Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Meta vydělává miliardy díky umělé inteligenci! Proč v dlouhodobém horizontu rozdrtí Nvidii?

Doby, kdy Meta byla jen matkou Facebooku generující neuvěřitelné peníze z reklamy, jsou dávno pryč. Pomalu ale jistě se z ní stává jeden z největších hráčů oblasti umělé inteligence.

Meta vydělává miliardy díky umělé inteligenci! Proč v dlouhodobém horizontu rozdrtí Nvidii?
Zdroj: depositphotos.com

Společnost Meta Platforms dokazuje, že její open-source přístup k umělé inteligenci (AI) je prozíravý a ziskový.

Nedávné spuštění jejího chatbota s umělou inteligencí založeného na jazykovém modelu Llama 3 v Indii představuje významný krok vpřed.

Tato iniciativa je součástí širší strategie, která využívá silné stránky Mety v oblasti sběru dat, a staví ji do pozice impozantního hráče na poli AI.

Meta vydělává obrovské peníze

Schopnost Mety provozovat vlastní datová centra a její zaměření na efektivitu jí poskytly významný náskok v AI závodě. Tato soběstačnost se promítla do působivých finančních výsledků.

V prvním čtvrtletí Meta převedla třetinu svých příjmů ve výši 36,5 miliardy dolarů na čistý zisk.

S kapitálovým rozpočtem ve výši 35 až 40 miliard dolarů na letošní rok a zavedením dividendy se finanční zdraví společnosti Meta jeví jako solidní.

I přes téměř 50% nárůst ceny akcií v roce 2024 zůstává Meta na technologického giganta relativně cenově dostupná. Forwardový poměr ceny k zisku činí pouhých 22.

Kapitálový rozpočet

Kapitálový rozpočet akciové společnosti je plán, který detailně popisuje investiční projekty a výdaje na dlouhodobý majetek, které společnost plánuje uskutečnit během určitého období, obvykle jednoho roku.

Tento rozpočet zahrnuje plánované investice do nových zařízení, strojů, vývoj nových produktů a služeb, nebo akvizice jiných společností.

Aktuální vývoj ceny akcií Meta

Načítání
Načítání
Kupte si akcie FB Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Výhody Mety v AI závodě

Meta se od svých konkurentů odlišuje svým přístupem k umělé inteligenci, který je založen na otevřeném zdrojovém kódu. Tím, že umožňuje volný přístup ke svému kódu za účelem stažení a úprav, využívá Meta kolektivní inteligenci globální vývojářské komunity.

Tato strategie zajišťuje neustálé zlepšování a přizpůsobování jejích velkých jazykových modelů, díky čemuž jsou v průběhu času bezpečnější.

Jednou z klíčových výhod jejího AI podnikání je i příliv dat z různých regionů, jako je Indie, jihovýchodní Asie, Afrika a Jižní Amerika. Tato data obohacují modely AI a zvyšují jejich přesnost a efektivitu.

Přestože se společnost potýká s regulačními překážkami v Evropě, obrovské množství dat z jiných regionů tuto nevýhodu více než kompenzuje.

Datová centra společnosti jsou navíc optimalizována pro maximální energetickou účinnost a nabízejí neomezenou škálovatelnost jejích AI služeb.

Obrovský dosah pro sběr dat

Služba Threads rychle získává na popularitě a integrací s open-source systémem Fediverse vyzývá společnost X (dříve Twitter) na souboj, který hodlá zvítězit.

Časem bude služba Threads začleněna do modelu ActivityPub ve 100 zemích, což dále rozšíří možnosti Mety v oblasti sběru dat. Tento přístup vyšel z úspěšné strategie společnosti s aplikacemi Stories a Reels, které okopírovaly inovace z aplikací Snapchat, respektive TikTok.

Každá z těchto služeb generuje cenná tréninková data pro modely umělé inteligence Meta.

Alphabet sice také využívá přístup založený na datech, ale u své služby Gemini AI, která bude brzy placená, zvolil nákladnější cestu.

Naproti tomu bezplatné služby společnosti Meta zajišťují maximální dosah a sběr dat. Tento rozdíl ve strategii je to, co bude společnost dlouhodobě zvýhodňovat.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.