Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Spouští kryptoměna, která tu dlouho nebyla. Je zdarma a její whitepaper má jen 4 slova

Notcoin (NOT) je tajemná kryptoměna spojená s Telegramem. Její tvůrci šli dokonce tak daleko, že zveřejnili 8stránkový whitepaper, který však obsahuje pouze 4 slova.

Publikováno
Spouští kryptoměna, která tu dlouho nebyla. Je zdarma a její whitepaper má jen 4 slova
Zdroj: notco.in

Notcoin (NOT) je komunitní token, jinak řečeno memetoken. Jedná se o první známou kryptoměnu distribuovanou principem “tap-to-earn”.

Distribuce tokenů NOT proběhla skrze hru na Telegramu, v níž se po hráčích chtělo jediné – pravidelně klikat na zlaté tlačítko. Za to pak byli uživatelé odměňováni novými tokeny. V hraní však nemohli přestat – pokud tak učinili, přicházeli každý den o část svých naklikaných NOT tokenů.

Zdroj: telegram.org
Ukázka hry na platformě Telegram
Ukázka hry na platformě Telegram

Jaký je účel a smysl Notcoinu není zatím příliš známo, slouží tak zejména pro zábavu. Whitepaper projektu má 8 stran, obsahuje však pouze 4 slova, a to sice “Notcoin Whitepaper November, 2023”.

Token se nachází na blockchainu The Open Network, mezi komunitou známým též pod názvem jeho nativní mince Toncoin (TON). Tuto síť původně vyvíjel přímo Telegram, po prohraném sporu s americkou Komisí pro kontrolu cenných papírů a burz (SEC) se ale musel z projektu stáhnout.

Kód blockchainu je však open-source a ve vývoji The Open Network tak nyní pokračují komunitní vývojáři. A zejména v tomto roce se Toncoinu velmi daří. Od 1. ledna jeho cena vzrostla o více než 180 %.

Jaká je tokenomika tokenu NOT?

Ale zpátky k Notcoinu. Díky tomu, že je NOT komunitní token, má mnohem férovější tokenomiku než jiné Web3 projekty. Jeho celková zásoba činí 102,7 miliard NOT, z čehož první den obchodování bude v oběhu 100 % z nich.

To však neznamená, že všechny mince skutečně ihned vstoupí do obchodování. Nemalá část jich stále může čekat na to, až si je ze hry vyzvednou oprávnění uživatelé, kteří si je vyklikali.

Zdroj: binance.com/research
Alokace tokenů NOT
Tokenomika Notcoinu (Not)

Jak stále získat tokeny NOT zdarma?

Tap-to-earn strhlo několik milionů hráčů. Jen za první týden od spuštění si NOT vyklikávaly přes 4 miliony uživatelů. Ne všichni ale pochopitelně došli až do konce.

Obrovského zájmu si všimly i kryptoměnové burzy a největší z nich, Binance, nyní uvádí Notcoin jako 54. projekt na Launchpoolu, platformě pro nabídku nově vzniklých kryptoměn. Uživatelům stačí v rámci Launchpoolu na čas uzamknou své BNB (BNB) nebo stablecoiny FDUSD (FDUSD) a tokeny NOT se jim budou automaticky připisovat dle množství jejich uzamčených kryptoměn.

Učiňte tak již nyní!

Tokeny NOT lze farmařit od 13. do 16. května.

16. května ve 14:00 našeho času pak dojde k zalistování kryptoměny a půjde tak koupit či prodat přímo na otevřeném trhu na Binance.

Farmaření nových kryptoměn z Binance Launchpoolu je od minulého měsíce navíc ještě zajímavější, a to díky nově představené inovativní platformě Megadrop.

Co je Binance Megadrop?

Tato platforma propojuje Binance Simple Earn (místo, kde lze trvale úročit BNB a dostávat odměny ze všech Launchpoolů automaticky) s peněženkou Binance Web3 Wallet a umožňuje uživatelům např. plnit různé úkoly a získávat odměny a bonusy. Díky nim lze pak v rámci Launchpoolu dosáhnout na větší alokaci tokenů.

Zdroj: binance.com

Přehled novinek, které přináší Binance Megadrop

Přehled novinek, které přináší Binance Megadrop

Megadrop je pro aktivní uživatele silnou zbraní, nenechte si proto tuto novou příležitost ujít a získejte tučnou alokaci tokenů NOT!

Zalistování Notcoinu potvrdily i další burzy, např. Bybit, OKX a KuCoin, dá se tak očekávat, že po svém spuštění získá slušnou valuaci.

Líbil se vám tento článek?
3
2

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.