Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Kupovat Bitcoin na 70 tisících je jako kupovat ho na 20 tisících v minulém cyklu, říká analytik

Bitcoin rally pokračuje. Jak dlouho bude ještě trvat a kam až se může cena vyšplhat je otázka, která momentálně vrtá hlavou asi všem. Někteří tvrdí, že mají odpověď.

Kupovat Bitcoin na 70 tisících je jako kupovat ho na 20 tisících v minulém cyklu, říká analytik
Zdroj: mpost.io

Bitcoin (BTC) každým dnem překonává svá historická maxima a nyní se pohybuje nad hranicí 70 000 USD. Sítěmi proto víří diskuse o tom, jak se bude kryptoměna chovat v tomto neprobádaném cenovém území, v tzv. území price discovery.

Analytici se začali předhánět v predikcích na základě různých modelů a ačkoli konkrétní čísla se liší, obecně se odborníci shodují na tom, že současný býčí trh je ještě mladý a v plné síle se teprve ukáže.

Willy Woo: Růst je ještě na samém začátku

Willy Woo na sociální síti X sdílel své srovnání současného cyklu s těmi předchozími. Analýza naznačuje potenciální cílovou “horní hranici” pro Bitcoin v současném cyklu na úrovni 337 000 USD.

Jeho modely ukazují, že současná cenová úroveň Bitcoinu je srovnatelná s hranicí 20 000 USD z posledního býčího cyklu, což signalizuje značný prostor pro růst před dosažením horní hranice jeho cenového modelu.

Dále si Woo všímá vývoje Macro Indexu Bitcoinu, který je složen ze 17 fundamentálních a technických makrosignálů, které pokrývají chování investorů i těžařů. Tento týden index prorazil horní modré pásmo, což je signál, že se trh dostal do plně fundamenty řízené býčí fáze.

Zdroj: x.com/woonomic
Bitcoin Macro Index
Bitcoin Macro Index

Při pohledu na předchozí cykly je vidět, že poté co fialová linie Macro Indexu prolomila horní modré pásmo, nastaly největší přírůstky ceny (modrá linie v horní části grafu).

Jak dlouho bude růst trvat

Někteří analytici předpovídají dosažení vrcholu současného býčího trhu dříve, než tomu bývalo u předchozích cyklů.

Rekt Capital na Twitteru uvedl, že z historického hlediska dosáhl Bitcoin vrcholu na svém býčím trhu 518-546 dní po halvingu.

Naznačuje ale, že současný trh Bitcoinu je podle některých ukazatelů až 2x zrychlený. Pokud bude trend takto pokračovat, mohli bychom se dalšího vrcholu býčího trhu dočkat mezi prosincem 2024 a únorem 2025.

Zdroj: x.com/RektCapital
Chování Bitcoin po halvingu v různých cyklech
Chování Bitcoin po halvingu v různých cyklech

Kromě toho existují náznaky, že by se čtyřletý cyklus Bitcoinu mohl zkracovat. O tomto zrychlení svědčí i to, že Bitcoin stanovuje nová all-time-highs dříve, než by předpovídal tradiční cyklus.

Nejodvážnější předpověď

V oblasti technické analýzy analytik Dave the Wave poukazuje na potenciální rally směrem k 170 000 USD a to do května! Tato projekce je sice býčí, ale ve srovnání s odhadem Cathie Woodové z ARK Investu stále velmi umírněné.

Woodová uvedla, že dlouhodobý cíl Ark Investu je “výrazně nad” 1 milionem USD, což přičítá regulačním milníkům jako je schválení spotových burzovně obchodovaných fondů (ETFs) s Bitcoinem ve Spojených státech, které podle ní urychlily časovou osu přijetí této kryptoměny.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.