Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Elon Musk zahájil cenovou válku s elektromobily Tesla. Zoufalá snaha udržet si podíl na trhu?

Publikováno
Elon Musk zahájil cenovou válku s elektromobily Tesla. Zoufalá snaha udržet si podíl na trhu?
Zdroj: Depositphotos.com

Agresivní snižování cen Elona Muska na trhu elektromobilů vyvolalo cenovou bitvu, která může ohrozit finanční zdraví společnosti Tesla. V uplynulém roce Tesla snížila ceny svých vozidel přibližně o 20 %, čímž se modely jako Model 3 a luxusní Model S staly výrazně dostupnějšími.

Cílem této strategie je zvýšit prodeje a předstihnout konkurenci. Strategie však vedla k poklesu příjmů a ziskových marží společnosti Tesla, přičemž marže klesly z 25,1 % na 17,9 %. V důsledku toho se snížila dominance společnosti Tesla na americkém trhu s elektrickými vozidly a její tržní podíl klesl z 62 % na 50 %.

Vývoj akcií Tesla v tomto roce

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Tesla Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Poslední čtvrtletní finanční zpráva společnosti Tesla odhalila neuspokojivá čísla, která nesplnila očekávání v klíčových finančních ukazatelích, jako jsou tržby, dodávky vozidel a volný peněžní tok, který zaznamenal prudký pokles z 3,3 miliardy USD na 1,4 miliardy USD. Vysoké kapitálové výdaje společnosti ve výši 2,4 miliardy dolarů rovněž podtrhují finanční problémy, kterým čelí. Musk přiznal potíže, zejména v souvislosti s připravovaným vozem Cybertruck a potřebou aktualizovat nabídku vozů Tesla, aniž by nabídl jasný plán na zvýšení marží nebo řešení nedostatku hotovosti.

Pomalý přechod trhu s elektromobily z benzinových vozidel vedl k pomalému růstu poptávky a konkurenčnímu boji o podíl na trhu. Tradiční výrobci automobilů si udržují ziskovost tím, že pokračují ve výrobě vozidel na benzin, což je možnost, kterou Tesla samozřejmě nemá. Tyto společnosti se také vyhýbají cenovým válkám a volí kreativní marketingové strategie, aby přilákaly zákazníky. Přístup společnosti Tesla je odlišný, neboť se spoléhá na Muskovu veřejnou osobu, nikoli na “tradiční” reklamu.

Toto spoléhání se pouze na snižování cen, které má podpořit poptávku, by však mohlo mít dlouhodobé finanční následky. Snížení cen může trvale změnit očekávání zákazníků a může poškodit loajalitu ke značce, jak je vidět na reakci čínských majitelů vozů Tesla, kteří si své vozy koupili za vyšší ceny.

S novým finančním ředitelem v čele a bez jasné strategie, jak čelit poklesu, je finanční budoucnost společnosti Tesla nejistá. Výhoda prvního hráče na trhu a podpora investorů nemusí společnosti stačit k tomu, aby překonala problémy spojené s tím, že se stala běžným výrobcem automobilů. Pokud bude Tesla nadále spoléhat pouze na snižování cen, mohl by se finanční tlak stát nepřekonatelným.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.