Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Propad prodejů vyvolává radikální kroky: Tesla opět drasticky snižuje ceny svých vozů!

Tesla reaguje na pokles prodejů a rostoucí konkurenci z Číny dalším výrazným snížením cen svých modelů po celém světě. Tento krok zvyšuje tlak na konkurenty, ale bude stačit k tomu, aby akcie Tesla otočily svou negativní trajektorii?

Publikováno
Propad prodejů vyvolává radikální kroky: Tesla opět drasticky snižuje ceny svých vozů!
Zdroj: depositphotos.com

Tesla po pátečním snížení cen ve Spojených státech snížila ceny na svých dalších důležitých trzích, včetně Číny a Německa, protože se potýká s klesajícími prodeji a sílící cenovou válkou na trhu s elektromobily – zejména s čínskou konkurencí v podobě společností BYD a Xpeng.

Časem se pravděpodobně bude muset potýkat i s Xiaomi, neboť primární výrobce chytrých telefonů v nedávné době rovněž představil svůj první model elektromobilu, který na první pohled vypadá skutečně zajímavě.

Snížení cen přichází poté, co Tesla, vedená miliardářem a generálním ředitelem Elonem Muskem, oznámila, že její celosvětové dodávky vozidel v prvním čtvrtletí poprvé za téměř čtyři roky klesly.

“Ceny Tesly se musí často měnit, aby odpovídaly výrobě a poptávce,” napsal Musk v neděli na X.

Zbraň, která se vůči Tesle obrátila

Tesla, lídr na trhu s elektromobily, rozpoutala před více než rokem cenovou válku elektromobilů agresivním snižováním cen na úkor ziskových marží – těžko však svou strategii může považovat za úspěšnou, tím spíš, když musela přistoupit k dalším slevám.

Tesla v neděli snížila počáteční cenu modernizovaného Modelu 3 v Číně o 14 000 jüanů (1 930 USD) na 231 900 jüanů (32 000 USD).

V Německu byla cena Modelu 3 s pohonem zadních kol snížena na 40 990 eur (43 670 USD) ze 42 990 eur, kde se cena nacházela od února.

Ke snížení cen přitom došlo také v mnoha dalších zemích Evropy, Blízkého východu a Afriky.

Ceny vozů Model Y, Model X a Model S byly v USA už v pátek sníženy o 2 000 USD. V sobotu pak Tesla ve Spojených státech snížila cenu svého Full Self-Driving softwaru na 8 000 dolarů z 12 000 dolarů.

Vývoj ceny akcií Tesla od začátku roku

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Tesla Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Vysoké úrokové sazby negativně dopadají na podnikání Tesly

Tesla pomalu osvěžuje své stárnoucí modely, protože vysoké úrokové sazby snižují chuť spotřebitelů provádět velké nákupy. Konkurenti v Číně, největším automobilovém trhu na světě, mezitím nespí a zplavují trh svými levnější modely.

Kolem Tesly je v posledních dnech nebývale živo. O víkendu Musk odložil plánovanou cestu do Indie, kde se měl setkat s premiérem Naréndrou Módím, s odvoláním na povinnosti ve společnosti. Součástí cesty mělo být oznámení plánů Tesly na vstup na jihoasijský trh.

Minulé pondělí pak Musk uvedl, že Tesla propustí více než 10 % svých globálních zaměstnanců, protože se automobilka připravuje na první roční pokles dodávek.

Toto oznámení přišlo poté, co vyšlo najevo, že Tesla zrušila plány na vývoj svého dlouho očekávaného cenově dostupného elektromobilu. Akcie Tesla jsou letos skutečným propadákem indexu S&P 500, když už ztratily okolo 40 % hodnoty.

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎