Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Termínovaný vklad s nejvyšším úrokem v lednu! Kde dostanete nejvíc peněz?

Jaký termínovaný vklad vám nabídne nejlepší úrokovou sazbu v lednu 2024? I přes pokles úrokových sazeb stále existuje banka, která nabízí celkem zajímavý úrok!

Publikováno
Termínovaný vklad s nejvyšším úrokem v lednu! Kde dostanete nejvíc peněz?
Zdroj: Depositphotos.com

Po snížení základních úrokových sazeb Českou národní bankou začaly banky postupně snižovat také úrokové sazby na spořicích účtech a termínovaných vkladech. Snižování probíhá postupně, díky tomu je ještě šance získat celkem zajímavý úrok.

Pokud si tedy přejete zajistit si lepší výnosy na dobu jednoho roku nebo delší, je vhodné jednat bez zbytečného odkladu, jelikož se očekává další pokles sazeb.

Pro ty, kteří preferují bezpečné zhodnocení svých finančních prostředků, může být termínovaný vklad ideální volbou. Tento finanční nástroj nabízí možnost zajistit si pevnou úrokovou sazbu po určité období, což se může zejména v aktuální situaci zdát jako důležité.

Pokud ještě uvažujete o vložení peněz do termínovaného vkladu, doporučujeme toto rozhodnutí neodkládat.

Již teď je pravděpodobné, že ČNB bude dále snižovat základní úrokové sazby, načež banky plánují na tento pokles navázat postupným snižováním úroků na spoření a vkladech. Některé už ke snižování úroků přistoupily, naštěstí zatím pozvolně. Stále se však najdou termínované vklady se zajímavým úrokem.

Jaký termínovaný vklad je v lednu nejlepší?

Termínovaný účet s nejatraktivnější úrokovou sazbou v lednu je zatím stále NEY duální vklad od NEY Spořitelního družstva. Tento účet může nabídnout úrok až 10,80 % p.a., za předpokladu, že člen družstva vloží dodatečný členský vklad ve výši 50 % hodnoty termínovaného vkladu.

  • Pokud se podíváme na další možnosti termínovaných vkladů s výhodnými úrokovými sazbami, najdeme mezi nimi standardní termínovaný vklad od NEY Spořitelního družstva s úrokovou sazbou 6,40 % ročně na období šesti měsíců.
  • Nebereme-li v úvahu investiční termínované účty, na třetí příčce se umisťují spořicí vklady 1M a 3M od Banky Creditas, které poskytují úrok 6 % ročně pro sumy do 500 000 Kč.

Podrobněji se nyní zaměříme na NEY duální vklad od NEY Spořitelního družstva, který se umístil v čele našeho srovnání termínovaných vkladů v lednu. Podíváme se blíže na to, co tento termínovaný vklad nabízí, jaká jsou jeho specifika a jakým způsobem si jej lze sjednat.

Přečtěte si naši podrobnou recenzi termínovaného vkladu NEY duální vklad, kde se dozvíte, jak účet funguje.

Co vám nabídne NEY duální vklad?

Aktuálně poskytuje spořitelní družstvo NEY duální vklad s konkurenceschopnou úrokovou sazbou až 10,80 % ročně, která patří mezi nejvyšší na trhu termínovaných vkladů. Pro získání této výhodné sazby je však potřeba splnit určité, poněkud náročnější, podmínky stanovené družstvem:

  • K dosažení zmiňovaného zhodnocení je vyžadováno, aby klient vedle termínovaného vkladu umístil také členský vklad ve výši 50 % hodnoty termínovaného vkladu.
  • Zatímco termínovaná část vkladu je chráněna pojištěním až do limitu 100 000 EUR, členský vklad, který představuje investici do kapitálu družstva, není krytý Fondem pojištění vkladů ani Garančním systémem finančního trhu.

Vklad je zřízen a spravován bez jakýchkoli poplatků. V případě, že se klient rozhodne peníze předčasně vybrat, nebude mu účtován sankční poplatek, ale přijde o nárok na úrokové výnosy. Doba trvání termínovaného vkladu je stanovena na jeden rok.

Sjednání NEY duálního vkladu

NEY duální vklad si můžete sjednat online nebo na pobočce. Pro získání členství v NEY Spořitelním družstvu je nutné zaplatit základní členský příspěvek 1 000 Kč a dosáhnout minimálního vkladu 100 000 Kč. Převody finančních prostředků na termínovaný vklad je možný z jakéhokoli účtu u NEY Spořitelního družstva nebo z účtů jakékoliv banky v ČR.

Chcete-li se dozvědět více o fungování a nabídce NEY Spořitelního družstva, přečtěte si naši recenzi.

NEY Spořitelní družstvo nabízí duální vklad s možností dosažení až 10,80 % ročního výnosu, avšak vyžaduje významnou minimální investici a členské vklady, které nejsou pojištěny. Přestože je tento vysoký výnos zajímavý, podmínky pro získání tohoto vkladu jsou přísné. Pro investory, kteří hledají vysoké zhodnocení a jsou ochotni splnit požadovaná kritéria, může být duální vklad od NEY zajímavou investiční příležitostí.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎