Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

SpaceX prodala bitcoiny a trh se zhroutil. Ethereum však záhy vystřelilo, jak je to možné?

SpaceX prodala bitcoiny a trh se zhroutil. Ethereum však záhy vystřelilo, jak je to možné?
Zdroj: dailyhodl.com

Čtvrteční večer ve světě kryptoměn byl opravdu turbulentní. Trh, který v posledních několika dnech až týdnech zažíval nejmenší volatilitu za několik posledních let, se konečně pohnul a všichni, co netrpělivě vyhlíželi větší pohyb, se dočkali. Nerozhodnost traderů, kterým směrem nehybné kurzy Bitcoinu (BTC) a hlavních altcoinů poslat, ukončila jasná bearish zpráva, že vesmírná agentura SpaceX miliardáře Elona Muska zlikvidovala BTC v hodnotě 373 milionů USD.

SpaceX tak následuje další Muskovu společnost, automobilku Tesla, která se v červenci roku 2022 také zbavila cca 75 % svých BTC, tehdy za 936 milionů USD.

Paradoxní je, že tehdejší několikanásobně větší částky od mnohem známější a navíc veřejně obchodované společnosti nezabývaly s kurzy kryptoměn kdysi tolik jako oznámení nynější. Vysvětlení se ale nabízí jednoduché – trh byl nyní skutečně v takové fázi, že jen čekal na nějaký katalyzátor, spouštěč, aby se prudkým pohybem vydal určitým směrem a po cestě vypláchl všechny nepozorné tradery, což lavinu likvidací vždy ještě umocní.

Zdroj: coinglass.com
Likvidace na burzách
Na burzách bylo za 24h zlikvidováno 820 mil. USD v longách a 190 mil. USD v shortech

Včerejší likvidace na kryptoměnových burzách dosáhly až 1 miliardy USD. Bitcoin se propadl až na 25 200 USD, Ethereum (ETH) na 1 550 USD, na Binance Futures dokonce pod 1 500 USD a XRP (XRP) se podívalo na 0,43 USD, tedy na cenu nižší, než kterou mělo před oznámením vítězného rozhodnutí ve sporu Ripple vs. SEC. Více než 100% nárůst ceny, který po úspěchu v soudním sporu následoval, tak po pěti týdnech zcela odmazalo.

Aktuální cena
Změna
Bitcoin / BTC
Načítání
Načítání
Načítání
Ethereum / ETH
Načítání
Načítání
Načítání
Ripple / XRP
Načítání
Načítání
Načítání

Ethereum ale na nízkých hodnotách nevydrželo dlouho. Po půlnoci prolétla internetem zpráva, že Komise pro kontrolu cenných papírů (SEC) je připravena dát zelenou žádostem o Futures ETF Etherea. Ethereum by se tak po Bitcoinu stalo druhou kryptoměnou, která by se svých Futures ETF dočkala.

Poznámka

Pro úplnost dodáváme, že spotové ETF zatím žádná kryptoměna nemá, žádostí o jeho schválení je ale podáno několik, včetně žádosti největšího správce aktiv BlackRock. A ačkoli SEC zatím svá rozhodnutí odkládá, nejpozději na začátku příštího roku bychom se jich snad měli dočkat.

Líbil se vám tento článek?
11
2

Autor

Jmenuji se Michal Sobol a na Finex.cz dohlížím na chod kryptoměnové redakce. Mým cílem je, abychom společně s redaktory a přispěvateli předali čtenářům každý den mnoho zajímavých a zejména užitečných informací.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.