Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » Mohou akcie Amazon vyletět do roku 2023 o více než 80 % vzhůru? Brian Nowak z Morgan Stanley tvrdí, že ano!

Mohou akcie Amazon vyletět do roku 2023 o více než 80 % vzhůru? Brian Nowak z Morgan Stanley tvrdí, že ano!

Mohou akcie Amazon vyletět do roku 2023 o více než 80 % vzhůru? Brian Nowak z Morgan Stanley tvrdí, že ano!
Zdroj: depositphotos.com

Analytik Morgan Stanley, Brian Nowak, který je expertem na technologické akcie, přisuzuje Amazonu stále výrazný růstový potenciál. Pokud by se jeho predikce potvrdila, mohly by se akcie Amazon vyšplhat do roku 2023 až na cenu 6 000 dolarů. Ukáže-li se tak nejnovější analýza e-commerce giganta jako přesná, mohly by tyto populární akcie vyrůst během dvou let ze současné ceny o více než 80 % výše.

Analytik staví svůj odhad na porovnání s dalšími maloobchodními konkurenty

Je nesporné, že Amazon charakterizuje celá řada katalyzátorů, které by společnosti měly v blízké budoucnosti pomoci dosáhnout ještě vyšší ziskovosti. Nowak však svou predikci postavil především na porovnání ukazatele PEG (price/earnings to growth – poměr ceny a růstu ziskovosti společnosti) s dalšími konkurenty v oblasti e-commerce a dalšími špičkovými maloobchodníky, u kterých se PEG v průměru pohybuje okolo hodnoty 3.

Společnosti s PEG ratiem nad hodnotou 2 jsou přitom obecně považované za nadhodnocené.

Na základě tohoto porovnání americký analytik dochází k závěru, že by se cílová cena akcií Amazon mohla pohybovat okolo hodnoty 5 500 – 6 000 dolarů, neboť se aktuální hodnota PEG Amazonu 1,62 nachází výrazně pod průměrem konkurentů.

Hodnota ukazatele PEG vybraných konkurentů Amazonu.
Hodnota ukazatele PEG vybraných konkurentů Amazonu. Zdroj dat: finviz.com

Někteří investoři však nahlíží na Amazon jako na technologickou akcii

Pokud bychom na Amazon nahlíželi jako na technologickou akcii, jeho PEG je stále cca o 30 % nižší, než činí průměr skupiny technologických akcií. Ohromná společnost, kterou vybudoval Jeff Bezos doslova z garáže, vykazuje podobnou hodnotu jako například Apple nebo Google, celý technologický sektor je však oproti Amazonu z hlediska PEG výrazně dražší.

Brian Nowak přesvědčuje skeptické investory, kteří si myslí, že je ohodnocení Amazonu příliš vysoké, o opaku. „Kdyby nyní cena akcií Amazon vzrostla pohledem ukazatele PEG na průměrné ohodnocení technologického sektoru, činila by cena jeho akcií přibližně 4 500 dolarů,“ což je více než 35 % nad aktuální obchodovanou cenou.

Pokud bychom tak porovnávali Amazon s dalšími technologickými akciemi, stále má společnost dostatek prostoru pro další růst, i když by nebyl zdaleka tak výrazný.

Hodnota akcií Amazon za posledních 12 měsíců
CZK
USD
EUR
Normální osa
Logaritmická osa

Pozor! Nowakův pohled na akcie Amazon je dlouhodobě pozitivní

Brian Nowak dlouhodobě investorům doporučuje nákup akcií Amazon, tudíž byste jeho doporučení neměli zveličovat. Dle stránek tippranks.com doposud vydal americký analytik 373 investičních doporučení, z nichž 254 (68 %) bylo správných. Z toho vyplývá, že zdaleka není neomylný a vaše případná investice do Amazonu by měla být podložená vlastní důkladnou analýzou.

Argumentace postavená na hodnotě PEG je přesvědčivá, protože rozdíly mezi hodnotou PEG Amazonu a jeho konkurentů jsou poměrně výrazné. Zároveň se však jedná o dost zjednodušený pohled na akciovou společnost jako takovou a do výkonnosti akcií promlouvá mnoho dalších proměnných. Výsledné rozhodnutí, zda nakoupit, je tedy na vás.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví brokeři

XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 90 %
U 67 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo