Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Nové historické maximum S&P 500! Fed už vidí světlo na konci tunelu

Akciové indexy ve čtvrtek dosáhly historicky nejvyšších úrovní, když byly tažené technologickým sektorem, komunikacemi ale i maloobchodem. Jaké jsou novinky z Fedu?

Nové historické maximum S&P 500! Fed už vidí světlo na konci tunelu
Zdroj: depositphotos.com

Akcie ve čtvrtek opět stouply a tlačily S&P 500 a Nasdaq Composite zpět na rekordní úrovně, když naděje na zmírnění inflace a zisky v technologickém sektoru pomohly Wall Street k odrazu vzhůru.

Široký tržní index S&P 500 vzrostl o 1,03 % na novou historicky nejvyšší hodnotu 5 157 bodů, zatímco technologicky zaměřený Nasdaq Composite stoupl o 1,51 % a uzavřel na úrovni 16 273 bodů, tedy velmi blízko historického maxima.

Oba dosáhly historických maxim během obchodního dne, ale pouze S&P 500 také na rekordní úrovni uzavřel.

Nasdaq 100, který je tvořen stovkou největších nefinančních společností na burze Nasdaq, si připsal dokonce 1,56 % a uzavřel na hodnotě 18 297 bodů. Průmyslový index Dow Jones získal během dne 130,30 bodu a dosáhl hodnoty 38 791 bodů.

Aktuální vývoj 3 velkých amerických indexů

Aktuální cena
Změna
S&P500 / SPX
Načítání
Načítání
Načítání
NASDAQ-100 / NDX
Načítání
Načítání
Načítání
Dow Jones Industrial Average / DJIA
Načítání
Načítání
Načítání

Co pomohlo indexům k růstu

Optimismus investorů vzrostl, přestože Evropská centrální banka ponechala hlavní úrokové sazby stabilní. Také totiž ve čtvrtek snížila prognózy pro roční inflaci, což lze vnímat jako pozitivní signál pro globální ekonomiku.

Předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell řekl v úterý Kongresu, že očekává, že se úrokové sazby letos sníží, i když zároveň uvedl, že Fed není připraven začít se snižováním okamžitě.

Senátnímu bankovnímu výboru Powel ve čtvrtek oznámil, že americká inflace nemá daleko k tomu, aby byla na úrovni, kterou Fed potřebuje k zahájení snižování sazeb.

Nejvýkonnějším titulem v indexu Dow byl Intel s nárůstem o více než 3 %.

K rekordu S&P 500 významnou měrou přispěly informační technologie a komunikační služby. Mimo to v rámci indexu S&P 500 rostly i například akcie společnosti Kroger.

Ty zakončily denní obchodní seanci o 9,8 % výše poté, co maloobchodník předpověděl roční tržby a zisky nad odhady Wall Street. Kroger sází na vyšší poptávku po potravinách ve svých obchodech, úspornější kontrolu nákladů a sílu svých privátních značek.

Skok akcií Kroger během čtvrtečního obchodování

Načítání
Načítání
Kupte si akcie KR Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Nasdaq byl podpořen asi 4,5% nárůstem akcií Nvidia, která dál roste tažena boomem umělé inteligence. Její akcie si jen tento týden připsaly více než 12 %.

Podobně dobře se dařilo i další megacap akcii, tedy Metě, mateřské společnosti Facebooku. Ta zaznamenala denní přírůstek 3,2 %.

Naopak Apple ukončil den mírně níž a zaznamenal tak již sedm po sobě jdoucích dnů s poklesem.

Aktuální vývoj akcií Nvidia, Apple a Meta

Aktuální cena
Změna
Nvidia / NVDA
Načítání
Načítání
Načítání
Apple / AAPL
Načítání
Načítání
Načítání
Meta Platforms / FB
Načítání
Načítání
Načítání

Investoři nyní očekávají páteční zprávu o zaměstnanosti ve Spojených státech, aby získali další informace o stavu místního trhu práce, který prokázal odolnost navzdory vyšším úrokovým sazbám.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.