Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Apple AI přinese novou éru technologického giganta! Akcie budou výrazně růst

Apple představil svůj nový projekt Apple Intelligence s cílem zpřístupnit umělou inteligenci široké veřejnosti. Analytik Martin Yang vidí v této iniciativě paralelu s minulostí a také obrovský potenciál.

Apple AI přinese novou éru technologického giganta! Akcie budou výrazně růst
Zdroj: depositphotos.com

Apple by se při svém úsilí o umělou inteligenci mohl řídit známým návodem.

Slogan Apple Intelligence zní “AI pro nás ostatní”, což analytika společnosti Oppenheimer, Martina Yanga, přivádí do vzpomínek na dobu před čtyřmi desetiletími, kdy Apple představoval Macintosh jako “počítač pro nás ostatní”.

“Vidíme mnoho paralel mezi Apple Intelligence a produktem Apple Macintosh před 40 lety. Společnost nastavuje nový standard pro hardwarové a softwarové zkušenosti s implementací technologie, která se běžnému spotřebiteli může jevit jako matoucí, zastrašující a zneklidňující,” napsal Yang ve zprávě klientům.

A podle Yanga je Apple nyní v lepší pozici než v 80. letech minulého století.

“Macintosh se svým grafickým rozhraním a myší nastavil v počátcích osobních počítačů nový standard uživatelské přívětivosti. Tentokrát je rozdíl v tom, že Apple si vybudoval mnohem silnější konkurenční výhodu ve svých vlastních produktech,” napsal.

Yang je stále optimističtější ohledně vyhlídek akcií Applu, protože se společnost připravuje na uvedení svého nového softwaru s umělou inteligencí, a v nejnovější zprávě zvýšil svou cílovou cenu akcií výrobce iPhonů z 200 na 250 dolarů.

Aktuální vývoj ceny akcií Apple

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Apple Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Plán společnosti pro spotřebitelskou umělou inteligenci, propojený s jejím ekosystémem, by podle něj mohl znamenat, že Apple bude schopen zrychlit růst tržeb a zisků výrazněji, než Wall Street očekává.

Jednak je ekosystém Applu podle Yanga velkou výhodou, protože faktory, jako je úzké propojení mezi hardwarem a softwarem společnosti, mohou zvýšit energetickou účinnost.

A ačkoli je umělá inteligence softwarovou funkcí, je omezena na novější modely zařízení Apple, a to by mohlo podpořit zadní vítr hardwarové řady společnosti.

“Věříme, že nadšení z Apple Intelligence může potenciálně urychlit výměnu hardwaru a umožnit získání tržního podílu pro iPhone, iPad a Mac,” napsal Yang.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
0
2

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (1 komentář)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Filip Snížek

Apple AI zatím nikdo nevyzkoušel, protože není ani součástí beta verze systému iOS 18. V tuto chvíli je v EU využívána Apple AI jako politický nástroj, protože nesplňuje DMA. Možná se teď bude chvíli dát svést na vlně Apple AI, ale je velice pravděpodobné že po prvním reálném vyzkoušení dojde k pádu akcii.

Apple je už nějakou dobu několik kroků za konkurencí. Uživatelé nepoužívají jejich zařízení, protože jsou nejlepší, používají je protože nemají jinou možnost. Apple svými praktikami ničí konkurenci a už i běžní lidé jsou si toho vědomi.

Apple to hezky prodal na Keynote ale mám tušení, že nic z toho co odprezentovali ještě v reálu nemají. Stačí se podívat jak zvládli, nebo spíš nezvládli funkci díky které můžete změnit barvu ikonek. Často to končí situací, kdy všechna grafika ikonek zmizí a je nutný restart telefonu.

Takže za mě akcie nakupovat do momentu, než vydají první BETU kde to půjde vyzkoušet.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.