Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Tato růstová akcie letos spadla o 40 %! Nastala vhodná doba koupit akcie ve slevě?

Díky solidním základním ukazatelům a potenciálu růstu by mohly být akcie Lululemon velice atraktivní příležitostí. Přečtěte si více o závazku Lululemon k růstu.

Tato růstová akcie letos spadla o 40 %! Nastala vhodná doba koupit akcie ve slevě?
Zdroj: depositphotos.com

Pokles ceny akcií Lululemon lze přičíst několika faktorům, ale z velké části pramení z výsledků za první fiskální čtvrtletí roku 2024.

Propad však může představovat skvělou příležitost pro dlouhodobé investory, kteří věří v kvalitní fundamenty společnosti a její růstový potenciál.

Navzdory nedávným problémům zůstává společnost dobře řízeným podnikem se solidními výsledky a především slibnými vyhlídkami do budoucna.

Pokles akcií po výsledkové zprávě

Lululemon Athletica zažívá bouřlivý rok 2024, kdy se cena jejích akcií od začátku roku propadla o téměř 40 %.

Cena akcií Lululemon Athletica od začátku roku

Načítání
Načítání
Kupte si akcie LULU Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Společnost vykázala 10% meziroční nárůst tržeb, které dosáhly 2,2 miliardy USD, přičemž srovnatelné tržby (ve stejném počtu obchodů jako v předchozím roce) vzrostly o 6 %.

Severoamerická poptávka však byla výrazně slabší, tržby vzrostly jen o 3 %, což je v ostrém kontrastu se 17% růstem v předchozím roce. Srovnatelné tržby v tomto regionu se nezměnily.

Generální ředitel Calvin McDonald označil za hlavní příčinu nedostatečné výkonnosti slabší poptávku a chybné provozní kroky, jako jsou příliš úzký barevný sortiment a nedostatečné zásoby oblíbených velikostí a výrobků.

Tyto problémy vedly k nespokojenosti zákazníků, protože zboží často nebylo na skladě. Navzdory těmto problémům se čistý zisk společnosti meziročně zvýšil o 10,7 % a dosáhl hodnoty 321,4 milionu USD.

K obavám investorů přispělo i to, že Lululemon koncem května oznámil odchod produktového ředitele Sun Choea. Choe, který ve společnosti působil sedm let, hrál klíčovou roli při expanzi Lululemon do oblasti obuvi a při uvedení řady pánské obuvi.

The Power of Three x2

Strategická vize Lululemon, obsažená v plánu “Power of Three x2”, podtrhuje její závazek k růstu.

Tento plán, který byl spuštěn v dubnu 2022, navazuje na úspěch původní strategie “Power of Three” představené v roce 2019.

Cílem společnosti je zdvojnásobit tržby z roku 2021 ve výši 6,25 miliardy USD na 12,5 miliardy USD do roku 2026, a to se zaměřením na tři klíčové pilíře: inovace produktů, guest experience a expanzi na trhu.

guest experience

Zkušenost hostů znamená celkový dojem a spokojenost, kterou hosté získávají při interakci se značkou nebo zařízením. Obvykle se používá se spojitosti s hotely či restauracemi.

Významnou součástí tohoto plánu je cíl zdvojnásobit tržby ze segmentu pánského oblečení využitím technologie Science of Feel napříč kategoriemi oděvů a obuvi.

Kromě toho si společnost klade za cíl zdvojnásobit do roku 2026 své digitální příjmy, posílit propojení mezi fyzickými a digitálními obchody a pečovat o komunitu věrných zákazníků prostřednictvím svého členského programu.

Tento program nabízí výhody, jako jsou včasný přístup ke slevám výrobků, vrácení zboží bez účtenky a lemování zdarma.

Lululemon také plánuje do roku 2026 zečtyřnásobit své mezinárodní tržby vstupem na nové trhy, jako je Čína, jihovýchodní Asie a Evropa.

Mezinárodní tržby společnosti v prvním fiskálním čtvrtletí meziročně vzrostly o 35 % a tržby ve stejném počtu obchodů o 25 %, což svědčí o výrazném pokroku na cestě k tomuto cíli.

Finanční zdraví a ocenění

I přes nedávné neúspěchy zůstává finanční zdraví Lululemon odolné. Společnost vykazuje trvalý růst, přičemž její tržby se více než zdvojnásobily ze 4 miliard USD ve fiskálním roce 2019 na 9,6 miliardy USD ve fiskálním roce 2023, což představuje složenou roční míru růstu (CAGR) ve výši 24,7 %.

Čistý zisk se ve stejném období rovněž prudce zvýšil ze 646 milionů USD na 1,55 miliardy USD, přičemž CAGR činí 24,5 %.

Kromě toho společnost za posledních pět let vygenerovala průměrný kladný volný peněžní tok ve výši 785 milionů USD a udržela si rozvahu bez dluhů, čímž se izolovala od rostoucích úrokových sazeb.

Růstová trajektorie trhu s athleisure dále posiluje vyhlídky společnosti. Trh, jehož hodnota byla v loňském roce odhadnuta na 358 miliard USD, poroste do roku 2030 složenou roční mírou 9,3 % a dosáhne 667 miliard USD.

Athleisure

Athleisure je hybridní styl sportovního oblečení, který se obvykle nosí jako každodenní oblečení. Slovo vzniklo jako spojení slov “atletický” a “volnočasový”.

Společnost má dobrou pozici k tomu, aby tohoto trendu využila a díky své silné značce a inovativním výrobkům získala významný podíl na rostoucím trhu.

V minulosti se akcie obchodovala s prémií, často nad 40násobkem zisku (P/E = 40). Nedávný pokles ceny akcií však snížil ocenění na přibližně 24,7násobek zisku, což pro investory představuje potenciálně atraktivní vstupní bod.

Uvažujete o investování do akcií Lululemon? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
0
1

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.