Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » Dividendové akcie » PPF brzy vykoupí minoritní akcionáře O2

PPF brzy vykoupí minoritní akcionáře O2

PPF brzy vykoupí minoritní akcionáře O2
Zdroj: olympiaplzen.cz

V dřívější analýze na akcie O2 Czech Republic bylo zmíněno, že skupina PPF už nyní vlastní více jak 90 %, takže dalším krokem má být úplný odkup zbytku cirkulujících cenných papírů. Když získají většinu, mají na to v tu chvíli právo. Tím by fakticky došlo k úplnému stažení titulu z pražské burzy. Původně se předpokládalo, že drobní investoři nedostanou za své akcie tržní cenu. Nakonec se ukázalo, že tomu tak není.

Obdržení souhlasu od ČNB k vykoupení minoritních akcionářů

Cílem PPF je po získání 100% akciového podílu integrovat společnost O2 do své vlastní telekomunikační divize PPF Telecom Group. Tím chce dosáhnout mnohem lepšího užitku vyplývajícího ze spolupráce. Součástí PPF Telecom Group jsou mobilní operátoři působící pod značkou Telenor v Maďarsku, Bulharsku a Srbsku, a také infrastrukturní společnosti CETIN Group, které působí ve stejných zemích i v ČR.

Mluvčí PPF Leoš Rousek uvedl, že integrace přinese posílení pozice jejich skupiny ve střední a jihovýchodní Evropě. Díky tomu se zkvalitní služby a zjednoduší ekonomické procesy. Bylo i řečeno, že není v plánu žádný rebranding. Čili bude integrovaná firma stále podnikat pod značkou O2 Czech Republic a její dceřiná společnost pod O2 Slovakia.

Závěrem

Krok skupiny PPF bude mít samozřejmě důsledky i pro český burzovní trh. Z pražské burzy totiž zmizí dividendová akcie, která byla mezi investory oblíbeným titulem. I pražská burza tratí, protože z ní zmizí další lukrativní titul. Pražská burza během následujícího roku přijde i o akcie Avast, takže dosti prořídne.

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatné. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví brokeři

XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 90 %
U 67 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo