Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Podle Goldman Sachs solární akcie porostou letos o 50 % – Analýza 3 vybraných akcií

Publikováno
Podle Goldman Sachs solární akcie porostou letos o 50 % – Analýza 3 vybraných akcií
Zdroj: depositphotos.com

Nejen drobní investoři, ale také velké bankovní společnosti, velmi pečlivě monitorují finanční trhy a vyhledávají zajímavé investiční příležitosti, které by nabídly svým klientům. Vysokou míru atraktivity nabízejí investice do alternativních zdrojů energie, kterým již řadu let vévodí energie solární.

Banka Goldman Sachs věří v prosazení alternativních energií do společnosti, čemuž má dopomoci zákon IRA, který má vytvořit příležitosti jak v podnikatelské, tak i investiční obci. Pojďme se nyní podívat na stanovisko této banky a také na technickou a fundamentální analýzu vybraných akciových titulů.

TIP: 4 centové akcie ke koupi, které můžete držet dalších 20 let
TIP: 4 centové akcie ke koupi, které můžete držet dalších 20 let

Analýza segmentu solární energie banky Goldman Sachs se opírá především o zákon IRA (Zákon o snížení inflace a rozvoj obnovitelných zdrojů energie), který byl podepsán americkým prezidentem Joe Bidenem 16. srpna 2022. Tento zákon umožní čerpat daňové úlevy obyvatelům s nízkými příjmy, při instalaci solárních panelů a energetických zásobníků.

Poznámka

Ustanovení 13103: poskytuje zvýšenou daňovou úlevu pro solární a větrná zařízení pro obyvatele s nízkými příjmy. Úlev se dočkají také obyvatelé oblastí, které dlouhodobě vykazují vyšší než průměrnou míru nezaměstnanosti.

Podle Goldman Sachs se tímto zákonem otevírá cesta pro tvorbu dlouhodobých investic do solárních akcií. Rovněž banka predikuje 18% pravidelnou roční míru růstu tohoto segmentu až do roku 2026. V této souvislosti akciový analytik Goldman Sachs Brian Lee vydal seznam společností, které by ze zákona IRA mohly profitovat nejvíce. Pojďme se na ně podívat.

1) Enphase Energy

Tato společnost vyrábí a instaluje solární systémy do soukromých objektů a působí jak v USA, tak i zahraničí. Loňský rok Enphase vygenerovala tržby 2,3 miliardy USD, což znamená meziroční nárůst o jednu miliardu dolarů. Růst se čeká i do budoucna a to opět skokově. Pro rok 2023 jsou predikovány tržby 3,16 miliard dolarů. Společnost ovšem nevyplácí investorům dividendy.

TIP: Alternativní (netradiční) investice – Vše co potřebujete vědět na jednom místě
TIP: Alternativní (netradiční) investice – Vše co potřebujete vědět na jednom místě

Akcie Enphase Energy jsou jedna z nejvíce rostoucích akcií v tomto segmentu, přičemž vykázaly od roku 2020 růst přes 1 451 %. V současné době probíhá prodejní korekce poté, co trh vytvořil své nové maximum, na ceně 340 USD. V případě investic tak, jak je popisuje Goldman Sachs, bude stěžejní support na ceně 200 USD, kde se střetává konfluence v podobě rostoucí trendové čáry, volume a 61,8 % Fibonacciho retracementu.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Enphase Energy
Měsíční akciový graf společnosti Enphase Energy

2) First Solar

Ani tato společnost v akciovém růstu příliš nezaostává a od roku 2020 vykázala 505% růst. Tato mezinárodní společnost poskytuje služby v oblasti solární energie a to od návrhu, přes výrobu až po montáž. First Solar letos vykázala nižší tržby, než tomu bylo v loni a to o 3,85 %. Příští rok by měl být ovšem opět růstový a očekávají se rekordní tržby 3,44 miliard USD. First Solar nevyplácí dividendy.

Při svém akciovém růstu trh respektoval rostoucí trendovou čáru. V polovině roku 2022 ovšem došlo díky fundamentálnímu impulsu (zákonu IRA) k významnému růstu, díky kterému akcie First Solar vytvořily své nové maximum. I zde probíhá prodejní technická korekce, která může atakovat rostoucí trendovou čáru, případně může dojít opět k odrazu od ceny 120 USD, kde se nachází proražená historická maxima.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti First Solar
Měsíční akciový graf společnosti First Solar

3) Array Technologies

Akcie Array Technologies jsou trochu výjimkou, oproti výše uváděným společnostem. Jejich akcie se totiž obchodují dlouhodobě v klesajícím trendu, ovšem během loňského roku začaly vykazovat rostoucí tendenci. Cenový graf tak vytváří technickou formaci vlajka, u které je potřeba počkat na breakout na některou stranu, aby bylo možné identifikovat budoucí trend.

Společnost Array vykázala meziroční nárůst tržeb 78,8 % na hodnotu 1,57 miliard dolarů. Růst se čeká i v roce 2023, kdy mají tržby atakovat hodnotu 1,9 miliardy USD. Společnost je také vlastněna z 99,4 % institucionálními investory, takže důvodů pro akciový růst je zde několik.

Zdroj: tradingview.com
Týdenní akciový graf společnosti Array Technologies
Týdenní akciový graf společnosti Array Technologies

Závěr

Segment obnovitelné energie si v letošním roce může projít významnou proměnou. Dostupnost solárních řešení, kterou vláda USA schválila, může rozpoutat velkou poptávku po instalaci solárních panelů nejen v USA, ale také ve zbytku světa. Banka Goldman Sachs predikuje tříletý růstový cyklus tohoto segmentu, s přesahem růstu na 10 let. Společnosti uvedené v tomto článku vykazují skokově rostoucí tržby a akcie se poslední rok nacházejí v růstovém sentimentu.

Líbil se vám tento článek?
5
0

Autor

Jsem soukromý obchodník a investor. Na finančních trzích se pohybuji od roku 2014. Obchoduji intradenní a swingové strategie pro měnové páry, občas komodity. Zajímám se o psychologii obchodování a sám několik let aktivně praktikuji metody NLP a Qi-Gong.
V mých článcích se nejčastěji věnuji technickému pohledu na měnový a akciový trh. V těchto analýzách se snažím čtenářům předat mé znalosti nabyté jak studiem, tak především praxí.
Mým koníčkem je numismatika, která tvoří i část mého investičního portfolia.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
U 74 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 72,87 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎