Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Několik zajímavých novinek z burzy Kraken – Expanze do Evropy, podpora Ethereum Foundation a Bitcoin na 300 000 dolarů!

Publikováno
Několik zajímavých novinek z burzy Kraken – Expanze do Evropy, podpora Ethereum Foundation a Bitcoin na 300 000 dolarů!
Zdroj: cryptoknowmics.com

V posledních týdnech se mohlo všem fanouškům kryptoměn zdát, že na trhu je pouze jedna burza. Pokud se už totiž objevily jakékoliv zprávy o kryptoměnových směnárnách, tak to po většinou byla právě Binance ve spojení s novými problémy od dalších regulátorů kdekoliv po světě.

Za poslední dva dny se ale nahromadilo hned několik zpráv i o burze Kraken, přičemž jsou všechny pozitivní.

Kraken se chystá do Evropy

První zprávou, která se kryptoměnovým světem šíří od včera, je informace o tom, že Kraken se chystá získat licence v Evropě. Tu sice dosud firma měla, ale pouze od britského regulátora FCA. Ta po Brexitu ztratila pro danou burzu význam. Dnes se tak snaží zaměřit na nové jurisdikce, ve kterých by zvládla obdržet licenci pro poskytování služeb v Evropě.

Informace o tomto kroku přinesl zakladatel dané burzy a její CEO, Jesse Powell, který v rozhovoru pro The Handelsblatt uvedl také to, že se Kraken aktuálně nesnaží o získání licence v Německu.

Jedno z nejpodstatnějších povolení v Německu od regulátoru BaFin totiž získala teprve nedávno i Coinbase – přímý konkurent burzy Kraken. Podle slov Jesseho Powella je aktuálně získání licence v Německu příliš komplikované, komplexní a také drahé.

Aktuálně se bude Kraken zaměřovat například na lokality jako Malta, Lucembursko či Irsko. Ve které z nich skutečně licenci dostane není nyní jasné, avšak Jesse Powell řekl, že konzultace či kontakt s regulátory probíhá ve všech z těchto zemí, přičemž se snaží vyhodnotit, která jurisdikce by byla pro danou burzu nejvýhodnější. Povolení by rád získal nejpozději do konce tohoto roku.

Rovněž dodal, že si uvědomuje, že expanze není podstatná pouze geograficky, ale také sektorově. Můžeme tak pravděpodobně očekávat rozšíření byznysu a vstup do odvětví DeFi či NFT. Burza Kraken také aktuálně velmi pozorně sleduje situaci her jako Axie Infinity či fenomén CryptoPunks. Na téma NFT se Powell vyjádřil následovně:

Chtěli bychom mít vlastní burzu, kde by lidé mohli obchodovat NFT. Věřím tomu, že v příštích letech uvidíme několik různých využití pro NFT.”

Kraken podporuje i ETH 2.0

Burza se rozhodla darovat 250 000 dolarů Ethereum Foundation – na podporu vývoje ETH 2.0 a přechodu na Proof-of-Stake. Přeměna konsenzuálního algoritmu PoW na PoS je jednou z nejočekávanějších, ale také technicky nejnáročnější událostí, jakou můžeme v posledních měsících pozorovat.

Věříme, že je naší povinností vracet open-source inovátorům, kteří pracují na budování kryptoměn budoucích generací.

I proto jsme rádi, že můžeme spolupracovat s Ethereum Foundation na zajištění toho, že vývojáři dostanou potřebný funding od stále se zvětšujícího počtu podporovatelů.

Jesse Powell si navíc myslí, že přechod na PoS je pro Ethereum klíčový a může pomoci k vyřešení hned několika jeho problémů – například škálovatelnost či vysoké transakční poplatky.

Dané finance mají být přerozděleny v Ethereum Foundation na podporu různých týmů jako Besu, Erigon, Geth, Nethermind nebo Nimbus. V jakém poměru to bude ale není jasné, neboť oficiální stanovisko ohledně přerozdělení této dotace prozatím není známé.

Přestože se může zdát, že z pohledu Krakenu jde o nezištné gesto, opak je pravdou. Uživatelé této burzy aktuálně stakují více než 800 000 ETH (hodnota více než 2 miliardy dolarů). Je tak určitě i v zájmu Krakenu, aby přechod na PoS proběhl co nejrychleji a bez zbytečných problémů, když klienti dané burzy už “vydělali” na stakingu prostřednictvím jejich služby více než 25 000 ETH.

Bitcoin na 300 000 dolarů?

Poslední zpráva je plná “čistého hopia” (avšak i to je někdy třeba doplnit). Jeden z předních představitelů této burzy, Dan Held, se totiž před několika dny pro kanál Altcoin Daily vyjádřil, že si myslí, že Bitcoin by mohl dosáhnout až částky 300 000 dolarů – v tomto bullrunu!

Dan Held vycházel zejména z toho, že mu podle jeho vlastních slov bull run připomíná rok 2013. Tehdy se po počátečním zběsilém růstu, který se odehrál v první polovině roku, na chvíli kryptoměny propadly, aby se následně koncem roku dostaly na nová maxima. Bitcoin tehdy vyletěl ze 100 dolarů na více než 1 200 dolarů.

Jestliže by se tato situace opakovala (což by se podle Helda mohla), tak by se Bitcoin mohl z částky přibližně 40 000 dolarů (v čase rozhovoru) dostat až na 300 000, či dokonce 400 000 dolarů.

Své vyjádření ale Held formoval trochu opatrněji:

Historie se sice často neopakuje, ale místo toho se rýmuje. I proto si myslím, že se nestane přesně totéž, co v roce 2013, ale hranice mezi 100 000 až 300 000 dolary by byl můj nejlepší tip.

Pokud však zopakujeme rok 2013, tak to může být 300 000 až 400 000 dolarů.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Od roku 2017 se věnuji kryptoměnám zejména z pohledu novinek a fundamentálních analýz, přičemž píšu články nejen pro několik slovenských a českých webů, ale také pro zahraniční projekty. Na kryptoměnách mě fascinuje zejména jejich ekonomický potenciál a to, jak mohou ovlivnit a společně změnit finanční svět. Je téměř jisté, že FinTech, kryptoměny a decentralizované technologie najdeme v budoucnu ve všech možných odvětvích a já chci určitě být součástí této změny.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.