Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

3 AI akcie, které jsou lepší volbou, než Nvidia! Jsou levnější a porostou déle

Současný růst Nvidie nemůže trvat věčně. Potenciál umělé inteligence ale zdaleka není vyčerpaný. Na které firmy tedy vsadit?

3 AI akcie, které jsou lepší volbou, než Nvidia! Jsou levnější a porostou déle
Zdroj: depositphotos.com

Nvidia je v současnosti nejrychleji rostoucí společností v oblasti umělé inteligence, a to především díky svým špičkovým grafickým procesorům pro datová centra (GPU).

Tato GPU jsou nedílnou součástí vývoje pokročilých aplikací umělé inteligence, jako je například ChatGPT od OpenAI, která dokáže na povel generovat text, obrázky, videa a počítačový kód.

Očekává se, že tento technologický průlom způsobí celosvětové zvýšení produktivity generující biliony dolarů.

V posledním čtvrtletí se příjmy Nvidie z datových center prudce zvýšily o neuvěřitelných 427 % a dosáhly rekordní výše 10,3 miliardy dolarů.

Tento růst zvýšil tržní kapitalizaci Nvidie na působivých 3,2 bilionu dolarů, což ji řadí mezi největší společnosti na světě. Objevují se však otázky ohledně udržitelnosti této růstové trajektorie.

Aktuální vývoj ceny akcií Nvidia

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Nvidia Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Budoucnost umělé inteligence a vyhlídky Nvidie

Obecná umělá inteligence (AGI) představuje milník, kdy se AI vyrovná lidské inteligenci ve většině kognitivních úloh. Někteří výzkumníci, včetně těch z OpenAI, se domnívají, že AGI by mohlo být dosaženo již v roce 2027.

Po dosažení této úrovně může pokrok v oblasti umělé inteligence přinést klesající výnosy, což může snížit komerční poptávku po nových verzích GPU. To by mohlo zpomalit růst Nvidie do konce tohoto desetiletí.

Společnost Ark Investment Management Cathie Woodové v letošním roce soustavně prodává akcie Nvidie, proč tomu tak je?

Woodová tvrdí, že softwarové společnosti by mohly generovat 8 dolarů příjmů za každý 1 dolar investovaný do čipů Nvidia, což naznačuje, že další velká příležitost leží spíše v softwaru než v hardwaru.

Pro zájemce o investici do AI se tak nabízí jiné 3 tituly, které by na tom měly koncem desetiletí být lépe. Jsou to Microsoft, Apple a Alphabet.

Softwarový gigant s ambicemi v AI

S tržní kapitalizací 3,3 bilionu dolarů je Microsoft o něco větší než Nvidia. Pokud se naplní předpověď Cathie Woodové o tom, že software bude další velkou příležitostí pro umělou inteligenci, má Microsoft dobrou pozici, aby toho využil.

Aktuální vývoj ceny akcií Mirosoft

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Microsoft Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Společnost investovala 10 miliard dolarů do OpenAI a integrovala nejnovější modely GPT-4 do svého asistenta AI Copilot.

Tento asistent je k dispozici napříč stěžejními softwarovými produkty společnosti, včetně aplikací Word, Excel, PowerPoint a Outlook, což může potenciálně přinést miliardy dolarů ročních opakovaných příjmů.

Cloudová platforma Azure také distribuuje nejnovější modely AI desítkám tisíc organizací, včetně 65 % společností z žebříčku Fortune 500.

Fortune 500

Žebříček časopisu Fortune řadí 500 největších amerických veřejných i soukromé korporací podle jejich hrubého obratu.

Microsoft je na nejlepší cestě dosáhnout ve fiskálním roce 2024 (který končí 30. června) celkových příjmů ve výši 244,9 miliardy dolarů, čímž překoná očekávané příjmy Nvidie za téměř dva roky.

Současný poměr ceny k zisku (P/E) ve výši 38,1 je navíc o skoro 46 % nižší, než P/E Nvidie ve výši 70,2, což z Microsoftu činí atraktivnější investici.

Využití ekosystému Apple pro AI

Apple, další gigant s hodnotou přes 3,2 biliony dolarů, může mít před Nvidií dlouhodobou výhodu díky svému rozsáhlému hardwarovému a softwarovému ekosystému.

Aktuální vývoj ceny akcií Apple

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Apple Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

S více než 2,2 miliardy aktivních zařízení Apple po celém světě má společnost předpoklady stát se největším distributorem umělé inteligence pro spotřebitele.

Apple Intelligence, která má být spuštěna v rámci nového operačního systému iOS 18, bude obsahovat špičkové modely AI vyvinuté ve spolupráci s OpenAI. Tím bude vylepšen stávající software, včetně aplikací Siri, Mail, Poznámky a Zprávy.

Očekává se, že uvedení iPhonu 16, který bude vybaven výkonnějším čipem kvůli umělé inteligenci, bude hnacím motorem významného aktualizačního cyklu.

Wall Street předpokládá, že Apple dosáhne ve fiskálním roce 2024 (který skončí v září) příjmů ve výši 386 miliard dolarů, čímž překoná součet příjmů Microsoftu a Nvidie v jejich současných fiskálních rocích.

Současný poměr P/E ve výši 32,2 z Applu navíc činí levnější investici ve srovnání s Nvidií i Microsoftem.

Dominance ve vyhledávání

Alphabet, mateřská společnost společností Google, YouTube, Waymo a DeepMind, dominuje odvětví internetového vyhledávání s 90% podílem na trhu.

Aplikace umělé inteligence, jako je ChatGPT, však představují potenciální hrozbu. V reakci na to společnost spustila vlastní chatboty s umělou inteligencí.

Aktuální vývoj ceny akcií Alphabet

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Alphabet Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Má svůj model Gemini a integrovala generativní umělou inteligenci do vyhledávače Google, který nyní umí poskytovat textové odpovědi na bázi shrnutí informací, které nalezl na webu. Uživatel tak nemusí sám webové stránky dlouze procházet, aby našel jednoduchou odpověď na svou otázku.

Alphabet nyní nabízí Gemini předplatitelům služby Google Workspace za příplatek, čímž vzniká nový zdroj pravidelných příjmů.

Tyto iniciativy posílily platformu Google, což dokládá 14,3% nárůst příjmů z vyhledávání v prvním čtvrtletí roku 2024.

Akcie Alphabetu se obchodují s poměrem P/E přibližně 27,5, takže jsou výrazně levnější než akcie společností Nvidia, Microsoft a Apple a také než index Nasdaq 100, který se obchoduje za 31.9.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.