Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Jaká je nejlepší banka a pojišťovna roku 2023? Známe vítěze!

Publikováno
Jaká je nejlepší banka a pojišťovna roku 2023? Známe vítěze!
Zdroj: Depositphotos.com

V letošním ročníku soutěže Hospodářských novin “Visa Nejlepší banka roku” se mezi bankami stala vítězem Raiffeisenbank a vyhrála tak po druhé za sebou. Visa nejlepšími pojišťovnami roku pak byly Generali Česká pojišťovna a Komerční pojišťovna.

Hodnotilo se především ekonomické zdraví a přístup ke klientům. Tento výzkum se provádí po patnácté a celkem se zúčastnilo 12 bank a stejný počet pojišťoven. Mezi kategorie hodnocení patřil pohled klienta i akcionáře.

Hodnotilo se u obou domů:

  • náklady na vedení účtů u pojišťovny výše pojistného
  • šíře produktů a služeb
  • komunikace s klienty (pro průzkum zapojeni fiktivní klienti)
  • návratnost kapitálu a nákladovost (poměr mezi náklady a ziskem)
  • rozvoj a inovace

Jaké byly dalším kritéria pro banky?

V soutěži o Nejlepší banku roku patří mezi kritéria také vývoj tržního podílu, stabilita banky a hospodářské výsledky. O výsledku v soutěži rozhodují data a objektivní srovnání uvedených kritérií.

Raiffeisenbank letos slaví 30 let od vstupu na český trh a za tuto dobu se z banky s jednou pobočkou stala čtvrtou největší bankovní skupinou v České republice s vice než 1,9 milionem klientů.

“Na tento úspěch jsem nevýslovně hrdý. Vděčíme za něj především našim klientům a zaměstnancům, jimž tímto ze srdce děkuji,” říká předseda představenstva a generální ředitel Raiffeisenbank Igor Vida.

Velmi dobré výsledky prokázala v oblasti navýšení depozit, v objemu vkladů, úvěrů a nové klientely. Nadprůměrné výsledky prokázala v dostupnosti bankomatů a poboček.

Na druhém místě se umístila Moneta Money Bank, která vylepšila svou pozici o proti loňsku o dvě příčky. “Skokanem” roku je Air Bank, která poskočila ze sedmého místa na letošní bronzovou pozici.

Jak obstály pojišťovny?

Pokud jde hodnocení pojištění, hodnotil se rozdíl mezi životním a neživotním pojištěním. Neživotní pojištění se pojišťuje pro případ rizik, u kterých není jisté, že k nim v budoucnu dojde. Životní pojištění je sjednáváno především pro případ smrti a ta je bohužel jistá.

Nejlepší životní pojišťovnou byla vyhlášena Komerční pojišťovna. K tomu určitě přispěly dobré ekonomické výsledky v ukazatelích, k nimž patřím růst tržního podílu, investiční riziko, výše nákladů. Prvenství obhájila v kvalitě služeb a komunikaci se zákazníky.

“Ocenění si velmi vážíme zejména proto, že soutěž je na našem trhu naprosto jedinečná. O vítězství nerozhoduje hlasování veřejnosti ani porota, ale několik desítek statistických údajů, které hodnotí jak nabídku a úroveň služeb, tak ekonomické výsledky,” říká Gaël Loaëc, předseda představenstva a generální ředitel Komerční pojišťovny.

Druhá skončila Generali Česká pojišťovna a třetí ČSOB pojišťovna. Klientsky nejpřívětivější životní a neživotní pojišťovnou se stala Generali Česká pojišťovna. Zároveň se umístila s velkým úspěchem jako první mezi neživotními pojišťovnami. Mezi její přednosti patří nabídka produktů a služeb, široká síť poboček a vede v komunikaci s klienty. Z pohledu akcionáře se umístila na 3. pozici.

“Vítězství nejen v hlavní kategorii, ale také v těch souvisejících s klientskou přívětivostí vnímáme jako velké uznání pro naše kolegy i poradce. Naše vítězství je o to přesvědčivější, když stojí na výsledcích prestižní soutěže s objektivními a profesionálně zpracovanými hodnoticími kritérii,” říká Roman Juráš, předseda představenstva a generální ředitel Generali České pojišťovny.

Nová kategorie hodnocení

Nově byla zařazena kategorie udržitelnosti ESG (hodnocení kolektivní odpovědnosti firmy v oblasti sociálních a environmentálních faktorů) počin roku. V této jediné kategorii mohli lidé on-line hlasovat a vybrat tak vítěze. Počinem roku v kategorii bank se stala ČSOB s projektem Zelená obec roku.

V kategorii pojišťoven se umístila Generali Česká pojišťovna s projektem SME EnterPrize. Jejím záměrem je oceňovat a zviditelňovat mikro, malé a střední společnosti, živnostníky i startupy, které v rámci svého podnikání dodržují a prosazují zásady udržitelnosti, a mají tak pozitivní dopad na životní prostředí.

Potřebná data vyhodnotila agentura Datank, jejich sběr probíhal mezi letošním červnem a srpnem.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 78 % účtů retailových investorů peníze.
U 67,85 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎