Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Přeměňte pár set korun měsíčně na miliony: Máme pro vás zaručený plán!

Růst akciových indexů vyvolává optimismus a očekávání dalších zisků. Není však pozdě začít investovat. Přečtěte si více o tom, jak využít současný býčí trh a stát se milionářem.

Publikováno
Přeměňte pár set korun měsíčně na miliony: Máme pro vás zaručený plán!
Zdroj: depositphotos.com

Když se zamyslíme nad minimy akciového trhu v medvědím období před pouhými dvěma lety, je zarážející, k jak k výraznému posunu ve finančním prostředí došlo. Index S&P 500, klíčový ukazatel zdraví trhu a nálady investorů, se nejen zotavil, ale už 15 měsíců roste, vyletěl do nových výšin a nastolil býčí fázi trhu.

Historické trendy ukazují, že býčí trhy mají tendenci vydržet podstatně déle než trhy medvědí, přičemž průměrná doba trvání býčího trhu je téměř devět let, zatímco u medvědího trhu je to necelý rok a půl. Ještě tedy není pozdě naskočit na vlnu. Jak?

Investice do indexu S&P 500

Účinnou strategií, jak mohou investoři využít tento býčí trh, je samotný index S&P 500, který je známý svým solidním průměrným ročním výnosem 10 %.

Z této výkonnosti těží zejména ti, kteří investovali do indexových ETF sledujících index S&P 500, jako je například fond SPDR S&P 500 ETF Trust.

Tento fond prokázal potenciál proměnit konzistentní měsíční investici pár set korun v částku v řádu milionů.

Vývoj SPDR S&P 500 Trust za poslední rok

Fond SPDR S&P 500 ETF Trust nabízí investorům expozici vůči nejvýkonnějším subjektům na trhu a poskytuje okamžitou diverzifikaci napříč všemi odvětvími zastoupenými ve srovnávacím indexu.

Složení fondu odráží složení indexu S&P 500, přičemž významná 30% alokace připadá na sektor informačních technologií, včetně významných technologických hráčů, jako jsou Microsoft, Apple a Nvidia.

Kromě toho fond zahrnuje i další kritická odvětví, jako je finančnictví a zdravotnictví, a nabízí tak vyvážený investiční nástroj.

Cesta k milionářskému statusu

Cesta k potenciálním milionům prostřednictvím tohoto indexového fondu není tak složitá.

Pravidelně investujte a udržujte si dlouhodobou perspektivu.

Pravidelná investice i menších částek do špičkového indexového fondu může vést v průběhu času k působivým výsledkům. Klíč spočívá v důslednosti a využití složeného úročení. Díky němu počáteční zisky generují další růst, což v průběhu času vede k výraznému nahromadění majetku.

Poznámka

Příklad: Měsíční investice ve výši 1500 korun po dobu 35 let, za předpokladu průměrného ročního výnosu 10 %, může přinést konečný zůstatek ve výši 4 878 440 korun. Tento výsledek ukazuje sílu složeného úročení v rámci investování.

Vstup na trh během býčí fáze, jako je ta současná, může výhody tohoto investičního přístupu ještě znásobit.

Historické vzorce ukazují, že index S&P 500 byl během minulých býčích trhů od počátku 70. let minulého století svědkem trojciferného růstu.

Vzhledem k tomu, že v současné fázi index již vzrostl přibližně o 36 %, precedent naznačuje, že na obzoru by mohly být další zisky.

Individuální výběr akcií

Přesto přijetí býčího trhu neznamená nutnost vzdát se individuálního výběru akcií. Investoři mohou doplnit své podíly v indexových fondech výběrem konkrétních akcií indexu S&P 500, které nabízejí jedinečné příležitosti k růstu nebo atraktivní dividendy.

Tato strategie umožňuje cíleně investovat do společností, které sice nemají v indexu vysokou váhu, ale nabízejí slibný potenciál, což představuje další vrstvu investiční strategie vhodnou pro zkušenější investory.

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatné. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎