Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

4 centové akcie ke koupi, které můžete držet dalších 20 let

4 centové akcie ke koupi, které můžete držet dalších 20 let
Zdroj: ideahuntr.com
Poznámka

Investice do centových akcií může být vysoce ziskovým způsobem, jak dosáhnout dlouhodobých výnosů. Zde je několik příkladů, které můžete zvážit ke koupi.

Nemáte bezednou studnu hotovosti, kterou byste mohli použít k investování do drahých akcií? Pak pro vás mohou být centové akcie (nebo-li penny stocks) velmi zajímavé. Jejich cena se pohybuje v řádu nižších jednotek dolarů nebo dokonce stojí méně než dolar. Takto si je může dovolit nakoupit snad každý investor i s velmi malým kapitálem.

Jejich potenciál je díky nízké ceně a často nižší tržní kapitalizaci teoreticky vyšší než u velkých a zaběhnutých akcií.

Níže máte výběr několika centových akcií, které lze zvážit ke koupi v roce 2023. Některé by mohly poskytovat zajímavé výnosy po celá desetiletí, ale uvedeme vám i hlavní rizika, která je nyní ohrožují.

1) Corero Network Security

Corero Network Security je malý operátor ve vysoce konkurenčním odvětví. Nemá ani sílu značky, ani obrovské rozpočty na marketing a vývoj produktů jako třeba Microsoft.

Přesto si stále někteří experti myslí, že by tento titul mohl přinést obrovské dlouhodobé zisky. Je to díky tempu, jakým roste trh s kybernetickou bezpečností na naší stále více digitalizované planetě. Výzkum naznačuje, že jen mezi lety 2022 a 2029 se trh více než zdvojnásobí a bude mít hodnotu 376,3 miliardy dolarů.

Povzbuzující je i tempo, kterým Corero dělá pokroky na svém trhu. V říjnu firma předpokládala, že příjem objednávek vzroste v roce 2022 o 15 % až 25 %.

2) Michelmersh Brick Holdings

Výrobky Brickmaker Michermersh jsou mnohem méně technologicky vyspělé. Ale pravděpodobný nárůst činnosti v oblasti výstavby domů znamená, že výdělky zde mohou v následujících letech také silně vzrůst. To je pro firmu tohoto odvětví silně pozitivní zpráva.

Britská vláda říká, že ve Spojeném království je každý rok potřeba 300 000 nových domů. To je způsobeno kombinací postupného nárůstu populace a z dlouhodobého hlediska dopadem změny klimatu na pobřežní oblasti.

Michelmersh by mohl trpět v roce 2023, pokud by se trh s nemovitostmi potopil, zejména ochlazením trhu hypoték v návaznosti na růst sazeb. Jestli tedy rizika v roce 2023 ještě převládnou, růst by mohl vyvolat až opětovný boom od začátku snižování sazeb.

3) Shanta Gold Limited

Nákup těžebních akcií může být pro investory drsná jízda. Problémy s projektovým průzkumem, rozvojem dolů a těžbou nerostů mohou být poměrně časté a pro firmu i nebezpečné. A mohou mít zničující dopad na zisky i akcie společnosti.

Ale v rovnováze s tím je (zdá se) Shanta Gold zajímavá investice. Společnost má ambiciózní plány produkce a jejím cílem je v roce 2023 zvýšit produkci na 100 000 uncí zlata, protože její důl Singida v Tanzanii bude brzy zprovozněn.

Vrtné práce jinde, např. ve východní Africe podtrhují obchodní příležitost akcií společnosti Shanta. Nedávné testování v rámci projektu Ramula Camp v západní Keni ukázalo možnost významného navýšení zdrojů. Zdá se tak, že tato akcie i přes svá rizika nabízí lákavý potenciál.

4) Aura Energy Limited

Chuť po jaderné energii roste s tím, jak se svět vzdaluje fosilním palivům. Poptávka roste obzvláště silně na rozvíjejících se trzích, kde roste počet obyvatel.

Zisky těžařské společnosti Aura Energy by v důsledku toho mohly také prudce stoupnout. Firma vlastní projekt Tiris v Mauritánii, od kterého si slibuje začátek výroby materiálu v roce 2024. Vlastní také průzkumný projekt v USA a další ve Švédsku.

Změna environmentální legislativy by mohla v nadcházejících desetiletích poškodit příjmy Aury. Ale právě teď to pro výrobce uranu vypadá velmi zajímavě. Mezinárodní agentura pro atomovou energii se domnívá, že kapacita jaderné energie se do roku 2050 více než zdvojnásobí na 873 gigawattů čisté elektrické energie.

Jedním z fundamentálních důvodů je globální přechod na elektrické vozy, kdy již v současnosti pozorujeme ohromný nárůst prodejů hybridních vozů. Pokud dojde k přechodu na čistě elektrické vozy, poptávka po elektřině musí zákonitě extrémně vzrůst.

Akcie do portfolia si vybírejte sami a velmi obezřetně

Trhy po celém světě se otřásají současnou situací na Ukrajině… a vzhledem k tomu, že tolik skvělých společností se obchoduje za ceny, které se zdají jako diskontní, nyní by mohl být čas, aby důvtipní investoři ukořistili nějaké potenciálně výhodné nabídky.

Ale ať už jste začínající investor nebo ostřílený profík, rozhodování o tom, které akcie přidat do svého nákupního seznamu, může být v současné bezprecedentní době skličující. Zachovejte chladnou hlavu, nepodléhejte ani panice ani chamtivosti a každý jeden akciový titul podrobte své vlastní analýze.

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatného. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
15
3

Autor

Vystudovaný ekonom s vášnivým zájmem o pasivní investování a americké akcie. Zkušenosti nabyté ve finančním sektoru využívá pro vytváření stabilních investičních portfolií. Jeho cílem je dosáhnout finanční svobody prostřednictvím dlouhodobého investičního přístupu. Fanoušek hnutí FIRE a Roberta Kiyosakiho.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (2 komentáře)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

David Vojtek

Jak a nebo kde je koupit?

Redakce Finex

Dobrý den, Davide. Informace o námi ozkoušených a doporučených akciových brokerech, což jsou firmy, u kterých můžete akcie koupit, vč. jejich detailních recenzí, můžete nalézt v našem seznamu zde.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.