Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměny » Sníte o městě bez daní, kde lze platit Bitcoinem? V Salvadoru bylo představeno Bitcoin City

Sníte o městě bez daní, kde lze platit Bitcoinem? V Salvadoru bylo představeno Bitcoin City

Sníte o městě bez daní, kde lze platit Bitcoinem? V Salvadoru bylo představeno Bitcoin City
Zdroj: mynetworknetworth.com

Zákon o bitcoinu, díky kterému se El Salvador stal historicky první zemí na světě, která začala přijímat tuto kryptoměnu jako zákonné platidlo, vešel v platnost 7. září. Prezident země Nayib Bukele nepřestává širokou veřejnost překvapovat svými akty, ať už je to dokupování Bitcoinu či rušení daně.

Sobotní večer

V sobotu 20. září, když se v El Salvadoru konal "Bitcoin week", prezident země užitím prezentace představil davu nadšenců své plány. Bukele odhalil plány na postavení celého města, jež bude založené na Bitcoinu.

"Bitcoin city" se bude nacházet podél zálivu Fonseca poblíž sopky. Vláda plánuje umístit u sopky elektrárnu, která by poskytovala energii jak pro město, tak pro těžbu bitcoinu. Bukele pokračoval dále ve svém projevu a zdůraznil, že metropole bude epicentrem digitálního a technologického vzdělávání. Město bude poháněno výhradně z geotermální energie a celé místo má v plánu udržovat standardy pro efektivní a udržitelnou veřejnou dopravu.

Schéma města

Město bude plnohodnotnou metropolí s rezidenčními a obchodními oblastmi, restauracemi, letištěm a přístavem či železniční dopravou. Bitcoin city bude uspořádáno do tvaru kruhu podobného minci a v centru města bude náměstí, které bude hostit obrovský symbol bitcoinu.

Velká specialita

Budoucí obyvatelé zmiňovaného města budou moci využívat výhod týkajících se daní. Jediná daň, která se bude platit, bude ve výši 10 % a jedná se o daň z přidané hodnoty – DPH. Využije se zejména na zaplacení dluhopisů samosprávy, na veřejnou infrastrukturu a údržbu města. Vyjma této daně se v Bitcoin City nebude platit žádná další daň.

Z prezentace použité během večera je patrné, že 0% daň se bude týkat daně z příjmu, kapitálových výnosů, z nemovitosti, ze mzdy, komunální a z emisí.

Plány financování

Prezident zmínil, že Salvador plánuje vydat americký bitcoinový dluhopis v hodnotě 1 miliardy dolarů jako tokenizovaný finanční nástroj vyvinutý společností Blockstream užitím Liquid Network. Z této částky bude 500 milionů dolarů použito na pomoc při výstavbě potřebné infrastruktury pro těžbu bitcoinu a získávání energie, zbylých 500 milionů dolarů pak na nákup dalších jednotek BTC.

Spolupráce

Společnost Blockstream uvedla, že Salvador má v úmyslu vytvořit zákon o cenných papírech a udělit licenci společnosti Bitfinex Securities ke zpracování emise. Pomoci s budováním města má řada společností orientovaných směrem ke kryptoměnám.

Samson Mow, hlavní strategický ředitel Blockstream, se nechal slyšet, že "dluhopisy budou 10leté, v amerických dolarech a zpočátku zaplatí 6,5 %. Po pětiletém období začne El Salvador prodávat své kryptoměnové obnosy a vyplácet přidanou dividendu držitelům dluhopisů."

"Použitím 500 milionů dolarů na nákup bitcoinu a jeho uzamčením na pět let země doufá, že stažením takové části kryptoměny z oběhu na tak dlouhou dobu pomůže přispět ke zhodnocení ceny bitcoinu,", řekl ředitel Mow.

"El Salvador se stane Singapurem Latinské Ameriky," řekl strategický ředitel Blockstream.

Plánované stavby v zemi

Po samotných infrastrukturních opatřeních prezident země musel také investovat do samotného aktiva. Stát na západě k dnešnímu dni vlastní 1120 bitcoinů, které mají při současné ceně digitálního aktiva hodnotu zhruba 64 milionů dolarů.

S tímto ziskem chtěl prezident vystavět moderní nemocnici pro zvířata. Vzhledem k tomu, jak kryptoměna o pár dní zpět opět narostla, oznámil vystavění dalších 20 škol. Školy by měly budoucí studenty vzdělávat o kryptoměnách v čele s Bitcoinem, čímž chce země podpořit rychlejší adopci digitálních aktiv, ve kterých vidí velkou příležitost.

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
Trezor logo

Trezor

★ 95 %

  • Jedna z nejbezpečnějších kryptoměnových peněženek
  • Vytvořena českou firmou
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Je dražší než ostatní peněženky

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
0%
Cena
$57 212
Graf posl. 7 dní
Graf Ethereum
Změna za 24h
0%
Cena
$4 615
Graf posl. 7 dní
Graf Binance Coin
Změna za 24h
0%
Cena
$621,4
Aktualizováno 3.12.2021 12:00

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A

Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn

Přečtěte si: Jak se naší investici daří?
Přečtěte si: Jak se naší investici daří?

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo