Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Standard Chartered Bank vidí Ethereum brzy na 4 000 USD, pokud se stane toto

Ethereum by mohlo do května dosáhnout 4 000 USD. Analytik z Standard Chartered Bank vysvětluje proč. Ví něco, co ostatní ne?

Publikováno
Standard Chartered Bank vidí Ethereum brzy na 4 000 USD, pokud se stane toto
Zdroj: Depositphotos.com

Podle nedávné zprávy Standard Chartered Bank se očekává, že druhá největší kryptoměna na světě Ethereum (ETH) zažije výrazný nárůst hodnoty a v květnu by se mohla obchodovat dokonce za 4 000 USD.

Tato optimistická prognóza se odvíjí od nadějí, že americká Komise pro cenné papíry (SEC) do 23. května schválí žádosti o spotové fondy obchodované na burze (ETF) na Ethereum.

Geoff Kendrick, který ve společnosti Standard Chartered řídí výzkum forexu a digitálních aktiv, upozorňuje na fakt, že SEC ve svých právních krocích proti kryptoměnovým společnostem nekategorizovala Ethereum jako cenný papír.

Také kótování futures na ETH na Chicagské komoditní burze (CME) je dalším argumentem pro ty, kteří ve schválení věří.

Analytik zdůrazňuje, že trh v současné době podceňuje pravděpodobnost schválení ETH ETF a tvrdí, že neexistuje žádný zásadní důvod, aby SEC přistupovala k druhé největší kryptoměně jinak než k Bitcoinu (BTC).

Vliv schválení na cenu Etherea

Kendrick navíc vidí paralelu mezi schválením spotových ETF na Bitcoin a Ethereum co do pohybů ceny podkladového aktiva. Proto očekává prudký růst ceny ETH.

Cena Bitcoinu také v očekávání schválení spotových ETF v USA rostla. Z ceny 25 000 USD v polovině loňského roku se po zprávách, že žádost o ETF podal i BlackRock, vyšplhala až na 45 000 USD na konci 2023.

Po schválení vystřelila ještě výš, v den zalistování ETF na spotové burzy až na 49 000 USD, aby potom pod vlivem prodejů zase klesla.

Rozdíl však Kendrick shledává v tom, že Ethereum by mohlo po schválení čelit menšímu prodejnímu tlaku ve srovnání s Bitcoinem, a to s odkazem na menší tržní podíl Grayscale Ethereum Trust (ETHE) ve srovnání s Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), z kterého investoři po schválení utíkají a přelévají finance právě do ETFs.

Zpráva navíc předpokládá, že první ETF na Ethereum v USA budou pravděpodobně sledovat spotovou cenu ETH a nebudou zahrnovat odměny za staking. Naznačuje však, že ETFs zahrnující výnosy ze stakingu by mohly být schváleny později, i když s vyššími poplatky kompenzujícími odměny ze stakingu.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
2
1

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.