Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Největší banka El Salvadoru vítá Bitcoin s otevřenou náručí! Bude podporovat půjčky, kreditní karty a ostatní služby

Publikováno
Největší banka El Salvadoru vítá Bitcoin s otevřenou náručí! Bude podporovat půjčky, kreditní karty a ostatní služby
Zdroj: coinscreed.com

Poslední dobou se celý kryptoměnový svět točí především kolem malé země na západ za oceánem. Řeč je samozřejmě o El Salvadoru, který jako první země na světě ustanovil bitcoin zákonným platidlem.

Tento krok otevřel spoustu témat a otázek. Jednou z nich byl i budoucí vztah tamních bankovních institucí k této kryptoměně. Dnes už můžeme na pochyby zapomenout – největší banka El Salvadoru Bitcoin vítá.

Bancoagrícola jako první z mnoha

Bancoagrícola je největší bankovní institucí v zemi. Jako jedna z prvních bude poskytovat služby v návaznosti na nedávno schválený “zákon o Bitcoinu”, který z něj dělá tzv. legal tender – zákonné platidlo.

Nejsou to však jen marketingové sliby – Bancoagrícola už začala s integrací bitcoinového systému. To vše bude umožněno díky spojení s technologickou společností Flexa.

Banka se vyjádřila naprosto jasně. Hodlá lidem zprostředkovat víceméně stejné možnosti nezávisle na tom, jestli si vyberou jako svou měnu USD nebo bitcoin. Skrz účet by měli občané možnost platit bankovní úvěry v bitcoinu, splácet kreditní karty a nemuseli by využívat státem promovanou aplikaci Chivo.

Zdroj: yahoo.com
Aplikace Chivo
Aplikace Chivo

Globální průkopník na poli bankovních institucí

Nabízené služby a podpora bitcoinu touto bankou budou vůbec první svého druhu, a to nejen v Latinské Americe, ale i na celém světě.

Carlos Mauricio Novoa, provozní ředitel (COO) banky Bancoagrícola, se k Bitcoinu, inovacím, a potažmo celé situaci vyjádřil s optimismem:

Jsme nadšení z toho, že budeme první instituce v El Salvadoru, jenž poskytne svým klientům přístup k celému sortimentu služeb spojených s bitcoinem.

Bylo to možné jen díky naprosto zásadní spolupráci se společností Flexa, bez které bychom nemohli poskytnou našim zákazníkům prvotřídní péči ve věci bitcoinu jako zákonného platidla. Z pohledu inovací se rozhodně máme na co těšit.

Jednou z nejzajímavějších funkcí bude integrace Lightning Network, díky čemuž je možné platit bitcoiny v zásadě okamžitě a bez poplatků. I banka samotná tvrdí, že si nebude brát poplatky či zavádět spready od tržní ceny kryptoměny. Výhodu to přinese i stávajícím uživatelům jejich platebního ekosystému Wompi – obchodníci budou mít možnost aktivovat platby v bitcoinu. Podobný upgrade dostanou také platební terminály samotné banky.

Co bude dál?

Bancoagrícola je dceřinou společností Bancolombia, největší bankovní firmy v Kolumbii. Ta už nějakou dobu pracuje na integraci kryptoměnových systémů ve spolupráci se směnárnou Gemini.

Ne všichni ale slaví.

Western Union by mohla přijít až o 400 milionů dolarů, a to jen díky přijetí bitcoinu v El Salvadoru. Prskají a perou se, nicméně žádný soucit s nimi nikdo nemá. Společnost si zvládne vzít až desítky procent jako poplatek za platby ze zahraničí směřující do země. Dovedete si představit, že by více bankovních institucí přijalo bitcoinovou technologii nějakým způsobem za svou? Ve Western Union pravděpodobně zemřou hlady.

Jak už řekl Andreas Antonopoulos, Evropa a USA zavedou bitcoin jako poslední – všechna sranda bude v chudších částech světa. Zdá se, že Latinská Amerika se postupně stává tím pomyslným epicentrem.

Líbil se vám tento článek?
4
0

Autor

Můj zájem o finance začal v roce 2017. První ránu jsem dostal od kryptoměn. Jejich růst mi kouzlil úsměv na tváři, avšak propad v roce 2018 byl studenou sprchou. Jako další cestu jsem zvolil akcie, u kterých jsem zůstal dva roky. V roce 2020 se dostavil další kryptoměnový bull-run a společně s ním se znovu objevil i můj zájem o Bitcoin.

Tentokrát jsem ale věc vzal za správný konec. Nejprve vzdělávání.

Kryptoměny pro mě znamenají nový finanční systém a věřím, že se postupně dostanou i do běžných životů občanů. Psaní článků zde na Finex.cz mě především pozitivně motivuje k prohlubování znalostí, které mohu následně předat čtenářům.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.