový trh, což bylo ještě před pár lety zcela nemyslitelné.

Ať si třeba všichni myslíme o elektromobilech cokoliv, jisté je, že toto konkrétní odvětví bude podporováno. Proto není vůbec překvapivé, že firmy chtějí být na trzích, kam kapitál mohutně poteče, a budou se těšit podpory ze strany jednotlivých států a nadnárodních celků.

Co se týče negativních zpráv, firma byla nucena zavřít své prodejny umístěné v americkém státě Kalifornia. K uzavření sice došlo jenom v jednom státě, což se ovšem se zhoršující situací může ještě změnit.

Technická analýza trhu s akciemi Apple

Denní graf akciového trhu Apple
Denní graf akciového trhu Apple

Jak už bylo zmíněno, Apple od březnového low až po historické maximum (137,98 USD) zhodnotil o 160 %, což jistě potěšilo investory, kteří nakupovali po pandemických výprodejích z přelomu února/března.

Následující expanze byla docela stabilní, ale v létě vygradovala již do neudržitelné podoby. V září tak přisel obrat. Za pouhé tři týdny akcie ztratily 25 % ze své hodnoty (korekce rozhodně nebyla nezanedbatelná). Pročištění bylo ukončeno odrazem ceny v rozmezí úrovní 106,75 USD – 99,74 USD.

Od této chvíle cena zase roste.

Po technické stránce jsou tedy akcie Apple stále býčího charakteru, i když od počátku září nebyli nakupující schopni překonat historické maximum. Avšak, pokud si trh udrží současné momentum, stačí akorát několik obchodních dní na pokoření maxima. Díky čemuž býci mohou nabrat větší sebevědomí a růst se díky tomu zrychlí.

Negativum lze spatřit v gapu, který se vytvořil 31. července (viz žlutá šipka). Lidově řečeno v grafu straší a existuje riziko, že se trh rozhodne mezeru zaplnit, což by znamenalo pokles o 27 %. Ovšem prozatím se trh k ničemu takovému nemá. Dokud kurz neprorazí cenové supporty 125,55 USD a 114 USD, nemá větší smysl se gapu obávat.

Závěrem

Apple je určitě technologická špička a do jisté míry i bezesporu specifickým kultem. Oba faktory avizují, že společnosti se v roce 2021 bude dařit, protože investoři tento typ firem momentálně milují. Je nicméně nanejvýš nutné, aby investor pohlížel na trh v celkovém kontextu – mikroekonomickém, makroekonomickém a technickém.

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A
RECENZE

TOP Nejlepší brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 77 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 78.16 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Trading212 logo
Trading212 ★ 91 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo