Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Tether dosáhl rekordní kapitalizace 100 miliard USD. Je to dobré znamení?

Význam Tetheru jako největšího stablecoinu se zvyšuje. Společnost, která za ním stojí, z toho profituje a vykazuje rekordní zisky.

Publikováno
Tether dosáhl rekordní kapitalizace 100 miliard USD. Je to dobré znamení?
Zdroj: shutterstock.com

Stablecoin Tether (USDT) dosáhl významného milníku, když dosáhl tržní kapitalizace přesahující 100 miliard USD. To představuje 9% nárůst od začátku roku, který se shoduje s oživením na trhu s kryptoměnami.

Celková tržní kapitalizace trhu se kryptoměnami se pohybuje kolem 2,5 bilionu USD a cena Bitcoinu (BTC) dosáhla dvouletého maxima.

Největší stablecoin

U největšího stablecoinu na světě, USDT, se jeho nabídka v oběhu v současnosti (v době psaní článku) nachází na historickém maximu kolem 100 miliard.

Zdroj: coingecko.com
Tether vazba na dolar
Drobné výkyvy v hodnotě USDT v posledních 7 dnech

USDT je vázán na americký dolar a je k dispozici na 14 různých blockchainech a protokolech. Jeho úspěch se připisuje důvěře, kterou si v průběhu let vybudoval u uživatelů. Zajišťuje, že dolarové rezervy plně podporují každý token Tether a poskytují zákazníkům bezproblémové zpětné odkupy.

Poznámka

Celková hodnota Tetheru jej nyní v žebříčku tržních kapitalizací řadí mezi významné globální společnosti jako je BP nebo Shopify.

Nedávný růst zvětšil rozdíl mezi USDT a jeho nejbližším stablecoinovým konkurentem, USD Coinem (USDC) společnosti Circle, který má v oběhu mince za 29 miliard USD. Tržní kapitalizace Tetheru je tedy nyní před USDC o více než 71 miliard USD.

Společnost Tether

Pozoruhodné byly i finanční výsledky společnosti Tether ve čtvrtém čtvrtletí roku 2023, kdy zaznamenala rekordní čistý zisk ve výši 2,9 miliardy USD.

Významná část tohoto zisku pocházela ze zhodnocení investic společnosti do amerických státních dluhopisů, bitcoinů a zlata.

Ve zprávě za čtvrté čtvrtletí společnost zveřejnila držbu dluhopisů ve výši více než 80 miliard USD a prohlásila, že je jedním z největších kupců amerického státního dluhu na světě.

Kromě toho drží Tether bitcoiny v hodnotě 2,8 miliard USD, což přispívá k jeho silné finanční pozici.

Generální ředitel společnosti Tether, Paolo Ardoino, zdůraznil, že společnost dbá na bezpečnost a důvěru v odvětví, a uvedl stablecoiny USDT jsou ze 100 % kryty likvidními aktivy, především americkými pokladničními poukázkami.

Tether navíc drží přibližně 5,4 miliardy USD přebytečných rezerv, čímž dále upevňuje svou pozici spolehlivého hráče v kryptoměnovém i širším finančním odvětví.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.