Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » TOP 2 defenzivní akcie, nabízející zajímavou dividendu

TOP 2 defenzivní akcie, nabízející zajímavou dividendu

TOP 2 defenzivní akcie, nabízející zajímavou dividendu
Zdroj: depositphotos.com

Současná nejistota na akciových trzích, která je spojena s rostoucí inflací, na kterou je i prozatímní zvyšování úrokových sazeb krátké, nevzbuzuje v investorech příliš pozitivní náladu. Možná právě nyní nastává doba, kdy opomíjený sektor tzv. defenzivních akcií dostane svoji příležitost, po mnoha letech útlumu, kdy trhu a investičním portfoliím vévodily především technologické akcie. Tento článek budeme věnovat 2 titulům, které mohou zajistiti investorům zajímavý pasivní příjem v době, kdy nikdo neví, co se zítra stane.

Defenzivní akcie jdou ideální volbou do investičních portfolií, které spoléhají na nepřetržitý akciový růst tzv. růstových akcií. Mezi růstové akcie se řadí většina titulů z technologického segmentu, ve kterém společnosti povětšinou nenabízejí dividendu, takže investoři mohou vydělat peníze pouze na změně kurzu.

Díky tomu, že defenzivní akcie jsou pověstné díky své schopnosti udržet si hodnotu, jsou vyhledávány dlouhodobými investory, kteří netouží po "rychlých penězích", ale kteří očekávají stabilní a dlouhodobý výnos. Právě dlouhodobé investice umožňují TOP managementu nabídnout investorům zajímavou dividendu, protože se nemusí tolik obávat razantního odlivu investičního kapitálu. Nyní nastal čas si představit 2 favority, ze segmentu defenzivních akcií, které investorům mohou nabídnout zajímavý pasivní příjem právě ve formě dividendy.

1) Digital Realty Trust

Tato společnost s mezinárodním působením, poskytuje klientům řešení v oblasti datových center všeho druhu. Společnost působí ve 48 městech a 23 státech. Dík této diverzifikaci a potřebě lidí komunikovat, splňuje kritéria defenzivní akcie. Kromě toho společnost vyplácí investorům dividendu s kvartální frekvencí o hodnotě 1,22 USD, což činí dividendový výnos 3,52 %. Díky tomu společnost získala vysoké hodnocení od analytiků z Wall Street, kteří očekávají růst akcií k průměrné hodnotě 159,8 USD, případně i k 172 USD za akcii.

Rating a výhled analytiků pro společnost Digital Realty Trust
Rating a výhled analytiků pro společnost Digital Realty Trust
Zdroj: tipranks.com

Společnost Digital Realty Trust vykázala meziroční růst tržeb 9,1 % a je očekáván růst i v dalších letech, který by v roce 2022 měl dosáhnout hodnoty 4,74 miliard a v roce 2023 poté 5,16 miliard USD. Akcie Digital Realty Trust se od roku 2015 obchodují v rostoucím trendovém kanále, ze kterého ovšem v posledních dvou měsících lehce vyskočily. Akcie totiž otestovaly supportní zónu pod trendovou čarou, na ceně 120 USD, kde se také nachází dlouhodobé Volume. Pokles akcií pod tuto hodnotu by znamenal pravděpodobnost pádu ceny akcií k 80 USD.

Měsíční akciový graf společnosti Digital Realty Trust
Měsíční akciový graf společnosti Digital Realty Trust
Zdroj: tradingview.com

2) NetApp

Druhá defenzivní akcie patří společnosti NetApp, která také působí v IT segmentu, ovšem specializuje se na cloudová řešení a poskytuje software pro správu dat. Společnost disponuje ještě vyšším dividendovým výnosem než výše uvedená a to 2,99 %, při výši dividendy 0,5 USD za akcii, proplácené na kvartální bázi. Společnost vykazuje mírný růst tržeb 10 % a také růst akcií, který je všem poněkud více volatilní. Tyto pozitivní údaje společnosti NetApp zajistily zajímavé hodnocení a poměrně vysokou predikci růstu hodnoty akcií.

Rating a výhled analytiků pro společnost NetApp
Rating a výhled analytiků pro společnost NetApp
Zdroj: tipranks.com

Akcie NetApp se rovněž obchodují v rostoucím trendovém kanále, všem s výraznou volatilitou. V predikovatelném instrumentu je volatilita velmi dobrý pomocník, protože dokáže maximalizovat zisk z investice, díky růstu kurzu. Akcie této společnosti se pomalu blíží k supportní zóně, na ceně 60 USD, kde rovněž existuje konfluence mezi Low dřívější cenové akce a 61,8 % Fibonacciho retracementu. Případná investiční aktivita se dá predikovat na konfluenci rostoucí trendové čáry a některé z vyznačených supportních zón.

Měsíční akciový graf společnosti NetApp
Měsíční akciový graf společnosti NetApp
Zdroj: tradingview.com

Závěr

Defenzivní akcie reprezentují jedinečný pohled na investování, který neklade důraz na maximalizaci zisku, ale spíše na jeho konzistentnost. V tomto článku jsme si představily dvě akciové společnosti, které působí v IT oboru v oblasti komunikace a zprávy dat, což jsou bezesporu dva důležité obory. Obě společnosti nabízejí investorům dividendový výnos okolo 3 % a stabilně rostoucí kurz svých akcií. Možná právě nyní je čas, kdy investoři po letech růstu akcií začnou uvažovat nad investicemi spíše jako možností udržet svoji kupní sílu, než maximalizovat zůstatek na obchodním účtu.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 78 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo