Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Máte volných 50 000 korun? 5 tipů na akcie, kam je investovat

Investovat do umělé inteligence se bohatě vyplácí a nic nenaznačuje tomu, že by se měl trend měnit. Těchto 5 akcií je připraveno toho využít.

Máte volných 50 000 korun? 5 tipů na akcie, kam je investovat
Zdroj: depositphotos.com

S tím, jak technologie umělé inteligence (AI) začíná pronikat do různých odvětví, je stále zřejmější, že revolučně změní průmyslová odvětví i každodenní život.

Analytici předpokládají, že by se trh s umělou inteligencí, jehož hodnota je v současnosti přibližně 200 miliard dolarů, mohl do konce desetiletí vyšplhat na více než bilion dolarů.

Pro investory, kteří chtějí tento rostoucí trh využít, by mohlo být strategickým krokem rozložení investice do koše AI akcií. Zde je pět akcií, které se jeví jako slibní kandidáti.

1. Nvidia

Nvidia je nejspíš první jméno, které vás napadne, když se mluví o investicích do AI. Společnost, která dominuje trhu s AI čipy s 80% podílem, zaznamenala v posledních čtvrtletích trojciferný nárůst zisku.

Tento růst se odráží i v ceně jejích akcií, která za poslední rok vzrostla o téměř 200 %.

Aktuální vývoj ceny akcií Nvidia

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Nvidia Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Grafické procesory (GPU) společnosti jsou nedílnou součástí hardwaru nutného ke zvládání náročných úloh umělé inteligence, jako je trénování modelů a inference, a jsou považovány za nejrychlejší na trhu.

Závazek Nvidie k inovacím, včetně každoroční aktualizace jejích grafických procesorů, ji staví daleko před její konkurenty. Očekává se, že uvedení nové řady Blackwell a nejvýkonnějšího čipu koncem tohoto roku bude významným katalyzátorem dalšího růstu.

2. Amazon

Amazon využívá umělou inteligenci v mnoha aspektech své činnosti a zvyšuje s její pomocí efektivitu provozu i spokojenost zákazníků.

Díky solidním výsledkům v oblasti růstu zisku a obrovským tržbám se Amazon jeví jako kvalitní akcie s dlouhodobým potenciálem.

Aktuální vývoj ceny akcií Amazon

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Amazon Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Gigant v oblasti elektronického obchodu využívá AI například k optimalizaci doručovacích tras, čímž snižuje náklady a zlepšuje kvalitu služeb.

Kromě toho Amazon Web Services (AWS), cloudová výpočetní divize společnosti, nabízí sadu nástrojů AI od čipů až po plně spravovanou službu s rozsáhlými jazykovými modely, které lze přizpůsobit pro jakýkoli AI projekt.

AWS nedávno dosáhla ročního obratu 100 miliard dolarů, což podtrhuje její dominantní postavení na trhu.

3. Super Micro Computer

Společnost, která se specializuje na servery, pracovní stanice a kompletní řešení pro AI datová centra, zaznamenala prudký nárůst zisků i ceny akcií.

Aktuální vývoj ceny akcií Super Micro Computer

Načítání
Načítání
Kupte si akcie SMCI Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Super Micro Computer úzce spolupracuje se špičkovými výrobci čipů, což mu umožňuje rychle integrovat nové čipy do svých produktů a zajišťuje mu konkurenční výhodu.

Kromě toho různé produktové řady společnosti obsahují mnoho společných dílů, což umožňuje rychlou montáž výrobku na míru. Zákazníci rychlost dodání velmi oceňují a tento aspekt tak bude nejspíš nadále udržovat tržby na růstové trajektorii.

Technologie kapalinového chlazení Super Micro Computer navíc řeší kritický problém vzniku tepla v datových centrech, čímž společnost získává předpoklady pro další úspěch na trhu umělé inteligence.

4. Intel

Ačkoli Intel v posledních letech zaostával, uvedením nového portfolia AI produktů dosáhl zásadního zlomu.

Aktuální vývoj ceny akcií Intel

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Intel Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Například o akcelerátoru Gaudi 3 se tvrdí, že překonává současné GPU od Nvidie, pokud jde o inferenci i energetickou účinnost, a to za nižší cenu.

Ambice společnosti stát se do roku 2030 druhou největší slévárnou polovodičů na světě tím, že otevře svou výrobní síť pro výrobu čipů pro jiné společnosti, nabízí zajímavý potenciál dlouhodobého růstu.

I když tato strategie nemusí přinést okamžitý růst zisků, staví Intel před výrazné zisky v budoucnu, což z něj činí zajímavou investiční alternativu v oblasti umělé inteligence.

5. Broadcom

V poslední době si Broadcom získal pozornost díky oznámení rozštěpení akcií v poměru 10 ku 1, ale skutečný důvod, proč o této akcii uvažovat, spočívá v růstu fundamentů navázaném na AI.

Aktuální vývoj ceny akcií Broadcom

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Broadcom Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Společnost v posledním čtvrtletí vykázala 43% nárůst tržeb, který byl tažen 280% růstem AI byznysu společnosti, který dosáhl tržeb 3,1 miliard dolarů.

Broadcom očekává, že příjmy z AI za celý rok přesáhnou 11 miliard dolarů, což podtrhuje jeho schopnost uspokojit komplexní síťové potřeby AI akcelerátorů.

Rozsáhlá nabídka produktů Broadcom, které se nacházejí ve všech zařízeních od chytrých telefonů až po datová centra, usnadňuje stabilní růst zisků. Kromě toho dobrým výsledkům pomohla i akvizice VMware.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
10
5

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.