Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Tether bude nově každý měsíc investovat 15 % svého zisku do Bitcoinu. Kolik BTC nakoupí?

Publikováno
Tether bude nově každý měsíc investovat 15 % svého zisku do Bitcoinu. Kolik BTC nakoupí?
Zdroj: cryptoslate.com

Společnost Tether Limited Inc., vydavatel největšího stablecoinu USDT, ve čtvrtek zveřejnila plán pravidelně investovat každý měsíc 15 % svého profitu do Bitcoinu. S alokací prostředků do digitálního zlata již Tether začal, dle rozvahy za 1. čtvrtletí, kterou zveřejnil před několika dny, aktuálně drží mince v hodnotě 1,5 miliardy USD, při dnešních cenách tedy cca 55 000 BTC.

Vůči celkovým rezervám společnosti je to však jen zanedbatelné číslo, pouhé 2 %. Podle nové strategie je ale jasné, že Tether hodlá svoji expozici vůči Bitcoinu zvyšovat.

Zdroj: Tether Q1 2023 Report
Rozvaha Tether
Rozvaha společnosti Tether za 1. čtvrtletí 2023

Významný krok pro celý kryptoměnový sektor okomentoval i technický ředitel Tetheru a sesterské burzy Bitfinex, Paolo Ardiono. Ten doplnil oficiální tiskovou zprávu a vysvětlil, že společnost bude do Bitcoinu investovat pouze přebytečné rezervy, stablecoin USDT tedy zůstane i nadále kryt americkým dolarem a peněžními ekvivalenty v poměru 1 ku 1. Tether se považuje za konzervativní společnost a plánovaných 15 % ze zisků, které bude každý měsíc investovat, neplánuje navyšovat.

K dotazům diskutujících uvedl, že se tak jedná o zcela odlišný přístup, než který praktikovala zkrachovalá Luna Foundation Guard, jež Bitcoinem a kryptoměnou Terra svůj stablecoin přímo kryla a používala je víceméně jako kolaterál, nikoli jako investici přebytečných prostředků.

Obchodní model Tetheru je jednoduchý a již několik let se mu konstantně daří dosahovat zisku. Vyjdeme-li z jeho zveřejněných výsledků za první čtvrtletí, v nichž oznámil zisky ve výši 1,48 miliardy USD (pozn. téměř stejné číslo jako aktuální expozice vůči BTC je jen shoda náhod), tedy průměrný měsíční zisk 0,5 miliardy USD, a také předpokladu, že bude společnost i v dalších měsících vydělávat tak nějak stejně, dojdeme k odhadu, že by svými nákupy mohla každý měsíc z trhu odčerpávat kolem 2 500 až 3 500 BTC (v hodnotě 75 milionů USD), v závislosti na ceně.

Pro svět kryptoměn se jedná o velmi pozitivní zprávu. Tether se přidává mezi největší držitele Bitcoinu a dává světu znamení, že Bitcoin je bezpečná investice, se kterou se dá počítat jako s uchovatelem hodnoty s jedinečnými vlastnostmi, a proto má vedle tradičních investičních instrumentů i v konzervativním diverzifikovaném portfoliu své místo.

Líbil se vám tento článek?
5
0

Autor

Jmenuji se Michal Sobol a na Finex.cz vedu kryptoměnovou redakci. Po několika letech sledování kryptoměnového trhu si myslím, že obchodovat digitální aktiva bez nutných vědomostí je holý nerozum. V tomto světě totiž ještě více než kdekoli jinde platí, že zkušení vyhrávají a nezkušení prohrávají. I z tohoto důvodu rád přikládám ruku k dílu a věřím, že společně s redaktory a přispěvateli dokážeme čtenářům Finex.cz předat mnoho užitečných informací.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.