Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Německo stojí na pokraji recese, ale index DAX 40 stále roste – co bude dál?

Navzdory hospodářským problémům Německa se indexu DAX 40 nadále daří, což v investorech vzbuzuje naději. Dosáhne hlavní německý index nových maxim?

Publikováno
Německo stojí na pokraji recese, ale index DAX 40 stále roste – co bude dál?
Zdroj: depositphotos.com

Německý akciový trh překvapuje svou odolností. I když se země momentálně nachází na prahu recese, hlavní německý akciový index DAX 40 si stále vede dobře. Takový stav samozřejmě vzbuzuje v investorech nemalé naděje, ale jen málokdo chápe, jak je to možné.

Celkové ekonomické vyhlídky Německa nejsou nejlepší. Země se musí potýkat s řadou výzev, včetně stoupající míry nezaměstnanosti a rostoucích cen potravin a zboží.

Za vším stojí nejen geopolitické problémy, ale i počasí, které nepřálo zemědělcům. Právě proto je růst indexu DAX 40 opravdovým paradoxem, nicméně někteří analytikové očekávají, že cena burzovního indexu ještě poroste.

Dvacet šest společností z indexu eviduje nadprůměrné výsledky

Salah-Eddine Bouhmidi, finanční expert tradingové společnosti IG, koncem ledna analyzoval index DAX 40. Přišel na to, že 26 ze 40 společností v něm zahrnutých vykazuje nadprůměrné výsledky.

To částečně nasvědčuje tomu, že by se těmto společnostem mohlo dařit i v budoucnu. Na druhou stranu ale Bouhmidi varuje před rostoucí volatilitou, která by mohla mít na akciový trh negativní vliv. Nakonec by tedy vše mohlo vést až k jeho poklesu.

DAX 40 by mohl vzrůst až na 17 500 bodů

Bouhmidi předpokládá, že by růst indexu DAX mohl v blízké budoucnosti pokračovat, přičemž by jeho hodnota mohla dosáhnout až 17 100 bodů. Během první poloviny letošního roku by pak mohl vzrůst až na 17 500 bodů.

Ještě předtím však index čeká velká zkouška, kdy se musí alespoň krátkodobě udržet na hranici 16 800 bodů. Pozitivní očekávání ohledně růstu indexu podpořil Bouhmidi tvrzením, že Evropská centrální banka pravděpodobně přistoupí ke snížení úrokových sazeb.

To by mohlo opět podpořit německou ekonomiku a akcie společností zahrnutých v indexu DAX 40. I přesto však stále visí ve vzduchu obavy z rostoucí inflace, která by mohla kurz německé ekonomiky zcela otočit.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎