Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměny » Kryptokomunita v šoku: Tesla prodala 75 % všech svých BTC!

Kryptokomunita v šoku: Tesla prodala 75 % všech svých BTC!

Kryptokomunita v šoku: Tesla prodala 75 % všech svých BTC!
Zdroj: Shutterstock.com

Automobilka Tesla Elona Muska prodala v uplynulém čtvrtletí bitcoiny v hodnotě 936 milionů USD, tedy přibližně 75 % všech svých digitálních aktiv. Středeční výsledková zpráva dále uvádí, že společnosti zbyly virtuální měny v hodnotě 218 milionů USD, v přepočtu tedy kolem 10 tisíc BTC. To ji i po značné redukci jejích zásob řadí na 3. místo mezi veřejně obchodovanými společnostmi držícími Bitcoin, hned po Saylorově MicroStrategy a Novogratzově Galaxy Digital Holdings.

Tesla earnings Q2 2022 BTC
Finanční shrnutí Tesly za 2. čtvrtletí
Zdroj: tesla.com

Proč se tak stalo?

Na různých místech se objevily spekulace, že automobilka se k prodeji rozhodla kvůli udržení pozitivního cash flow, kterého by jinak nedosáhla. Během prezentace následující po zveřejnění výsledků však Elon Musk zmínil trochu jiné důvody. Vysvětlil, že společnost se obávala o likviditu a přísun peněz kvůli covidovým odstávkám v Číně a že tento krok by neměl být vnímán jako "verdikt nad bitcoiny". Sám Elon je v budoucnu otevřený zvyšování počtu držených bitcoinů. A nezapomněl dodat, že společnost neprodala žádné dogecoiny, které přijímá za nákup merche.

Průměrná prodejní cena v reportu zmíněna nebyla, nicméně pokud víme, že před tím automobilka držela kolem 43 000 BTC a prodala 75 % za cenu 936 milionů USD, zjistíme, že průměrná cena 1 prodaného BTC činila 29 000 USD. Tesla tak své bitcoiny nebo alespoň drtivou většinu nejspíše stihla prodat před velkým pádem až na 18 000 USD, který přišel v polovině června.

KryptoTwitter má srandu z Elona Muska

Krok Tesly přesto zůstává mnohými nepochopen, zejména kvůli vlivu generálního ředitele Muska ve společnosti a jeho dřívějším názorům prezentovaným na Twitteru. Přestože se miliardář v minulosti negativně vyjádřil ohledně energetické náročnosti nejstarší kryptoměny a Tesla přestala nabízet BTC jako možnost platby za své vozy, z Elonových vyjádření se mohlo zdát, že prodej kryptoměn je prakticky vyloučen. Tesla má "diamond hands", tweetnul 19. května 2021.

Že se však společnost prodeje nebojí, ukázala už po prvním čtvrtletí roku 2021, tedy krátce po tom, co byl její obrovský nákup v hodnotě 1,5 miliard USD zveřejněn. Tehdy prodala jen 10 % držených bitcoinů a Elon Musk to odůvodnil testováním likvidity kryptoměnového trhu, tedy zda je trh schopen unést větší prodej bitcoinů bez toho, aniž by byl významně otřesen.

Krom zpochybňování a vyzdvihování Muskových dřívějších tweetů do světla nynějších událostí se kryptoměnová komunita baví i nad nepříliš dobrým výsledkem Muskovy investice. Tesla, ač většinu času, kdy bitcoiny držela, byla ve výrazném plusu, se nakonec většiny zbavila na své původní nákupní ceně, tedy na tzv. break-even. Opačný přístup drží investor Michael Saylor, který, ač sklouznul do ztráty, neprodal jedinou minci a dle svých slov to rozhodně nemá v plánu.

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
Trezor logo

Trezor

★ 95 %

  • Jedna z nejbezpečnějších kryptoměnových peněženek
  • Vytvořena českou firmou
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Je dražší než ostatní peněženky

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
-1,6%
Cena
$23 481
Graf posl. 7 dní
Graf BNB
Změna za 24h
-1,6%
Cena
$310,6
Graf posl. 7 dní
Graf Ripple
Změna za 24h
+0,14%
Cena
$0,38

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo