Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Muskova vize se pomalu rýsuje: Platforma X získává další finanční licenci v USA

Publikováno
Muskova vize se pomalu rýsuje: Platforma X získává další finanční licenci v USA
Zdroj: bbc.com

Platforma X Elona Muska, získala v Jižní Dakotě licenci na převod peněz. Tento vývoj je krokem k Muskově vizi přeměnit společnost na komplexní finanční a komunikační platformu.

Díky této licenci může společnost X působit jako podnik poskytující finanční služby a zprostředkovávat finanční transakce, včetně mezinárodních.

Muskova strategie spočívá ve rozvoji platformy X do podoby “aplikace pro všechno”, která bude zahrnovat různé platební metody, včetně kryptoměn.

Po akvizici Twitteru Musk vyjádřil své ambice a na Twitteru napsal, že nákup urychlí vytvoření společnosti X.

Licence na převod peněz v Jižní Dakotě následuje po získání podobných licencí v devíti dalších státech (Arizona, Georgia, Iowa, Maryland, Michigan, Mississippi, Missouri, New Hampshire, Rhode Island).

“Když jste v Číně, máte svůj život zařízený na aplikaci WeChat. Dělá to všechno: Jako Twitter, PayPal a fůra dalších aplikací, vše v jednom balíčku se skvělým uživatelským rozhraním. Je to opravdu skvělá aplikace a mimo Čínu tu zatím nic takového nemáme. Pokud by se nám toto podařilo s Twittrem alespoň z části, byl by to obrovský úspěch,” prohlásil Elon Musk.

Vliv platformy X ve finanční sektoru postupně roste

Schválení finanční služeb v Jižní Dakotě znamená pro společnost X významný pokrok, který naznačuje její rostoucí vliv ve finančním sektoru.

Musk směřuje společnost X k tomu, aby se stala komplexním finančním ekosystémem. Tento krok by mohl zpřístupnit finanční služby širokým masám, což je v souladu s Muskovou vizí platformy X jako aplikace, která integruje finance, nakupování a komunikaci.

Investoři a odborníci z oboru samozřejmě expanzi platformy X do oblasti financí pozorně sledují. Každá nová licence podtrhuje potenciál společnosti X narušit odvětví finančních služeb.

Její nejnovější úspěch v oblasti regulace signalizuje ambiciózní záměry a naznačuje budoucnost, kdy se digitální platformy spojí s finančními službami a zcela změní způsob, jakým nakládáme s penězi.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎