Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Neuvěřitelná příležitost: Tito 3 dividendoví aristokraté zdvojnásobí vaše peníze

Neuvěřitelná příležitost: Tito 3 dividendoví aristokraté zdvojnásobí vaše peníze
Zdroj: Depositphotos.com

Dividendové akcie jsou právem často v hledáčku investorů, avšak nyní se podíváme na 3 z nich, které mají mimořádný potenciál ke zdvojnásobení vkladů investorů. Dividendové investování může maximalizovat návratnost investic pomocí jednoduchého triku – reinvestice dividend. Jedna akcie navíc může způsobit obrovský rozdíl díky síle složeného úročení.

Pokud chcete v průběhu času zdvojnásobit svou investici i vy, můžete to zkusit také. Dividendy navíc slouží také jako ochrana proti poklesu trhu nebo růstu cen (inflace).

1) Rekordní dividendová historie – Bank of Nova Scotia

Tato banka je se svou hodnotou 76 miliard dolarů čtvrtou největší kanadskou finanční institucí. Dividendová historie BNS je ale její největší lákadlo. Nepřetržitě vyplácí dividendy rekordních 191 let a stále v tom pokračuje. Akcie této velké banky vyplácejí dividendu okolo 6,5 %.

Investice ve výši cca 31 tis. USD (500 ks akcií) vygeneruje každé čtvrtletí více jak 500 dolarů na dividendě. Pokud budete tyto dividendy reinvestovat (ekvivalent 8,2 akcií za čtvrtletí), vaše peníze se tímto tempem zhodnotí na více jak 62 tis. USD za 10,5 roku.

V prvním čtvrtletí fiskálního roku 2023 klesl čistý zisk o 21,4 %. Pokles byl způsoben výrazným meziročním nárůstem rezervy na úvěrové ztráty, konkrétně o 229,7 % na 709 milionů USD. Nicméně prezident a výkonný ředitel (CEO) společnosti, Scott Thomson, uvedl, že BNS je díky svému silnému profilu kapitálu a likvidity v dobré pozici, aby zvládla zvýšené makroekonomické nejistoty.

Pokud je pravda, že investoři tuto negativní fundamentální informaci již promítli do ceny akcie, do budoucna může přijít i kapitálový růst z takové investice.

2) Růstově orientovaný výrobce elektřiny – Capital Power

Capital Power se obchoduje se slevou, ale odraz je dle některých analytiků prakticky nevyhnutelný. Při ceně okolo 40 USD na akcii se můžete podílet na atraktivním dividendovém výnosu 5,59 %. Pokud dnes otevřete pozici za 24 tis. USD (600 ks akcií) a dividendy budou nadále stejně vysoké, vaše investice vyroste za 12-13 let na dvojnásobek své současné hodnoty.

Tento růstově orientovaný výrobce elektřiny v hodnotě téměř 5 miliard USD vlastní a provozuje zařízení na výrobu energie z obnovitelných a tepelných zdrojů s kombinovanou kapacitou výroby elektřiny 7 500 megawattů. Capital Power pracuje na splnění svého závazku v oblasti mimo-uhelných zdrojů ve své uhelné elektrárně Genesee, aby uspokojil i zelené investory.

Růst společnosti by pak měl pocházet především z kapitálových projektů v hodnotě 1,3 miliardy dolarů. Nedávný rozvoj zahrnuje objednávku tenkovrstvých solárních modulů s ultra nízkým obsahem uhlíku a tři dlouhodobé smlouvy v Ontariu a Severní Karolíně.

3) Nejvýkonnější pojišťovací akcie – Great-West Lifeco

Great-West Lifeco je v první polovině roku 2023 nejvýkonnější pojišťovací titul s výnosem téměř 30 %, kterým dokonce překonal trh téměř dvojnásobně. Při ceně okolo 40 USD na akcii činí dividendový výnos okolo 5,4 %. Pokud koupíte 1 000 akcií této (38 740 USD), abyste dosáhli 100% zisku z dividend, počkáte si okolo 13 let.

Tato mezinárodní holdingová společnost poskytující finanční služby v hodnotě 36 miliard USD poskytuje životní pojištění, zdravotní pojištění, důchodové a investiční služby. Zabývá se také správou aktiv a hedgingem. Krátkodobým cíle vedení společnosti je přeorientovat portfolio pro růst.

Great-West bude usilovat o akvizice s cílem rozšířit dosah a zároveň upevnit strategické schopnosti. Společnost má 3 hlavní růstové pilíře v klíčových oblastech. Jedná se o expanzi v oblasti správy majetku v Kanadě, v Evropě a penzijních společností.

V USA si společnost Great-West především upevňuje svou vedoucí pozici na trhu v oblasti odchodů do důchodu a osobním bohatství. Takový přístup k podnikání by měl podporovat progresivní dividendovou politiku společnosti. Management ve střednědobém horizontu dle svých slov zacílí na dividendový výplatní poměr mezi 45 % a 55 %.

Kouzlo složeného úročení a reinvestice dividend

Dividendoví aristokraté jsou obecně považováni za bezpečné a stabilní investice pro lidi, kteří budují bohatství a věří v kouzlo složeného úročení. Brzy by mohla zasáhnout recese, ale výplaty od BNS, Capital Power a Great-West Lifeco by měly pokračovat, v čemž právě tkví ona bezpečnost. Trpěliví investoři, kteří budou reinvestovat inkasované dividendy, se pak během několika let mohou dočkat znásobení své investice. 

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatné. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
11
2

Autor

Vystudovaný ekonom s vášnivým zájmem o pasivní investování a americké akcie. Zkušenosti nabyté ve finančním sektoru využívá pro vytváření stabilních investičních portfolií. Jeho cílem je dosáhnout finanční svobody prostřednictvím dlouhodobého investičního přístupu. Fanoušek hnutí FIRE a Roberta Kiyosakiho.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.