Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Technologické akcie lámou rekordy: Nasdaq a S&P 500 na nových maximech!

Rekordní pondělí na akciových trzích, kdy technologické akcie táhly indexy Nasdaq a S&P 500 na nová maxima. Největší zisky zaznamenaly společnosti Broadcom a Micron Technology, což podpořilo celkový růst trhu.

Technologické akcie lámou rekordy: Nasdaq a S&P 500 na nových maximech!
Zdroj: depositphotos.com

Technologické akcie posunuly hlavní akciové indexy na začátku týdne na nová maxima.

Index S&P 500 přidal 0,8 % a Nasdaq Composite 1 %. Oba indexy v pondělí uzavřely na rekordních hodnotách. Vzrostl i průmyslový index Dow Jones a to o 0,5 %.

Nejvýkonnějším sektorem indexu S&P 500 byly informační technologie, přičemž obzvláště dobrý den měli výrobci čipů. Broadcom vedl růst amerických trhů se ziskem 5,4 % a dařilo se také společnostem Super Micro Computer a Micron Technology.

Aktuální vývoj ceny akcií Broadcom, Super Micro Computer a Micron Technology

Aktuální cena
Změna
Broadcom / AVGO
Načítání
Načítání
Načítání
Super Micro Computer / SMCI
Načítání
Načítání
Načítání
Micron Technology / MU
Načítání
Načítání
Načítání

Pondělní růst prodloužil horkou sérii hlavních akciových indexů, které těžily z rostoucí důvěry v ekonomiku a z vyhlídky na snížení úrokových sazeb ze strany Federálního rezervního systému ještě v tomto roce.

Index S&P 500 se nyní nachází v roce 2024 o 15 % výše. Zpětné propady byly vzácné a volatilita mimořádně nízká.

Příval rozhodnutí centrálních bank, ekonomických údajů a projevů představitelů Fedu by mohl vnést trochu vzrušení do vývoje trhů později v průběhu týdne. Představitelé centrálních bank se sejdou ve Velké Británii, Švýcarsku, Norsku a Austrálii – Švýcarsko přitom bylo jedním z prvních, kdo snížil sazby.

Aktuální vývoj hodnoty indexu S&P 500

Všechno zdaleka není růžové

Navzdory 30 rekordům indexu S&P 500 v letošním roce se někteří investoři obávají problémů pod povrchem. V posledních týdnech více akcií klesá, než roste – v pondělí podíl společností z indexu S&P 500 obchodujících se nad svým 200denním klouzavým průměrem spadl na nejnižší úroveň v tomto roce.

Velké zisky těžkých vah indexu, jako jsou Apple, Microsoft a Nvidia, však více než kompenzovaly slabost v jiných oblastech. Sektor informačních technologií, který má v indexu S&P 500 největší váhu, vzrostl za posledních sedm obchodních dní o 7,9 %.

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.