Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Mohou akcie Amazon vyletět do roku 2023 o více než 80 % vzhůru? Brian Nowak z Morgan Stanley tvrdí, že ano!

Publikováno
Mohou akcie Amazon vyletět do roku 2023 o více než 80 % vzhůru? Brian Nowak z Morgan Stanley tvrdí, že ano!
Zdroj: depositphotos.com

Analytik Morgan Stanley, Brian Nowak, který je expertem na technologické akcie, přisuzuje Amazonu stále výrazný růstový potenciál. Pokud by se jeho predikce potvrdila, mohly by se akcie Amazon vyšplhat do roku 2023 až na cenu 6 000 dolarů. Ukáže-li se tak nejnovější analýza e-commerce giganta jako přesná, mohly by tyto populární akcie vyrůst během dvou let ze současné ceny o více než 80 % výše.

Analytik staví svůj odhad na porovnání s dalšími maloobchodními konkurenty

Je nesporné, že Amazon charakterizuje celá řada katalyzátorů, které by společnosti měly v blízké budoucnosti pomoci dosáhnout ještě vyšší ziskovosti. Nowak však svou predikci postavil především na porovnání ukazatele PEG (price/earnings to growth – poměr ceny a růstu ziskovosti společnosti) s dalšími konkurenty v oblasti e-commerce a dalšími špičkovými maloobchodníky, u kterých se PEG v průměru pohybuje okolo hodnoty 3.

Společnosti s PEG ratiem nad hodnotou 2 jsou přitom obecně považované za nadhodnocené.

Na základě tohoto porovnání americký analytik dochází k závěru, že by se cílová cena akcií Amazon mohla pohybovat okolo hodnoty 5 500 – 6 000 dolarů, neboť se aktuální hodnota PEG Amazonu 1,62 nachází výrazně pod průměrem konkurentů.

Hodnota ukazatele PEG vybraných konkurentů Amazonu.
Hodnota ukazatele PEG vybraných konkurentů Amazonu. Zdroj dat: finviz.com

Někteří investoři však nahlíží na Amazon jako na technologickou akcii

Pokud bychom na Amazon nahlíželi jako na technologickou akcii, jeho PEG je stále cca o 30 % nižší, než činí průměr skupiny technologických akcií. Ohromná společnost, kterou vybudoval Jeff Bezos doslova z garáže, vykazuje podobnou hodnotu jako například Apple nebo Google, celý technologický sektor je však oproti Amazonu z hlediska PEG výrazně dražší.

Brian Nowak přesvědčuje skeptické investory, kteří si myslí, že je ohodnocení Amazonu příliš vysoké, o opaku. „Kdyby nyní cena akcií Amazon vzrostla pohledem ukazatele PEG na průměrné ohodnocení technologického sektoru, činila by cena jeho akcií přibližně 4 500 dolarů,“ což je více než 35 % nad aktuální obchodovanou cenou.

Pokud bychom tak porovnávali Amazon s dalšími technologickými akciemi, stále má společnost dostatek prostoru pro další růst, i když by nebyl zdaleka tak výrazný.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Amazon Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Pozor! Nowakův pohled na akcie Amazon je dlouhodobě pozitivní

Brian Nowak dlouhodobě investorům doporučuje nákup akcií Amazon, tudíž byste jeho doporučení neměli zveličovat. Dle stránek tippranks.com doposud vydal americký analytik 373 investičních doporučení, z nichž 254 (68 %) bylo správných. Z toho vyplývá, že zdaleka není neomylný a vaše případná investice do Amazonu by měla být podložená vlastní důkladnou analýzou.

Argumentace postavená na hodnotě PEG je přesvědčivá, protože rozdíly mezi hodnotou PEG Amazonu a jeho konkurentů jsou poměrně výrazné. Zároveň se však jedná o dost zjednodušený pohled na akciovou společnost jako takovou a do výkonnosti akcií promlouvá mnoho dalších proměnných. Výsledné rozhodnutí, zda nakoupit, je tedy na vás.

Líbil se vám tento článek?
4
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎