Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

PPF brzy vykoupí minoritní akcionáře O2

Publikováno
PPF brzy vykoupí minoritní akcionáře O2
Zdroj: olympiaplzen.cz

V dřívější analýze na akcie O2 Czech Republic bylo zmíněno, že skupina PPF už nyní vlastní více jak 90 %, takže dalším krokem má být úplný odkup zbytku cirkulujících cenných papírů. Když získají většinu, mají na to v tu chvíli právo. Tím by fakticky došlo k úplnému stažení titulu z pražské burzy. Původně se předpokládalo, že drobní investoři nedostanou za své akcie tržní cenu. Nakonec se ukázalo, že tomu tak není.

Obdržení souhlasu od ČNB k vykoupení minoritních akcionářů

Poznámka

Skupina PPF nakonec obdržela souhlas od České národní banky k vykoupení minoritních akcionářů společnosti O2. Výkupní cena akcií byla stanovena na 270 korun. To je de facto současná tržní cena, za kterou se akcie obchodují na BCPP. Odkup bude realizovaný prostřednictvím PPF banky a měl by být dokončený zhruba do poloviny následujícího roku.

Cílem PPF je po získání 100% akciového podílu integrovat společnost O2 do své vlastní telekomunikační divize PPF Telecom Group. Tím chce dosáhnout mnohem lepšího užitku vyplývajícího ze spolupráce. Součástí PPF Telecom Group jsou mobilní operátoři působící pod značkou Telenor v Maďarsku, Bulharsku a Srbsku, a také infrastrukturní společnosti CETIN Group, které působí ve stejných zemích i v ČR.

Mluvčí PPF Leoš Rousek uvedl, že integrace přinese posílení pozice jejich skupiny ve střední a jihovýchodní Evropě. Díky tomu se zkvalitní služby a zjednoduší ekonomické procesy. Bylo i řečeno, že není v plánu žádný rebranding. Čili bude integrovaná firma stále podnikat pod značkou O2 Czech Republic a její dceřiná společnost pod O2 Slovakia.

Závěrem

Krok skupiny PPF bude mít samozřejmě důsledky i pro český burzovní trh. Z pražské burzy totiž zmizí dividendová akcie, která byla mezi investory oblíbeným titulem. I pražská burza tratí, protože z ní zmizí další lukrativní titul. Pražská burza během následujícího roku přijde i o akcie Avast, takže dosti prořídne.

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatné. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

Vystudovaný ekonom a znalec díla Adama Smithe, Davida Ricarda a Johna Keynese, který publikuje obsah o technické analýze kapitálových trhů, fundamentální analýze, makroekonomii a měnové politice.

Jaroslav je přesvědčen, že právě tyto disciplíny jsou zásadní pro pochopení celého kontextu finančního trhu, a snaží se čtenáře vybavit ucelenou myšlenkovou mapou pro přemýšlení nad finančním světem.

“Pro investory je důležitý komplexní znalostní základ, díky kterému může každý minimalizovat rizika.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.