Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Překoná všechny rekordy? IPhone 16 vyšle akcie Apple do stratosféry!

Nadupaný iPhone 16 s AI by mohl Applu přinést zlatý cyklus upgradů zařízení, který může zvýšit tržní kapitalizaci společnosti na rekordní 4 biliony dolarů. Analytici jsou ohledně budoucnosti Applu optimističtí.

Překoná všechny rekordy? IPhone 16 vyšle akcie Apple do stratosféry!
Zdroj: depositphotos.com

Apple se chystá na výrazný skok v tržní kapitalizaci, která by mohla dosáhnout bezprecedentních 4 bilionů dolarů. Tento růst se očekává v souvislosti s tím, jak společnost připravuje uvedení iPhonu 16 s umělou inteligencí.

Akcie Applu, po problémech se kterými se potýkaly začátkem roku, začaly růst v návaznosti na oznámení Apple Intelligence na jeho vývojářské konferenci. Své ztráty nejen dohnaly, ale od začátku roku jsou ve více než 20% zisku.

Vývoj ceny akcií Apple od začátku roku

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Apple Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Současná tržní kapitalizace tak činí 3,5 bilionu dolarů a Apple je tím pádem nejhodnotnější veřejně obchodovanou společností světa. Někteří odborníci tvrdí, že je to jen začátek.

Info

Apple byl první společností, která dosáhla tržní kapitalizace 1 bilionu dolarů v roce 2018, 2 bilionů dolarů v roce 2020 a 3 bilionů dolarů v roce 2022. Nyní směřuje k dalšímu historickému milníku.

Zlatý cyklus upgradů HW

Analytici společnosti Wedbush věří, že by nadcházející cyklus modernizace iPhonů v kombinaci s pokrokem v oblasti umělé inteligence mohl předznamenat transformační období pro technologického giganta.

Analytici se domnívají, že by iPhone 16, který má být nadupaný AI schopnostmi, mohl zahájit “zlatý cyklus upgradů” zařízení Apple.

Tento cyklus bude muset uspokojit značnou poptávku po celém světě. Rozsáhlá uživatelská základna společnosti zahrnuje 2,2 miliardy zařízení iOS a 1,5 miliardy iPhonů po celém světě, přičemž se odhaduje, že 270 milionů uživatelů iPhonů svá zařízení neupgradovalo více než čtyři roky.

Zavedení umělé inteligence do iPhonu 16 je považováno za klíčový okamžik, který staví Apple do čela revoluce v oblasti spotřebitelské AI.

Info

Zatímco ostatní účastníci AI boomu se zaměřují spíš na poskytování možností využívat umělou inteligenc jiným podnikům, Apple už ze své podstaty cílí na spotřebitele. A je prakticky jediný.

Očekávaný úspěch cyklu aktualizace iPhonu 16 podporují i známky oživení prodejů v Asii, zejména v Číně. Navzdory přetrvávajícím problémům a zvýšené konkurenci v tomto regionu je nedávné zlepšení objemu dodávek pozitivním ukazatelem.

Analytici Wedbush předpokládají, že červen uzavře poslední čtvrtletí poklesu prodejů iPhonů v Číně, a ve čtvrtletí končící zářím očekávají obrat.

TIP

Sledujte vývoj na čínském trhu, protože by právě silný výkon v tomto regionu mohl značně podpořit celkový růst společnosti.

Nové příležitosti ve službách Applu

Kromě pokroku v oblasti hardwaru analytici předpokládají, že nedávno oznámený systém Apple iOS 18, rozšířený o Apple Intelligence a partnerství s OpenAI, otevře nové možnosti monetizace.

Spolupráce s OpenAI, tvůrcem ChatGPT, by měla vytvořit robustní platformu pro vývojáře po celém světě. Ti by se měli masově zaměřit na iOS 18, čímž se rozroste ekosystém Applu. Očekává se, že to podpoří významný růst v odvětví služeb s vysokou marží.

Analytici Wedbush odhadují, že by integrace technologie umělé inteligence do ekosystému společnosti mohla vést k dodatečnému ročnímu růstu tržeb ze služeb o 10 miliard dolarů.

Dále předpokládají, že by tento technologický pokrok mohl přidat 30 až 40 dolarů k ceně akcií. Tím by se tržní kapitalizace Applu dostala až na 4,12 bilionu dolarů, což se ještě žádné firmě v historii nepodařilo.

Info

Apple má v současnosti přibližně miliardu aktivních předplatitelů svých služeb, což představuje obrovský potenciál pro další růst v oblasti služeb.

Tento počet neustále roste, zejména díky novým funkcím a vylepšením v rámci jeho ekosystému.

Uvažujete o investování do akcií Apple? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
5
0

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.