Finex.cz logo
Hamburger menu Close menu
Finex » Kryptoměny » Kryptoměnové peněženky » Návod: Založení peněženky Wirex krok za krokem

Návod: Založení peněženky Wirex krok za krokem

Návod: Založení peněženky Wirex krok za krokem

Pokud již vlastníte nebo se chystáte nakoupit kryptoměny, je potřeba pomyslet i na jejich bezpečnost a používat kryptoměnové peněženky. Sice můžete kryptoměny držet jednoduše na burze nebo u směnárny, ale kvůli bezpečnosti je jasně výhodnější kryptoměny mít v softwarové (v lepším případě hardwarové) peněžence.

V tomto článku naleznete kompletní návod, jak si krok za krokem založit peněženku Wirex. Softwarové peněženky jsou vhodné, když honem potřebujete někam kryptoměny uschovat a nemůžete čekat několik dnů/týdnů, než vám přijde objednaná hardware peněženka. Nebo teké například pokud víte, že budete kryptoměnami v nejbližších dnech platit v nějakém obchodě.

Peněženka Wirex – Seznámení

Tato peněženka je v krypto-komunitě oblíbená a to především pro svoji bezpečnost, tedy podporu 2FA, využití otisku prstu pro zobrazení zůstatku, atp. Jak sami vývojáři říkají, bezpečnost je pro ně prioritou. Dále je na peněžence skvělé její příjemné uživatelské rozhraní, možnost využití Wirex platební karty, rychlý nákup či prodej kryptoměn a celková jednoduchost, která je při manipulaci s kryptoměnami velice vítána.

V neposlední řadě odpověď na otázku, která asi zajímá nejvíce z vás. Je peněženka zdarma? Ano, peněženka Wirex je zdarma. Uchovávání a posílání kryptoměn v této peněžence není nijak zpoplatněno. Jediná možná nevýhoda této peněženky je, že je pouze v angličtině – ale v našem krok po kroku návodu jistě vše pochopíte. Pokud vás o wirexu zajímá více detailních informací, přečtěte si naší wirex recenzi.

Peněženku jsme si představili a nyní si ukážeme, jak provést registraci a ověřit svůj účet.

Pozor! Peněženka Wirex změnila svůj design. Postup pro registraci, verifikaci a nahrání kryptoměn se ale nezměnil. Pouze vizuální stránka Wirexu je jiná.

Návod: Založení peněženky Wirex

Tyto kroky platí pro registraci u desktopové (počítačové) verze. U mobilních aplikací je ale postup prakticky totožný.

Krok 1: Jďete na oficiální stránku peněženky: odkaz zde. Klikňete na tlačítko Open an account today/join Wirex, čímž spustíte proces registrace. Pokud chcete peněženku instalovat na svoje mobilní zařízení, vyberte si jednu z příslušných ikon vedle tlačítka pro otevření účtu.

wirex penezenka registrace 1

Úvodní stránka Wirex

Krok 2: Vyplňte krátký vstupní formulář a celou akci potvrďte tlačítkem Create account (založit účet).

wirex registrace krok 2

Krátký registrační formulář

Krok 3: Registrace je skoro u konce. Nyní vám byl odeslán email, který slouží pro potvrzení vaší emailové adresy. Email si otevřete a klikněte na – Confirm your email (potvrďte váš email).

wirex registrace krok 3

Email potvrzující registraci

Krok 4: Následují 3 jednoduché úkoly. V prvním potvrdíte podmínky wirexu (pokud chcete, můžete si je přečíst). V druhém kroku si musíte zvolit nějaké slovo (memorable word), které bude později sloužit k verifikaci účtu a pravděpodobně i při nějakých trablích s vašim účtem (zapomenuté heslo/email). K danému slovu si můžete zvolit i hint – nápovědu, která se zobrazí v případě, že si rychle na vaše slovo nevzpomenete. Pro lepší pochopení jsme vám uvedli příklad, viz obrázek níže. A v posledním kroku pouze zadáte zemi, z jaké jste a pokračujete tlačítkem Confirm (potvrdit).

wirex registrace krok 4


Krok 5
: Hotovo – registrace je u konce! Nyní už můžete bez jakýchkoliv restrikcí kryptoměny odesílat, příjmat a uchovávat. Aplikace Wirex je opravdu jednoduchá a intuitivní a po chvíli brouzdání si vše lehce zapamatujete.

Určitě vá zajímá – Jak do peněženky dostat kryptoměny? Máte dva způsoby. Buďto si tam kryptoměny pošlete odjinud, třeba ze SimpleCoin či vaší jiné kryptoměnové peněženky, nebo si je koupíte přímo v platformě Wirex. Pro nákup a prodej ale musíte mít ověřený účet (potvrzené dokumenty dokazující vaši totožnost – stejně jako na burze/směnárně). Pojďme se tedy podívat na první způsob: jak si kryptoměny do peněženky poslat.

Jak do Wirex kryptoměny poslat z jiné peněženky/směnárny?

My budeme posílat Bitcoin, proto nás zajímá bitcoinová peněženka. V jiném případě vyberete jinou nabízenou peněženku. Rozbalte si nabídku (viz horní červená šipka) a klikněte na tlačítko – Add funds (přidat prostředky).

wirex penezenka registrace

Platforma Wirex wallet

Krok 6: Nyní se vám zobrazila vaše unikátní bitcoinová adresa, na kterou si kryptoměny z burzy/směnárny pošlete. Adresu si zkopírujte tlačítkem Copy, nebo můžete použít i přiložený QR kód. Na tuto bitcoinovou adresu BTC pošlete.

Z burzy kryptoměny posíláte volbou Withdrawal (výběr) a z jiné peněženky většinou tlačítkem Send bitcoin (poslat bitcoiny). To je celé.

Jak vidíte u možnosti debit/credit card (tedy nákup kryptoměn přímo v aplikaci) tak zde je nutná verifikace. Pojďme se tedy podívat i na to, jak verifikaci provést. Je jasné, že pokud 100% neovládáte angličtinu, mohli byste s tím mít potíže. Jdeme na to! 

wirex registrace krok 6

Vaše bitcoin adresa

Krok 7: Verifikaci zahájíte buďto kliknutím na tlačítko Verification required (viz obrázek výše), nebo se tam dostanete přes nastavení vašeho profilu (pravý horní roh). Objeví se vám tento obrázek, který vás informuje, že si musíte stáhnout mobilní aplikaci, přes kterou celá verifikace probíhá. Pokračujte na další krok.

wirex registrace krok 7

Wirex verifikace – Jak na to?

Krok 1: První, co je třeba udělat, je stáhnout si Wirex mobilní aplikaci pro příslušné zařízení a do aplikace se přihlásit pomocí vašeho emailu a hesla, které jste zadávali při registraci. Pokračujete tlačítkem – Log in.

wirex registrace krok 8

Wirex mobilní aplikace

Krok 2: Nyní jste na email obdrželi další potvrzovací email (předmět emailu je Device confirmation), který slouží k potvrzení tohoto mobilního zařízení. Email potvrdíte a pokračujete. Nyní se vám nabízí aktivace 2FA – kterou můžete a nemusíte udělat rovnou. My jsme to nechali na později, ale určitě doporučujeme 2FA verifikaci zapnout.

Pokračujete dalším potvrzením zařízení, které se skládá z vypsání určitých písmen z vašeho Memorable word, které jste si volili před pár minutami. My měli vypsat druhé, čtvrté a šesté písmeno. Pro naše Lamborghini by to tedy byla písmena A, B, R.

wirex registrace krok 9

Wirex mobilní aplikace

Krok 3: Tak a potvrzení nového mobilního zařízení je hotové! Nyní je na řadě samotná verifikace. Na verifikaci se dostanete buďto přes peněženku, viz červená šipka, nebo v nastavení vašeho účtu (ozubené kolečko). Přes peněženku je postup následující > peněženka > Add Funds > Add new Card > Verifikace.

wirex registrace krok 10

Krok 4: Verifikaci zahájíte tlačítkem – Start verification, poté vyplníte svou adresu a zadáte číslo mobilního telefonu (na ten vám přijde potvrzovací kód). První část je hotová! 

wirex verifikace

Postup verifikace Wirex peněženky

Krok 5: V druhé části verifikace, kdy už máte potvrzený telefon, po vás bude považována fotografie přední a zadní strany, vámi zvoleného dokumentu (cestovní pas, občanský průkaz nebo řidičský průkaz). A jako poslední vaše fotografie (selfie). A je hotovo – verifikace je u konce! 

wirex verifikace 2

Dokončení Wirex verifikace

Nám odeslané doklady potvrdili do druhého dne, ale uvádí, že to může trvat až 14 dnů. V detailu svého profilu se také můžete podívat na status verifikace.

wirex verification

Registraci a verifikaci Wirex peněženky máme za sebou – snad s ní budete spokojeni  jako my. :-) Wirex samozřejmě není jediná peněženka na trhu a každému může vyhovovat jiná. Pokud byste měli zájem o ještě bezpečnější uchovávání vašich kryptoměn, pak by asi bylo moudré sáhnout po hardwarové peněžence, které mají ještě větší úroveň zabezpečení.

Mezi jedny z nejvíce bezpečných peněženek na světě se řadí peněženka Trezor a Ledger Nano S. Pokud plánujete nákup nebo uchovávání většího množství kryptoměn, je to určitě správný krok.

O zabezpečení a uchování kryptoměn jsme pro vás napsali dva rozsáhlé články, takže pokud máte zájem, přečíst si je můžete zde:

Máte otázky? Neváhejte nás kontaktovat do komentářů níže! ⤵️

Ohodnoťte tento článek

Diskuze k tomuto článku: 10 komentářů
brano

jak presuniem financie z wirex na bežný účet??

Magazín Finex

Dobrý den. Stačí se přihlásit do Wirex, prodat BTC či jinou krypotměnu na EUR a ta pomocí tlačítka Send odeslat a Váš účet pomocí SEPA platby.

Jiří Fišer

V mobilní aplikací nejde prodat kryptoměnu za euro ale pouze za dolar a pokud mám dolary není aktivní možnost pro výběr, je problém v dolarů nebo je tam jiná možnost jak vybrat menu na účet ?

Magazín Finex

Dobrý den, zde naleznete oficiální návod. Kdyby ani to pro Vás nebylo dostatečné, nechte si na Wirex peníze v bitcoinu a ten prodejte jedním ze způsobů, viz jak prodat bitcoin.

Jaja

Ahoj, potrebujem radu, ako sa zorientovať v peňaženke wirex.- krok po kroku návod, ako poslať peniaze SEPA platbou, ako ich následné zmeniť na btc, a ako poslať btc do inej peňaženky. Ďakujem krásne.

Honza

Dobrý den chci se zeptat když jsi založím peněženku wirex a platební karta mi přijde domů a budu ji využívat ale poplatky za tu peněženku nebo spíš kartu wirex budou okolo 1,5 eur a rozhodnu se vše zrušit a nechci dále službu využívat ani kartu nic jak to udělám ?aby mi neuctovali pořád poplatky za vedení karty nebo peněženky a nedostal se do mínusu a nic už bych nevyužil z toho děkuji

Magazín Finex

Dobrý den, bohužel jen tak ze dne na den se nemůžete rozhodnout vše zrušit. Musíte počkat, až karta expiruje. Pokud ale nebudete na svém Wirex účtu mít žádné eura ani kryptoměny, nebude vám nic strháváno. Karta však bude neaktivní a nebude možné ji použít. Do mínusu se ale nedostanete.

Richard R.

Dobrý den, máte někdo zkušenosti, jak pošlu EURa SEPA platbou? Účet mám již založen, ověřen, přidal jsem si ETH peněženku, zadal nezapomenutelné slovo. :-)
Ale záložku Exchange nemám aktivní. Tak nevím, kde je háček.

Jozef Surjan

Prisla mi karta wirex a nejde aktivovat,moze mi niekto poradit?

Magazín Finex

Jozefe, jak myslíte nejde aktivovat? Zobrazuje aplikace nějakou chybu? Nebo jednoduše karta nefunguje a ani aplikace nic neukazuje?

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast Plc ---
N/A
Moneta ---
N/A
Alphabet (Google) ---
N/A

Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn

Nahrávaný obrázek
Přečtěte si: Jak se naší investici daří?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo